خبرنگاران ممنوعیت دریافت وجه هنگام ثبت نام در مدارس البرز

به گزارش یزد بلاگ، کرج - خبرنگاران - مدیرکل آموزش و پرورش البرزاعلام کرد: دریافت وجه نقد به جز هزینه بیمه و پول کتاب هنگام ثبت نام درمدارس این استان ممنوع است.

خبرنگاران ممنوعیت دریافت وجه هنگام ثبت نام در مدارس البرز

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات تحصیل کارشناسی ارشد در استرالیا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی استرالیا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی استرالیا، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های استرالیا انتخاب کنید.

سالار قاسمی با اشاره به اینکه شیوه نامه ثبت نام دانش آموزان پایه های مختلف تحصیلی مطابق آیین نامه اجرایی وزارت آموزش و پرورش برای سال تحصیلی جدید به مدارس این استان ارسال شده است، اظهارداشت:براین اساس به غیراز مدارس غیردولتی، شاهد و استعدادهای درخشان که شهریه مصوب را به هنگام ثبت نام دریافت خواهند کرد، سایر مدارس حق دریافت هیچگونه وجهی حتی در قالب یاری های مردمی را ندارند.

وی روز یکشنبه به یزد بلاگ گفت: به غیر از هزینه کتاب و بیمه، دریافت هرگونه وجه توسط کارکنان مدرسه درهنگام ثبت نام غیرقانونی است و سرپرست دانش آموزان در صورت مشاهده، این موضوع را به ستاد ثبت نام فعال در نواحی و مناطق هشتگانه و اداره کل آموزش و پرورش استان گزارش نمایند و یا در سامانه آموزش و پرورش شکایت خود را ثبت نمایند.

وی توضیح داد: ازهمه دانش آموزان و اولیا استان درخواست می گردد تا در صورت مشاهده هرگونه تخلف، عدم پاسخگویی مسئولان و مسائل مربوط به ثبت نام درمدارس استان، شکایات و پیشنهادهای خود را به اداره ارزیابی عملکرد و پاسخگویی آموزش و پرورش و دبیرخانه ستاد استانی نظارت بر ثبت نام و ستاد نظارت بر حقوق والدین و دانش آموزان، با تلفن شماره 32525657-026 گزارش دهند.

قاسمی افزود: وی به ثبت نام دانش آموزان در روزهای دوشنبه و چهارشنبه تا انتها مرداد ماه 99 درمدارس پرداخت وافزود: مدارس موظفند اطلاعات دانش آموزان به ویژه دانش آموزان پایه اول را تا انتها مرداد ماه امسال درسامانه سناد به طور روزانه ثبت نمایند.

وی یادآورشد: گروه های ویژه نظارت و بازرسی اداره کل آموزش و پرورش استان در طول مدت ثبت نام با مراجعه به مدارس و ستادهای ثبت نام در مناطق مختلف استان، ضمن نظارت و پایش مستمر، مراحل مختلف ثبت نام دانش آموزان در مدارس را مورد آنالیز و ارزیابی قرار می دهند و در صورت گزارش هرگونه تخلف با متخلفان احتمالی برخورد قانونی مطابق مقررات و ضوابط انجام خواهد شد.

وی بیان کرد: دریافت یاری های مردمی و هزینه کلاس های فوق برنامه مدارس دولتی و هیأت امنایی صرفاً پس از شروع سال تحصیلی انجام خواهد شد و پرداخت یاری های مردمی به مدارس باید با اختیار، بدون اجبار و با واریز مستقیم به حساب رسمی مدرسه انجام گردد زیرا دریافت هرگونه وجه به صورت نقدی ممنوع است.

مدیرکل آموزش و پرورش البرز با اشاره به اینکه بهترین مدرسه، نزدیکترین مدرسه برای دانش آموزان است، اضافه نمود: ثبت نام درمدارس استان با توجه به محل سکونت دانش آموزان و اجرای محدوده بندی جغرافیایی برای ثبت نام دانش آموزان به استناد ماده 31 آئین نامه اجرایی مدارس انجام می گردد.

وی گفت: اولیا باید براساس محدوده بندی مدارس برای ثبت نام مراجعه نمایند، اضافه نمود: مدارس باید رعایت محدوده بندی را اجرایی نمایند.

وی با بیان اینکه مدیران مدارس ابتدایی بعد از ثبت نام دانش آموزان پایه اول نسبت به دریافت نوبت ازسامانه سنجش اقدام می نمایند، اظهارداشت: سرپرست دانش آموزان به همراه فرزندشان می توانند براساس نوبت معین شده، به پایگاه سنجش مراجعه نمایند.

قاسمی بیان داشت: ثبت نام از دانش آموزان اتباع خارجی در سال تحصیلی 99-98 نیز براساس شیوه نامه سال تحصیلی گذشته انجام می گردد وهر گونه تغییر و اصلاح از سوی مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور به زودی اعلام می گردد.

وی ادامه داد: به منظور پوشش کامل تحصیلی افراد لازم التعلیم فاقد مدرک هویتی لازم که از نظر سنی امکان تحصیل در نظام آموزش رسمی کشور را دارند، به استناد مصوبه هیئت وزیران و نامه ریاست جمهوری دردوم اسفندماه سال 95، با ارائه حمایت تحصیلی صادره از وزارت کشور فرمانداری ها ثبت نام از آنها انجام می گردد.

مدیرکل آموزش و پرورش البرز با بیان اینکه انجام هرگونه مصاحبه، آزمون ورودی و معین شرط معدل برای ثبت نام در مدارس عادی ممنوع است، بیان کرد: پذیرش دانش آموزان درمدارس غیر دولتی، شاهد، هیأت امنایی، استعدادهای درخشان و مدارس استثنایی بر اساس دستورالعمل های ویژه خود انجام می گردد.

وی اظهار داشت: جمعیت دانش آموزی البرز در هر سال تحصیلی با حدود 12 هزار نفر افزایش در پایه های مختلف تحصیلی همراه است.

قاسمی تاکید نمود: پوستر شهریه مصوب ثبت نام دانش آموزان به خصوص درمدارس غیردولتی برای سال تحصیلی 1400-1399 باید درمعرض نصب شده باشد.

استان البرز 500 هزار دانش آموز دارد.

منبع: ایرنا
انتشار: 13 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: yazdblog.ir شناسه مطلب: 1640

به "خبرنگاران ممنوعیت دریافت وجه هنگام ثبت نام در مدارس البرز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران ممنوعیت دریافت وجه هنگام ثبت نام در مدارس البرز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید