روسیه: بازگشت آمریکا به برجام نباید موجب تغییر مفاد آن شود

به گزارش یزد بلاگ، به گزارش خبرنگاران به نقل از تاس، وزارت خارجه روسیه تاکید کرد که بازگشت احتمالی آمریکا به برجام نباید موجب تغییر مفاد آن شود.

روسیه: بازگشت آمریکا به برجام نباید موجب تغییر مفاد آن شود

در بیانیه وزارت خارجه روسیه آمده است: بر این باوریم که بازگشت آمریکا به تابعیت از تعهداتش ذیل برجام نباید به عنوان برگ چانه زنی یا بهانه ای برای تغییر توافق مورد استفاده قرار گیرد. همچنین با تحمیل شروط اضافی بر ایران و سایر طرف های برجام نیز مخالفیم.

این بیانیه می افزاید: ضمن اینکه نیازی نیست چیزی را بیش از حد پیچیده کرده یا بازآفرینی کنیم. بلکه باید دقیقاََ از متن برجام پیروی کرد.

مسکو همچنین افزود که برجام در سال 2020 از سوی آمریکا به چالش کشیده شد اما علیرغم حملات مکرر و فشارهای تحریمی، مقاومت کرد و پایدار ماند.

این بیانیه با اشاره به نظارت آژانس بین المللی انرژی اتمی بر فعالیت های هسته ای ایران، آورده است: تمام گام های ایران از جمله آغاز غنی سازی 20 درصدی اورانیوم در این کشور و آماده سازی زیرساخت ها برای تولید اورانیوم فلزی نیز تحت نظارت بازرسان آژانس بین المللی انرژی اتمی انجام گرفت.

این بیانیه ادامه داد: ایران اعلام می کند که برنامه هسته ای این کشور ماهیت صرفاً صلح آمیز دارد و بازرسی های آژانس امکان اطمینان یافتن از صلح آمیز بودن ماهیت این فعالیت ها را فراهم می کند.

نماشو: نماشو، طراحی سایت، سئو، چاپ و طراحی گرافیکی را به ما بسپارید.

اسلیم فا: اسلیم فا: مجله دوخت و دوز، طراحی لباس و انتخاب لباس

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 6 مهر 1400 بروزرسانی: 6 مهر 1400 گردآورنده: yazdblog.ir شناسه مطلب: 3274

به "روسیه: بازگشت آمریکا به برجام نباید موجب تغییر مفاد آن شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روسیه: بازگشت آمریکا به برجام نباید موجب تغییر مفاد آن شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید