دولت وفاق ملی لیبی: شواهدی دال بر دست داشتن امارات در کشتار ملت مان ارائه خواهیم کرد

به گزارش یزد بلاگ، سخنگوی رسمی وزارت خارجه دولت وفاق ملی لیبی شرح داد که این دولت شواهدی دال بر داست داشتن امارات در کشتار مردم لیبی ارائه خواهد کرد.

دولت وفاق ملی لیبی: شواهدی دال بر دست داشتن امارات در کشتار ملت مان ارائه خواهیم کرد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، محمد القبلاوی سخنگوی رسمی وزارت خارجه دولت وفاق ملی خبر داد که این دولت به شواهدی دست یافته است که نشان می دهد، امارات در کشتار مردم لیبی و نقض قوانین بین المللی دست داشته است.

سخنگوی وزارت خارجه دولت وفاق ملی در گفت و گو با شبکه محلی فوریه در این ارتباط گفت: به همراه شواهدی دال بر نقض تصمیم ممنوعیت صادرات سلاح به لیبی از سوی برخی کشورها به شورای امنیت خواهیم رفت.

محمد القبلاوی در ارتباط تسلط نیروهای دولت وفاق ملی بر پایگاه هوایی الوطیه گفت: اسلحه هایی که در پایگاه الوطیه کشف شده است، به همراه آنها به عنوان شواهدی بر نقض تصمیم ممنوعیت صادرات سلاح به لیبی از سوی برخی کشورها به شورای امنیت خواهیم رفت.

در همین ارتباط، نیروهای دولت وفاق ملی در غرب لیبی امروز از سلطه بر پایگاه هوایی الوطیه و خروج نیروهای تحت فرماندهی ژنرال خلیفه حفتر از آن خبر دادند.

پایگاه الوطیه، پایگاه الوطیه بزرگ ترین پایگاه نظامی واقع در 140 کیلومتری جنوب غربی طرابلس است و یکی از مهم ترین پایگاه های استراتژیک تحت سیطره نیروهای حفتر در غرب بود.

کشور لیبی از زمان سرنگونی حکومت معمر قذافی رهبر سابق لیبی در سال 2011 ، این کشور تحت کنترل دو دولت موازی در شرق و غرب در آمده است؛ دولت وفاق ملی به ریاست فایز السراج در طرابلس (غرب کشور) که در سطح جهان به رسمیت شناخته شده است و دیگری دولت طُبرُق در شرق لیبی که خلیفه حفتر فرمانده شبه نظامیان ارتش ملی لیبی را حمایت می کند.

حفتر با حمایت مصر، امارات و عربستان (و همچنین روسیه و چند کشور غربی) از اواخر فروردین 1398 با هدف اشغال پایتخت، عملیات نظامی علیه طرابلس را آغاز کرد اما با مقاومت شدید نیروهای دولت السراج و شبه نظامیان متحد با آن روبرو شده و تا به امروز پیروز نشده است به داخل شهر نفوذ کند. نیروهای دولت السراج نیز از حمایت ترکیه، قطر و ایتالیا برخوردارند.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 6 مهر 1400 بروزرسانی: 6 مهر 1400 گردآورنده: yazdblog.ir شناسه مطلب: 1276

به "دولت وفاق ملی لیبی: شواهدی دال بر دست داشتن امارات در کشتار ملت مان ارائه خواهیم کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دولت وفاق ملی لیبی: شواهدی دال بر دست داشتن امارات در کشتار ملت مان ارائه خواهیم کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید