خبرنگاران گواهی امضای الکترونیکی تجارت خارجی در بوشهر نیمه حضوری شد

به گزارش یزد بلاگ، بوشهر-خبرنگاران- رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر گفت: در این استان گواهی امضای الکترونیکی به صورت نیمه حضوری و تمدید گواهی به صورت کامل غیرحضوری برای کاربران تجارت خارجی انجام می گردد.

خبرنگاران گواهی امضای الکترونیکی تجارت خارجی در بوشهر نیمه حضوری شد

سید حسین حسینی روز یکشنبه به رسانه ها بیان نمود: براساس دستورالعمل مرکز توسعه تجارت الکترونیکی وزارت صنعت، معدن و تجارت و برای تسهیل فرآیند صدور و تمدید گواهی امضای الکترونیکی به عنوان یکی از زیر ساخت های توسعه دولت الکترونیک؛ امکان صدور نیمه حضوری گواهی امضای الکترونیکی ؛ تمدید غیابی گواهی امضای الکترونیکی و صدور گواهی با اعتبار دوساله فراهم شده است.

وی بیان نمود: به منظور تمدید غیر حضوری، یک هفته قبل از اتمام اعتبار گواهی، لینک تمدید توسط مرکز صادرکننده برای صاحب گواهی پیامک می گردد.

حسینی ادامه داد: پس از اتصال توکن و ثبت درخواست در سامانه (gica.ir) ابتدا شرایط متقاضی از سازمان ثبت احوال کشور استعلام و درصورتی که گواهی متضمن عنوان شغلی باشد، رابطه استخدامی وی از سازمان اداری و استخدامی کشور (اسناد برای کارمندان دولتی) و سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، اداره ثبت شرکت ها (برای کارمندان بخش خصوصی) استعلام می گردد و در نهایت با پرداخت اینترنتی تعرفه، گواهی به صورت برخط تمدید می گردد.

توکِن امنیتی (Security Token) سخت افزاری کوچک است که برای ورود کاربر یک سرویس رایانه ای به سامانه به کار می رود (این دستگاه یک دستگاه فیزیکی است که در اختیار کاربران مجاز قرار می گیرد تا براحتی بتوانند برای استفاده از یک سیستم رایانهای هویت آنها تشخیص داده گردد).

وی ادامه داد: نبود احتیاج به مراجعه و اسناد کاغذی از مزایای روش برخط است.

حسینی گفت: برآورد می گردد این خدمت منجر به حذف 270هزار مراجعه حضوری و یک میلیون و 500 هزار برگ کاغذی در سال و به تبع آن کاهش حمل و نقل، مصرف سوخت و پیشگیری از آلودگی هوا و حفاظت محیط زیست و از همه مهم تر افزایش بهره وری و کارآیی گردد.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: ایرنا
انتشار: 6 مهر 1400 بروزرسانی: 6 مهر 1400 گردآورنده: yazdblog.ir شناسه مطلب: 1553

به "خبرنگاران گواهی امضای الکترونیکی تجارت خارجی در بوشهر نیمه حضوری شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران گواهی امضای الکترونیکی تجارت خارجی در بوشهر نیمه حضوری شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید