طرح بانک مسکن عقب افتاد، وعده آخر سال

به گزارش یزد بلاگ، در حالی که قرار بود طرح زنجیره تامین اعتبار ساخت مسکن از سوی بانک مسکن تا خاتمه شهریور اجرایی شود، مدیرعامل این بانک با اشاره به برخی مسائل در فرایند اجرای این طرح پیش بینی کرد که تا خاتمه سال به مرحله نهایی برسد.

طرح بانک مسکن عقب افتاد، وعده آخر سال

به گزارش خبرنگاران، بانک مسکن از سال گذشته طرحی را برای کاهش هزینه های ساخت مسکن و به تبع آن کاهش قیمت مسکن مورد بررسی قرار داد که بنا بود این طرح تا شهریور ماه سال جاری نهایی شود.

این طرح در پی تقاضای عمومی برای افزایش سقف تسهیلات مسکن مطرح شد، چراکه مدیرعامل این بانک به خبرنگاران گفته بود که افزایش سقف تسهیلات خرید مسکن سبب افزایش تورم می شود و ما در برنامه داریم که به جای افزایش وام مسکن، هزینه تمام شده ساخت مسکن و قیمت آن را کاهش دهیم.

رحیمی انارکی از طرحی سخن گفت که بر اساس آن، یک زنجیره تامین اعتبار از تمامی محصولاتی که نقش در ساخت مسکن دارند، ایجاد خواهد شد و بر اساس این زنجیره، سازندگان می توانند به صورت اعتباری، واحدهای خود را بسازند و به این ترتیب پیش بینی کرده بود که 30 درصد قیمت ساخت مسکن کاهش یابد.

این در حالی است که در این مدت قیمت مسکن افزایش هم یافته است و طرح بانک مسکن هنوز به مرحله اجرایی نرسیده و عملا طرحی اجرا نشده است.

در این زمینه ابوالقاسم رحیمی انارکی، مدیرعامل بانک مسکن در گفت وگو با خبرنگاران، با بیان اینکه کارهای ما برای زنجیره تامین اعتبار ساخت مسکن تقریبا تمام شده است، اظهار کرد: شناخت زنجیره تمام شده و کارهای سیستم را انجام داده ایم، اما چند مورد مانده که درباره آن نیز باید به جمع بندی و تصمیم برسیم.

وی افزود: نخست اینکه منابع مالی محاسبه شده، رقم قابل توجهی است که قرار شده بررسی مجددی اجرا شده و سناریوهای مشخصی برای این منابع مالی آورده شود، چرا که رقم بالایی است.

مدیرعامل بانک مسکن با بیان اینکه تمام منابع مورد نیاز این طرح از منابع این بانک تامین خواهد شد، اظهار کرد: ما گفتیم سایر روش ها را هم مورد بررسی قرار دهند تا بتوان منابع مالی را که حجم آن زیاد هم هست، تامین کرد.

رحیمی انارکی با اشاره به برخی مسائل حقوقی طرح در قراردادها، شرح داد: نکات فنی حقوقی در قراردادها وجود دارد که با توجه به تعهداتی که در قراردادها انجام می شود، بخش حقوقی بانک روی آن برای جلوگیری از مسائل حقوقی در حال کار است.

وی افزود: قراردادها هنوز بسته نشده و باید به گونه ای بسته شود که در آینده این چرخه اعتباری دچار مشکل نشود.

مدیرعامل بانک مسکن پیش بینی کرد که این طرح حداقل دو تا سه ماه دیگر زمان ببرد و گفت: تلاش می کنیم که زنجیره تامین اعتبار ساخت مسکن تا سرانجام سال نهایی شود.

نماشو: نماشو، طراحی سایت، سئو، چاپ و طراحی گرافیکی را به ما بسپارید.

اسلیم فا: اسلیم فا: مجله دوخت و دوز، طراحی لباس و انتخاب لباس

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 6 مهر 1400 بروزرسانی: 6 مهر 1400 گردآورنده: yazdblog.ir شناسه مطلب: 181

به "طرح بانک مسکن عقب افتاد، وعده آخر سال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرح بانک مسکن عقب افتاد، وعده آخر سال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید