در نشست گروه بیست چه گذشت؟

به گزارش یزد بلاگ، ایرنا نوشت: رهبران کشورهای گروه 20 به عنوان صنعتی ترین کشورهای جهان روز پنجشنبه ویدئو کنفرانسی را هر یک از محل کشورهایشان و از راه دور برگزار کردند تا درباره شرایط مربوط به بحران شیوع جهانی ویروس کرونای جدید به بحث بپردازند.

در نشست گروه بیست چه گذشت؟

شبکه سی ان ان، رهبران گروه 20 نیز همچون اکثریت شهروندان شان در این دوران الزام برای فاصله گذاری اجتماعی برای ارتباط با یکدیگر رو به ویدئو کنفرانس آوردند. تصاویر مربوط به این جلسه نشان می دهد که این رهبران هر یک از محل دفترها یا خانه هایشان در کشور خود با ویدئو کنفرانس با یکدیگر ارتباط و مصاحبه داشتند.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا از محل اتاق شرایط در کاخ سفید در این جلسه شرکت کرد. دیگر رهبران از جمله شی جینپینگ، رئیس جمهور چین هم از محل دفاترشان ارتباط از راه دور برقرار کردند.

جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا هم که بعد از تایید ابتلای همسرش به ویروس کرونای جدید به قرنطینه رفته از محل خانه اش در این بحث ویدئوکنفرانسی شرکت کرد.

در ابتدای این جلسه ملک سلمان، پادشاه عربستان و رئیس امسال گروه 20 گفت: بحران انسانی فعلی نیازمند یک پاسخ جهانی است و جهان حساب باز کرده تا ما نزد یکدیگر آمده و با هم برای مواجهه با این چالش همکاری کنیم.

کشورهای گروه 20 در بیانیه مشترکی در دیدار رهبرانشان گفتند متعهد به انجام هر کار لازم برای غلبه بر شیوع همه گیر کرونا ویروس بوده و از هیچ تلاشی برای حفظ جان و محافظت از شغل و ثبات اقتصادی مردم و کشورهایشان دریغ نخواهند کرد.

در این بیانیه تدابیر خاص یا جدیدی که کشورهای گروه 20 در صدد اتخاذش باشند به صورت دقیق توضیح داده نشد. با این حال رهبران این کشورها گفتند آماده واکنش سریع و اتخاذ اقدامات بیشتری هستند که برای رسیدگی به این بحران لازم باشد.

در عین حال دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در کنفرانسی خبری بعد از این دیدار با رهبران گروه 20 به خبرنگاران در کاخ سفید گفت: ما درباره این مشکل صحبت کردیم و امیدوار هستیم که این مشکل چندان برای مدتی طولانی ادامه نیابد. آمریکا در حال همکاری با دوستان و شرکایش در جهان به منظور متوقف ساختن گسترش ویروس و هماهنگ سازی تلاش ها است.

ترامپ اعلام کرد که دیدار مذکور یک دیدار عالی بود. او گفت: ما ایده های متفاوت زیادی داریم و ایده های خوب فراوانی در دست داریم و با یکدیگر همکاری می کنیم. رهبران جهان به صورت مجازی به سراغ یکدیگر آمدند تا درباره کلیت موضوع این مشکل که تا کنون 151 کشور را درگیر ساخته بحث کنند.

ترامپ گفت: آنها در این باره بحث کردند که ضروری است همه این کشورها فورا اطلاعات و داده هایشان را به اشتراک بگذارند.

او بیان کرد: ما این کار را تا حد زیادی انجام داده ایم اما حتی بیشتر هم انجام خواهیم داد و تا هر یک از ما برای این نبردی که به نحوی در آن درگیر هستیم اطلاعات به دست بیاوریم. این مشکل کمی متفاوت است اما ما از راه های مختلف با آن تعامل می کنیم اما یک حالت متحد الشکل وجود دارد.

وی اضافه کرد: در همه این کشورها روحیه فوق العاده وجود دارد.

ترامپ در عین حال با امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه نیز گفت وگوی تلفنی داشت و آنها درباره جدیدترین تلاش ها برای مبارزه با کرونا ویروس صحبت داشتند.

کاخ سفید در بیانیه ای درباره گفت وگوی تلفنی آنها بیان کرد: این دو رهبر بر اهمیت همکاری نزدیک در چهارچوب گروه 7، گروه 20 و گروه P5 به منظور کمک به سازمان های بین المللی از جمله سازمان بهداشت جهانی، صندوق بین المللی پول و بانک جهانی برای نابودی سریع شیوع ویروس و به حداقل رساندن تبعات اقتصادی آن توافق کردند. این رهبران همچنین درباره مسائل منطقه ای و دو جانبه مهم بحث کردند.

ماکرون نیز در پی این تماس گفت با ترامپ و دیگر کشورهای جهان در حال آماده سازی طرحی جدید برای مقابله با ویروس کرونا هستند.

کشورهای گروه 20 در عین حال متعهد شدند که مبارزه با بحران شیوع کرونا ویروس در جهان یک جبهه متحد تشکیل دهند و اینکه پنج تریلیون دلار را به اقتصاد جهانی برای مقابله با تاثیرات این بحران تزریق کنند.

همچنین ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه هم از کشورهای گروه 20 خواست تا با یکدیگر برای یافتن واکسن کرونا ویروس همکاری کنند.

رئیس جمهور روسیه در این ارتباط ویدئو کنفرانسی خواستار کوریدور سبز شد تا از طریق آن تکنولوژی های مهم در اختیار همه کشورها صرف نظر از تحریم ها علیه آنها از جمله خود روسیه قرار بگیرد.

پوتین در عین حال هشدار داد که بیکاری در بلند مدت یک ریسک مهم حاصل از شرایط راکد فعلی به شمار می رود.

رهبران گروه 20 در عین حال متعهد شدند که از تمامی ابزارهای موجود برای کاهش لطمات اقتصادی استفاده کنند.

در جلسه مذکور دونالد ترامپ، بوریس جانسون، شی جینپینگ و امانوئل ماکرون شرکت داشتند. همچنین آنگلا مرکل نیز از محل خانه اش در این جلسه شرکت کرد. در بیانیه مشترک این رهبران عنوان شد که آنها یک پاسخ شفاف، قدرتمند، هماهنگ شده، گسترده و مبتنی بر علم در سطح جهانی به این بحران نشان خواهند داد.

آنها گفتند: ما شدیدا از ضایعه جانی و درد و رنج های مردم سراسر جهان در اثر این بحران غمگین هستیم. اولویت مطلق ما مدیریت این شیوع همه گیر و تاثیرات اقتصادی، اجتماعی و بهداشتی همراه با آن است و ما از همه کارمندان بهداشت و درمان حاضر در خط مقدم مبارزه با بیماری اظهار قدردانی و حمایت می کنیم و به مبارزه با شیوع ویروس ادامه می دهیم.

312 310

پرشین بلاگ: پرشین بلاگ | سیستم وبلاگ های پرشین

دور زمین: دور زمین: سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده!

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 6 مهر 1400 بروزرسانی: 6 مهر 1400 گردآورنده: yazdblog.ir شناسه مطلب: 838

به "در نشست گروه بیست چه گذشت؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "در نشست گروه بیست چه گذشت؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید