خطر مرده زایی در ماه های آخر بارداری

به گزارش یزد بلاگ، مرده زایی ها نشانه از آن است که نوزاد دچار فقر اکسیژن شده است و یافته ها اکنون نشان می دهند که شرایط خوابیدن مادران در میزان اکسیژنی که نوزادان دریافت می کنند اثر دارد.

خطر مرده زایی در ماه های آخر بارداری

زمانی در دوران بارداری فرا می رسد که مادرانِ آینده هر لحظه اشتیاقشان برای از راه رسیدن نوزادشان بیشتر می شود.

خبرنگاران به نقل از میل آنلاین نوشت، اما اکنون کارشناسان هشدار داده اند که خوابیدن بروی پشت در 3 ماه آخر بارداری می تواند به نوزادان متولدنشده آسیب وارد کند.

آن ها می گویند این حرکت ممکن است جریان خون به نوزاد را که از طریق بند ناف در رحم صورت می گیرد تا 11 درصد کاهش دهد. به زنان توصیه می شود که در 3 ماه آخر بارداری به پهلو بخوابند تا خطر مرده زایی را کاهش دهند.

در یک مطالعه از 22 زن خواسته شد تا برای 20 تا 25 دقیقه در دستگاه ام آر آی به پشت بخوابند. این کار به طور متوسط جریان خون به بند ناف را تا 11.2 درصد کاهش داد. اکسیژنی که نوزادان به طور معمول در رحم مادر دریافت می کنند در شرایط خوابیدن مادران به پشت تا 6 درصد کمتر از زمانی است که آن ها به پهلو می خوابند.

پزشکان می گویند بسکمک از مرده زایی ها نشانه از آن است که نوزاد دچار فقر اکسیژن شده است و یافته ها اکنون نشان می دهند که شرایط خوابیدن مادران در میزان اکسیژنی که نوزادان دریافت می کنند اثر دارد.

پروفسور آنا دیوید، از دانشگاه کالج لندن و نویسنده ارشد مطالعه ای که با همکاری انگلستان و نیوزلند اجرا شده است، می گوید، این یافته ها ممکن است تا حدی توضیح دهند که چرا برخی از زنان که ظاهراً سالم هستند و نوزادانی با سایز نرمال دارند، ناگهان دچار مرده زایی می شوند.

این یافته ها هشدار می دهند که پیام نخوابیدن به پشت در ماه های آخر بارداری باید به تمام زنان برسد. زنانی که به پشت می خوابند به رگی که خون را از قلب به اندام های تحتانی حمل می کند فشار وارد می کنند. این باعث می شود که قلب خون کمتری را پمپاژ کند و خون غنی از اکسیژن کمتری به نوزاد منتقل شود.

کارشناسان بهداشتی توصیه می کنند که مادران باردار در سه ماهه آخر بارداری به پهلو بخوابند و اگر ناگهان از خواب بیدار شدند و خود را در شرایط دیگری دیدند نگران نشوند، در همان لحظه شرایط خود را تغییر دهند و دوباره به پهلو برگردند.

به زنان توصیه شده که روی پهلوی چپ بخوابند، زیرا این کار به کلیه ها کمک می کند تا از شر مواد و مایعات زائد خلاص شوند، اما تحقیقات نشان می دهد که هر دو طرف به اندازه هم دارای فایده است.

چند توصیه برای ماندن روی پهلو به زنان بادار می شود؛ برای مثال می توانند چند بالش را در پشت خود بگذارند تا مانع از چرخیدن آن ها به پشت شود یا موهایشان را پشت سر ببندند تا خوابیدن به پشت را برایشان سخت کند.

منبع: The Daily Mail

ترجمه: سایت خبرنگاران

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: فرادید
انتشار: 6 مهر 1400 بروزرسانی: 6 مهر 1400 گردآورنده: yazdblog.ir شناسه مطلب: 3329

به "خطر مرده زایی در ماه های آخر بارداری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خطر مرده زایی در ماه های آخر بارداری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید