عراق:قانون شکنی هیئت های دیپلماتیک خارجی در بغداد را محکوم می کنیم

به گزارش یزد بلاگ، وزارت خارجه عراق اقدام نمایندگی اتحادیه اروپا و چند هیئت دیپلماتیک خارجی در برافراشتن پرچم همجنسگرایان در بغداد را محکوم کرد و از آنها خواست به قوانین عراق و هنجارهای آن احترام گذارند.

عراق:قانون شکنی هیئت های دیپلماتیک خارجی در بغداد را محکوم می کنیم

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، وزارت خارجه عراق در واکنش به اقدام نمایندگی اتحادیه اروپا در سفارتخانه های انگلیس و کانادا در بر افراشتن پرچم همجنسگرایان در بغداد بیانیه ای صادر کرد.

این وزارتخانه در بیانیه ای گفت: ما اقدام نمایندگی اتحادیه اروپا و دیگر هیئت های دیپلماتیک خارجی در عراق در برافراشتن پرچم همجنسگرایان در مقرهای خود را محکوم می کنیم، زیرا تعرض به اصول و ارزش های والای اخلاقی است که مورد احترام همه ادیان آسمانی است؛ علاوه بر اینکه این اقدام آنها مغایر با ارزش ها و اخلاق و عرف اجتماعی کشور عزیز ما و تحریک احساسات دینی مقدس ماست.

به گزارش پایگاه خبری موازین نیوز، در ادامه این بیانیه آمده است: به همین مناسبت ما لزوم پیروی همه هیئت های دیپلماتیک از قوانین موجود در عراق و رعایت هنجارها و ارزش های دیپلماتیک حاکم بر جامعه عراق را یادآوری می کنیم.

دفتر نمایندگی اتحادیه اروپا در عراق امروز یکشنبه برای نخستین بار پرچم همجنسگرایان را به صورت رسمی در داخل خاک عراق برافراشت.

نمایندگی اتحادیه اروپا در عراق در حساب رسمی خود در توئیتر اظهار داشت: همزمان با سفارت کانادا، سفارت انگلیس در عراق و دفاتر نمایندگی اتحادیه اروپا در دنیا امروز یکشنبه در بغداد پرچم رنگین کمان، پرچم همجنسگرایان، را به مناسبت روز دنیای مبارزه با همجنسگرا هراسی و تغییر جنسیتی برافراشت و توجهات را به حقوق همجنسگرایان معطوف کردیم.

.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 6 مهر 1400 بروزرسانی: 6 مهر 1400 گردآورنده: yazdblog.ir شناسه مطلب: 1304

به "عراق:قانون شکنی هیئت های دیپلماتیک خارجی در بغداد را محکوم می کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عراق:قانون شکنی هیئت های دیپلماتیک خارجی در بغداد را محکوم می کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید