جلالی: اصرار آمریکا بر تداوم یکجانبه گرایی جهان را با فاجعه انسانی روبرو کرده است

به گزارش یزد بلاگ، سفیر ایران در مسکو سردمداری دولت آمریکا در مخالفت با بیانیه پیشنهادی روسیه برای لغو تحریم های کشورهای درگیر با کرونا را مصداق شاخص سیاست های یکجانبه و غیر واقع بینانه تصمیم گیران آمریکایی خواند.

جلالی: اصرار آمریکا بر تداوم یکجانبه گرایی جهان را با فاجعه انسانی روبرو کرده است

به گزارش گروه سیاست خارجی خبرنگاران، کاظم جلالی سفیر جمهوری اسلامی ایران در فدراسیون روسیه در توئیتی به زبان روسی که در توئیتر سفارت ایران در مسکو منتشر شد٬ نوشت: در شرایطی که تداوم ویروس کرونا جهان را در معرض خطر رکودی بدتر از سال 2008 قرار داده است٬ اصرار ایالات متحده آمریکا بر تداوم سیاست های یکجانبه مبنی بر اعمال تحریم های اقتصادی همراه با تروریسم پزشکی علیه جمهوری اسلامی ایران و سایر کشورهای تحت تحریم، جهانیان را با بحران جدی دیگری تحت عنوان فاجعه انسانی روبرو کرده است.

وی اضافه نمود: سردمداری دولت ایالات متحده آمریکا در مخالفت با بیانیه پیشنهادی اخیر روسیه در مجمع عمومی سازمان ملل متحد برای لغو تحریم های تمامی کشورهای درگیر مشاخصه با بیماری کرونا مصداق شاخص سیاست های یکجانبه و غیر واقع بینانه تصمیم گیران آمریکایی است.

گفتنی است٬ بیانیه پیشنهادی روسیه در مجمع عمومی سازمان ملل متحد با مخالفت آمریکا، انگلستان، اتحادیه اروپا، گرجستان و اوکراین رد شد. این بیانیه فراخوانی برای لغو تحریم های تمامی کشورهای درگیر مشاخصه با بیماری کرونا بود.

کاظم جلالی سفیر جمهوری اسلامی ایران در روسیه روز (جمعه) 15 فروردین ماه نیز در رشته توئیتی نوشت: جامعه جهانی در یک سو و ایالات متحده در سوی دیگر قرار گرفته است.

وی اضافه نمود: در شرایطی که مقامات برخی از کشورهای جهان و دبیرکل سازمان ملل درخواست کرده اند تحریم ها علیه کشورهای درگیر مقابله با بیماری کرونا لغو شود، مقاومت مقامات آمریکایی در برابر این درخواست های بشردوستانه غیر طبیعی به نظر می رسد و شاید بیانگر این واقعیت باشد که منافع ملی آمریکا در تضاد با منافع ملل جهان است و سیاست خارجی ایالات متحده حتی نقش سازمان ملل در حل مسائل جهانی را به سخره گرفته است.

سفیر ایران بیان کرد: درخواست های بشردوستانه اخیر یک بار دیگر ماهیت غیر انسانی و غیر اخلاقی استفاده ابزاری از تحریم ها به ویژه تحریم های یکجانبه را نشان داد.(اینجا بخوانید)

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 10 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: yazdblog.ir شناسه مطلب: 953

به "جلالی: اصرار آمریکا بر تداوم یکجانبه گرایی جهان را با فاجعه انسانی روبرو کرده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جلالی: اصرار آمریکا بر تداوم یکجانبه گرایی جهان را با فاجعه انسانی روبرو کرده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید