شرایط مهاجرت و تحصیل به روسیه چگونه است؟

به گزارش یزد بلاگ، شرایط تحصیل و مهاجرت به روسیه

در این مقاله از وب سایت مجله گردشگری خبرنگاران شما را با چگونگی تحصیل و مهاجرت به روسیه آشنا خواهیم کرد.

شرایط مهاجرت و تحصیل به روسیه چگونه است؟

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات بورسیه تحصیلی پزشکی انگلیس هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی انگلیس، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی انگلستان، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های انگلیس انتخاب کنید.

بلیط هواپیما در طاهاگشت

چشم انداز زندگی در روسیه ممکن است به نظر در ابتدا دلهره آور باشد. اما زندگی در این کشور شگفت انگیز و منحصر به فرد است. کشور روسیه ، در جوار کشورهای اوکراین،بلاروس و نروژ و… قرار گرفته و آب و هوایی سردسیر دارد. شرایط آب و هوایی سرد سیبری ، در بعضی از ماههای سال شرایط زندگی را برای مهاجران و اتباع خارجی به شدت سخت و حتی غیرممکن می نماید. مردم این کشور نیز روحیات متفاوت تری نسبت به کشورهای منطقه خاورمیانه دارند و این امر ارتباط شهروندی را برای خارجیان سخت می نماید. روسیه کشوری پهناوری است که بیشتر روزهای سال پوشیده از برف می باشد.این شرایط آب و هوایی افراد خاصی را مجذوب این کشور می نماید.

مهاجرت کاری به روسیه می تواند بهترین گام برای پیشرفت در زندگی و حرفه شما باشد. روسیه نه تنها نهمین اقتصاد بزرگ دنیا است، بلکه دارای یکی از پرشتاب ترین اقتصادهای در حال رشد دنیا است ـ همین مسئله منجر به اشتغال زایی، رشد و فرصت های شغلی خوب هم برای مردم محلی و هم خارجی ها شده است.

هنگامی که در جستجوی کار در روسیه هستید، متوجه خواهید شد که خارجی ها در روسیه عمدتا برای شرکت های بین المللی، سازمان های غیر دولتی، شرکت های روسی، به ویژه در بخش های انرژی، ساخت و ساز و امور اقتصادی، ماموریت های دیپلماتیک و مدارس زبان انگلیسی کار می نمایند. آنالیز ها نشان می دهد که سرمایه گذاری در روسیه در رتبه 13 بالاترین درآمد ناخالص قرار دارند.

به طور کلی، خارجی هایی که می خواهند در روسیه زندگی و کار نمایند، ابتدا باید شغلی پیدا نمایند و پس از آن کارفرمای مربوط مجوز کار در روسیه را برای آن ها تهیه کند. برای بیشتر اتباع خارجی، شرایط اخذ ویزای کار سخت است و این مسئله با توجه به نوع خاص مشاغل، ملیت ها و مناطق مختلف روسیه متفاوت است. اگر دارای صلاحیت های لازم هستید، یک متخصص، مدیر اجرایی رده بالا یا مدیر هستید و اگر روسی صحبت می کنید، شانس بیشتری برای دریافت شغل در روسیه خواهید داشت.

مسکو، پایتخت روسیه، محبوب ترین شهر این کشور از لحاظ وجود فرصت های شغلی برای افراد جویای کار خارجی است و این به این دلیل است که شرکت های چند ملیتی مختلفی در مسکو وجود دارند.

بازار کار در روسیه

مسکو به عنوان یکی از مراکز تجاری پیشرو در دنیا شناخته می گردد، به همین دلیل روسیه به مقصدی محبوب در میان افراد متخصص و فارغ التحصیلان سراسر دنیا تبدیل شده است که علاقه مند به کسب تجربه های مختلف در شهری پیشرفته و با اصالت مانند مسکو هستند.

با وجود رقابت بین متخصصان خارجی و فارغ التحصیلان داخلی، بازار کار در روسیه تا حدی رقابتی است. بسیاری از فارغ التحصیلان روسی چند زبانه و با تحصیلات عالی هستند؛ بنابراین به راحتی از جانب شرکت ها پذیرفته می شوند.

برای یک خارجی غیرقانونی است کاری انجام دهد که می تواند توسط یک شهروند روسی انجام گردد؛ بنابراین کارهای مهاجرتی بسیار تخصصی و در سطح مدیریت ارشد هستند. صنایع عمده کشور شامل نفت، گاز، فلزات (به ویژه فولاد) و چوب است. سایر صنایع بزرگ شامل دفاع، فراوری، الکترونیک، فن آوری تلفن همراه، بانکی و بخش خدمات است. کمبودهای شغلی در ساخت و ساز، حمل و نقل، فناوری اطلاعات، مهندسی و آموزش وجود دارد.

کارشناسان همچنین می توانند در دفاتر شرکت های بین المللی مشغول به کار شوند. این ها معمولا مقامات ارشد هستند و اغلب به آگاهی کافی درباره شرایط روسیه و مهارت های زبان روسی احتیاج دارند.

در حال حاضر، بسیاری از مهاجران در سازمان های غیر دولتی خارجی و بین المللی مشغول به کار هستند، اما قانون جدیدی که در می 2015 به امضای رسید به دولت این اجازه را می داد تا گروه های نامطلوب را تعطیل نمایند. این قانون آینده 60 سازمان را در معرض خطر قرار می دهد.

فرصت های دیگر کاری برای مهاجرانی که در روسیه کار می نمایند شامل آموزش زبان انگلیسی و کار کردن به عنوان پرستار بچه است.

احتیاج زبانی

روسی زبان رسمی کشور روسیه است؛ بنابراین باید دانش خوبی از زبان روسی داشته باشید، مخصوصا اگر بخواهید خارج از مسکو کار کنید. خارج از شرکت ها و سازمان های بین المللی بیشتر مردم فقط روسی صحبت می نمایند. پس بسیار مهم است که درک خوبی از زبان روسی داشته باشید تا بتوانید در محیط کار و جامعه پیروز شوید.

مجوز کار در روسیه

افرادی که از کشورهای مستقل مشترک المنافع (CIS) جویای کار در این کشور هستند باید مجوز کار دریافت نمایند، اما قبل از اینکه به روسیه وارد شوند احتیاجی به داشتن پیشنهاد کار ندارند. کشورهای مستقل مشترک المنافع عبارت اند از ارمنستان، آذربایجان، بلاروس، قزاقستان، قرقیزستان، مولداوی، روسیه، تاجیکستان، ترکمنستان، اوکراین و ازبکستان. کشورهای مستقل مشترک المنافع می توانند در مدت 3 ماه در روسیه به دنبال کار باشند. این در حالی است که اتباع کشورهای خارج از کشورهای مستقل مشترک المنافع قبل از اینکه مجوز کار را برای اخذ ویزا دریافت نمایند، باید نسبت به تهیه پیشنهاد کار از یک شرکت در روسیه اقدام نمایند.

حوزه های کاری که به طور معمول احتیاج به مهارت در زبان روسی و انگلیسی دارند:

هتلداری و گردشگری

کسب و کار

قانون

امور اقتصادی

حقوق کارکنان در روسیه

متوسط یک هفته کاری در روسیه 40 ساعت است و روزهای کاری معمولا دوشنبه تا آدینه است. بر اساس یک هفته کاری 7 روزه با اضافه کاری، یک کارمند نمی تواند بیش از 48 ساعت در هفته کار کند، هر چند در خصوص کارهایی چون مهمان داری و خرده فروشی معمولا کارکنان در تعطیلات آخر هفته کار می نمایند.

حقوق بازنشستگی سالانه به 28 روز در سال به اضافه 7 روز تعطیلات رسمی اختصاص می یابد و تمام کارکنان واجد شرایط از حقوق والدین و بیمه های بازنشستگی بهره مند شوند. مرخصی زایمان از هفته 52 داده می گردد، با میزان معین پرداختی برای هفته های قبل از تولد و پس از تولد. همچنین، به کارکنان تعداد روزهای معین مرخصی برای مراقبت از فرزندان زیر 14 سال داده می گردد.

زندگی در روسیه

روسیه به عنوان کشوری ثروتمند از نظر فرهنگی و با گذشته ای باشکوه در زمینه هنر، ادبیات، موسیقی، معماری و فلسفه شناخته می گردد. علاوه بر این، نقش پر رنگ این کشور در اپرا، موسیقی کلاسیک و باله در سراسر دنیا مشهود است.

موقعیت جغرافیایی کشور هم عامل مهمی است که باعث شده بسیاری در فکر مهاجرت به این کشور باشند.

پیدا کردن شغل در روسیه

وب سایت های کاری روسیه

این وب سایت ها شامل شغل هایی هستند که احتیاجمند دانش زبان انگلیسی اند:

AntalRussia

CEE-Legal

ExpatRu

Learn4Good

Morgan Hunt

XpatJobs

درخواست کار در روسیه

اگر چه بعضی از شرکت های بین المللی درخواست های آنلاین را قبول می نمایند، بیشتر شرکت های روسی از شما درخواست ارسال CV و یک نامه ضمیمه دارند. در روسیه این نامه اهمیت بالایی دارد. باید به خوبی، کاملا رسمی و به زبان روسی نوشته شده باشد و به برنامه های موجود و آینده اشاره داشته باشد و شامل اطلاعاتی درباره مهارت های زبانی شما باشد.

لمینت دندان کامپوزیت دندان ایمپلنت ارتودنسی

منبع: تاپ تراول
انتشار: 5 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: yazdblog.ir شناسه مطلب: 469

به "شرایط مهاجرت و تحصیل به روسیه چگونه است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرایط مهاجرت و تحصیل به روسیه چگونه است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید