خطرناک ترین جهت پیاده روی در جهان

به گزارش یزد بلاگ، خطرناک ترین راستا پیاده روی جهان در اسپانیا واقع شده است که یکی از محبوب ترین جاذبه های گردشگری این کشور شناخته می شود.

خطرناک ترین جهت پیاده روی در جهان

پیاده روی در جهتی خطرناک در اسپانیا

پیاده روی تفریحِ مفرّحی است؛ به ویژه اگر جهت عبورتان از میان سرسبزی طبیعت بگذرد. اما همه جهتها هم امنیت این فعالیت مفید را تضمین نمی کنند. گاهی خطر در هر گوشه و کنار آنها به کمین نشسته و کم ترین بی احتیاطی فاجعه می آفریند. این بار همراه شما، در جهتی خطرناک قدم خواهیم گذارد. El Caminito del Rey، گردشگاه و منطقه مورد علاقه کوهنوردانی از سراسر جهان به شمار می آید. این گردشگاه و جهتعبور اندکی ترسناک و تماشایی آن که پیش تر به عنوان خطرناک ترین گردشگاه جهان اعلام شده بود، اکنون به لطف تغییرات و ایمن سازی دقیق و کامل اجرا شده توسط مقامات اسپانیایی، به عنوان یکی از محبوب ترین جاذبه های گردشگری این کشور شناخته می شود.

این گردشگاهِ بدنامِ سابق که در جنوب اسپانیا واقع شده است، هفته ها پس از اتمام عملیات ایمن سازی، مجدداً بازگشایی شد. عملیاتی که به امنیت بیشتر گردشگران و کوهنوردان منجر شده است. به محض اعلام بازگشایی، گردشگران مشتاق به سرعت بلیت های رایگان بازدید از این منطقه گردشگری زیبا را به دست آورده و با اشتیاقی فراوان به این بازدید مهیج روی خوش نشان دادند. راه پیمایی و گردشی به یادماندنی در میان جهتی از جنس سنگ و چوب که آدرنالین خون را به سرعت بالا می برد.

El Caminito del Rey، در شمار مناطق افسانه ای و جذاب برای عاشقان ماجراجویی و ترس است. گذرگاه و جهتی پرفراز و نشیب که در امتداد دره ای تنگ و بر فراز رودخانه ای آرام پیچ و تاب خورده و رهروان و بازدید کنندگان خود را به سفری جادویی و البته ترسناک می برد. هر چند شاید اکنون بعد از این مرمت و بازسازی، پیمودن این جهت اندکی باعث دلسردی و ناامیدی عاشقان آدرنالین شود، چرا که حال به جای جهتی صرفاً خطرناک، وارد گذرگاهی زیبا می شوند که چشم انداز آن بدیع و مسحور کننده است.

کمیته های محلی و منطقه ای مسئولیت این عملیات پرخرج و البته لازم را برعهده داشتند که مبلغی در حدود 4 میلیون پاوند (معادل 5.5 میلیون یورو) خرج برداشته است. جذابیت و زیبایی نقاط گردشگری و مناظر شگرف ایالت مالاگا (Malaga) در اسپانیا، به لطف این گردشگاه جلوه ای دیگر یافته است. تخمین زده می شود، روزانه در حدود 600 بازدید کننده این جهت را طی می کنند؛ یعنی چیزی حدود 50 نفر در هر سی دقیقه. در بسیاری از بخش ها، جهت قدیمی به دست فراموشی سپرده شده و جهتی جدید و ایمن، سلامت گردشگران را به بهترین وجه ممکن تأمین می نماید. هم اکنون به طور میانگین بین 4 تا 5 ساعت زمان لازم است تا بازدید کنندگان، تمام جهت 4 مایلی این گردشگاه را طی کنند که شش روز هفته، پذیرای علاقه مندانی از سرتاسر جهان است.

همان گونه که پیشتر اشاره شد، این گذرگاه در ارتفاع 33 پایی رودخانه یGualdalhurce ساخته شده است. جهت بتنی اولیه بسیار نا امن بوده و مملو ازحفره و خرابی های متعدد بود. اما اکنون با جهتی ایمن و شبکه ای از نرده های فلزی، می توان با خیالی آسوده به جای ترس از گام برداشتن، به مناظر دور و اطراف نگریسته و از زیبایی های طبیعت و کوهستان لذت برد.

این جهت که صد سال قدمت دارد، در ابتدا برای تسهیل رفت و آمد کارگران نیروگاه های برقی که در آن حوالی واقع شده بودند، ساخته شد. در فاصله سال های 1999 تا 2000 و به دنبال کشته شدن 5 بازدید کننده، این گردش گاه به دلایل ایمنی بسته شد؛ هر چند هیچ چیز نمی توانست مانع ماجراجویانی شود که برای قدری هیجان بیشتر، جان خود را در معرض خطر قرار داده و حتی به جریمه 5 هزار پوندی تعدی و ورود غیر مجاز، وقعی نمی نهادند. اما خوشبختانه مقامات رسمی آندلسی و مالاگایی، با بازسازی آن، به تمامی نگرانی ها و خطراتی که افراد را تهدید می کرد، خاتمه دادند.

خطرناک ترین جهت پیاده روی جهان در اسپانیا:

یکی از جاذبه های گردشگری اسپانیا

یکی از جاذبه های گردشگری اسپانیا

یکی از جاذبه های گردشگری اسپانیا

یکی از جاذبه های گردشگری اسپانیا

یکی از جاذبه های گردشگری اسپانیا

یکی از جاذبه های گردشگری اسپانیا

یکی از جاذبه های گردشگری اسپانیا

یکی از جاذبه های گردشگری اسپانیا

مجله زیتوا: مجله زیتوا | مجله خبری ایران و جهان پیرامون

banima.ir: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای بانیما

منبع: نمناک
انتشار: 6 مهر 1400 بروزرسانی: 6 مهر 1400 گردآورنده: yazdblog.ir شناسه مطلب: 908

به "خطرناک ترین جهت پیاده روی در جهان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خطرناک ترین جهت پیاده روی در جهان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید