سید عمار الحکیم: دولت در برخورد با تجاوز آمریکا، از حاکمیت عراق دفاع کند

به گزارش یزد بلاگ، رهبر جریان حکمت ملی عراق از دولت این کشور خواست که برای مقابله با تجاوز آمریکا، از حاکمیت این کشور دفاع کند.

سید عمار الحکیم: دولت در برخورد با تجاوز آمریکا، از حاکمیت عراق دفاع کند

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، سید عمار الحکیم رهبر جریان حکمت ملی عراق امروز جمعه 23 اسفند ماه جاری تجاوز شب گذشته جنگنده های آمریکایی را محکوم کرد.

الحکیم با انتشار پیامی در صفحه توئیتر خود تأکید کرد: نقض حاکمیت عراق توسط جنگنده های خارجی و بمباران مقرهای الحشد الشعبی و نیروهای امنیتی در کربلای معلی، بابل، واسط و صلاح الدین و برخی از مراکز غیرنظامی را محکوم می کنیم.

وی هشدار داد که در جریان این تجاوزات، عراق به محلی برای درگیری و کشمکش سیاسی و نظامی تبدیل خواهد شد.

این سیاستمدار عراقی در خاتمه از دولت عراق خواست که برای حفظ ابهت حکومت و حمایت حاکمیت خود از هر گونه تجاوز، نقش درست و مناسب خود را ایفا کند.

توئیت عمار الحکیم

جنگنده های آمریکایی بامداد امروز جمعه پایگاه حزب الله عراق در شهر جرف الصخر در استان بابل و پایگاه های وابسته به الحشد الشعبی به استان های صلاح الدین، بابل، بصره و کربلا را هدف قرار دادند.

جنبش النجباء عراق هم با انتشار بیانیه شدیداللحنی به این تجاوز آمریکایی واکنش نشان داد و تأکید کرد: تداوم حماقت و تکبر آمریکایی ها، باعث درگیری در منطقه خواهد شد که در آن، قواعد درگیری تغییر خواهد کرد... و باعث خواهد شد که اکثریت ملت عراق از مرحله مقاومت مشروع (قانونی) وارد مرحله ای از مقاومت شوند که بر تمامی مجاهدانی واجب خواهد بود که آمریکا، پیشتر، آنان را آزموده و برایش بسیار سخت است که با این سرعت، آنان را فراموش کند.

این جنبش خاطر نشان کرد، این اقدامات تا زمانی صورت خواهد گرفت که جریان مقاومت عراق بتواند طرح خود برای اخراج تمام نیروهای آمریکایی و خارجی را از خاک عراق اخراج کند و خداوند قدرتمندتر و بزرگتر از طغیانگری و عظمت دروغین و جعلی آمریکاست.

مجله زیتوا: مجله زیتوا | مجله خبری ایران و جهان پیرامون

banima.ir: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای بانیما

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 6 مهر 1400 بروزرسانی: 6 مهر 1400 گردآورنده: yazdblog.ir شناسه مطلب: 674

به "سید عمار الحکیم: دولت در برخورد با تجاوز آمریکا، از حاکمیت عراق دفاع کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سید عمار الحکیم: دولت در برخورد با تجاوز آمریکا، از حاکمیت عراق دفاع کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید