فناوری دوربین های پلاک خوان توسعه یافت

به گزارش یزد بلاگ، به گزارش خبرنگاران به نقل از معاونت علمی و فناوری، دوربین های پلاک خوان می توانند پلاک خودروها را حتی بین خطوط مختلف و در شرایط آب و هوایی یا نور نامساعد هم تشخیص دهند. این دوربین ها اطلاعات به دست آمده را به مرکز مدیریت هوشمند ارسال می نمایند.

فناوری دوربین های پلاک خوان توسعه یافت

ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با ارائه خدمات حمایتی مختلف در کوشش است تا این فناوری را در کشور توسعه دهد. سامانه هایی چون ثبت تخلف سرعت، ثبت تخلف سرعت راداری، پایش محدوده ترافیک، ثبت تخلف چراغ هدایت، ثبت تخلف عبور از نواحی ممنوع، ثبت تردد و عوارض، ثبت تردد و پارکینگ. 7 نرم افزاری که در این حوزه با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری فراوری و تجاری سازی شده است.

سامانه ثبت تخلف سرعت

سامانه ثبت تخلف سرعت، نرم افزاری است که با نصب دوربین های ثبت سرعت با قابلیت تشخیص سرعت به وسیله پردازش تصاویر و پلاک خوانی در راه های درون شهری و برون شهری مورد استفاده قرار می گیرد.

سامانه ثبت تخلف سرعت راداری

از دیگر محصولات فراوری شده در حوزه دوربین های پلاک خوان، سامانه ثبت تخلف سرعت راداری است. این محصول با استفاده از دوربین های ثبت سرعت با قابلیت تشخیص سرعت به وسیله تجهیزات راداری و انجام پلاک خوانی با دوربین به یاری کابران این حوزه آمده است و قابلیت استفاده در جاده های شهری و برون شهری را دارد.

پایش محدوده ترافیک

نصب دوربین های پلاک خوان برای پایش تردد ناوگان ورودی و خروجی از محدوده ترافیک برای دریافت عوارض، اعمال جریمه و پایش معاینه فنی آنها هم نرم افزاری است برای پایش محدوده ترافیک. این نرم افزار در استان های تهران، اصفهان و مشهد مورد استفاده قرار می گیرد.

ثبت تخلف چراغ هدایت

سامانه ثبت تخلف چراغ هدایت سامانه که در اصفهان، تهران و مشهد در دسترس است با نصب دوربین های با قابلیت پردازش تصویر برای تشخیص عبور از چراغ قرمز یا توقف بر روی خط کشی عابر پیاده و بعلاوه مجهز به سیستم پلاک خوان به یاری مدیران شهری آمده است.

ثبت تخلف عبور از نواحی ممنوع

ثبت تخلف عبور از نواحی ممنوع اسم نرم افزار دیگری است که با توان متخصصان داخلی طراحی و فراوری شد و یاری می نماید تا با نصب دوربین های پلاک خوان، ثبت تخلفات ورودی به معابر یا نواحی ممنوع مانند خطوط اتوبوس، پایانه های تاکسیرانی، محدوده بازار مرکزی هوشمندانه صورت گیرد. سامانه ای که در راه های برون شهری و درون شهری کاربردی است.

ثبت تردد و عوارض

امکان مشاهده عوارض ثبت شده برای خودرو و پرداخت الکترونیک هم با سامانه ثبت تردد و عوارض میسر شده است. این کار با نصب دوربین های پلاک خوان برای پایش تردد ناوگان عبوری از شبکه بزرگراهی کشور صورت گرفته است تا دریافت عوارض بر اساس پیمایش صورت گیرد. در حال حاضر این سامانه در جاده های برون شهری و درون شهری مخورد استفاده قرار می گیرد.

ثبت تردد و پارکینگ

محصول دیگری که در این زمینه ارائه شده، امکان ثبت پلاک در هنگام ورود و خروج و پرداخت عوارض بر اساس مدت زمان توقف است. این کار با نصب دوربین های پلاک خوان برای پایش ورود و خروج پارکینگ و اخذ عوارض بر اساس مقدار توقف مورد استفاده قرار می گیرد.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 6 مهر 1400 بروزرسانی: 6 مهر 1400 گردآورنده: yazdblog.ir شناسه مطلب: 4423

به "فناوری دوربین های پلاک خوان توسعه یافت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فناوری دوربین های پلاک خوان توسعه یافت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید