خبرنگاران فرماندار گناباد: باید پویشی اجتماعی برای مقابله با کرونا راه انداخت

به گزارش یزد بلاگ، گناباد- خبرنگاران- فرماندار گناباد گفت: ضروری است برای افزایش هوشیاری مردم و خانواده ها نسبت به رعایت پروتکل های بهداشتی در مقابل بیماری کووید 19 و ویروس جهش یافته انگلیسی آن، پویشی اجتماعی و فرهنگی راه اندازی شود.

خبرنگاران فرماندار گناباد: باید پویشی اجتماعی برای مقابله با کرونا راه انداخت

حامد قربانی، پنجشنبه در جلسه ستاد مقابله با کرونای گناباد، بر افزایش اهتمام مسوولان و دست اندرکاران فرهنگی و اجتماعی و رسانه های ارتباط جمعی برای فرهنگ سازی لازم و تبیین اهمیت رعایت پروتکلهای بهداشتی در جامعه تاکید کرد و گفت: باید با راه اندازی پویش های هشداردهنده در شبکه های اجتماعی و فضای مجازی، خانواده ها را نسبت به تبعات کم توجهی به مسائل پیشگیرانه و افزایش شیوع کرونا آشنا کرد.

وی ادامه داد: این پویش باید سطح هوشیاری و آگاهی مردم و خانواده ها را نسبت به مخاطرات سفر در شرایط کرونایی افزایش داده و جامعه را از پیامدهای ناگواری که سفر می تواند برای آنان ایجاد کند، آگاه کرد و در این پویشها به افزایش دید و بازدیدها از طریق فضای مجازی و یا در فضای باز برای کاهش مخاطرات این بیماری ترغیب و تشویق کرد.

فرماندار گناباد گفت: با توجه به شرایط کنونی و مخاطرات کرونا هیچ فردی را تشویق به مسافرت به گناباد نمی کنیم و همه بخشهای مختلف و آحاد جامعه باید نسبت به رعایت مسائل پیشگیرانه برای جلوگیری از تشدید شیوع این ویروس احساس مسوولیت کنند.

قربانی گفت: با توجه به خطر آغاز موج چهارم بیماری، مسوولان و دست اندرکاران ذیربط باید در تعطیلات نوروزی در راستای اهداف ستاد ملی مقابله با کرونا با تشدید نظارتها بر فعالیت اصناف، عرضه کنندگان کالا و خدمات و نیز ترددها، از افزایش همه گیری این بیماری جلوگیری کرده و بازرسی های بهداشتی و نظارت بر صنوف در این مدت از نظر کمی و کیفی افزایش یابد.

فرماندار گناباد، شهرداران و مسوولان این حوزه را به افزایش نظارتها فراخواند و تاکید کرد که از هرگونه اجتماع شهروندان در آرامستانها در شرایط شیوع ویروس کرونا، از جمله به مناسبت آیین چراغ برات جلوگیری کنند.

وی اضافه نمود: در ایام تعطیلات نوروزی 40 غرفه مستقر در محل جمعه بازار گناباد مجازند در روزهای پنجشنبه، جمعه و شنبه آینده تنها به عرضه میوه و تره بار مورد نیاز مردم بپردازند.

شناسایی حدود هشت هزار کرونایی در گناباد و بجستان

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی گناباد هم با اشاره به شناسایی هفت هزار و 759 نفر بیمار با تست مثبت کرونایی در شهرستان های تابعه این دانشگاه (گناباد و بجستان) از ابتدای همه گیری کووید 19 در یک سال گذشته، گفت: در این مدت 280 بیمار در این منطقه بر اثر این بیماری جان خود را از دست داده اند.

دکتر محمدجواد صادقی نسب گفت: 506 نفر از پرسنل دانشگاه علوم پزشکی گناباد و 173 نفر از دانش آموزان و 131 تن از دانشجویان این شهرستان در همین مدت گرفتار بیماری کووید 19 شدند.

وی گفت: تا به امروز 350 دز واکسن کرونا طبق سهمیه اعلام شده به دانشگاه علوم پزشکی گناباد اختصاص یافته و 205 نفر از کادر درمان، با اولویت افراد در معرض خطر بیماری واکسینه شده اند.

هم اکنون هفت بیمار مبتلا به کووید 19 در بیمارستان علامه بهلول گنابادی بستری هستند.

شهرستانهای گناباد و بجستان واقع در جنوب استان خراسان رضوی زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی گناباد قرار دارند.

سه بخش با گنجایش 170 تخت و یک بخش مراقبت ویژه در بیمارستان علامه بهلول گنابادی برای درمان بیماران مبتلا به کووید 19 فعال است.

بیمارستان دوم تخصصی درمان بیماران کرونایی در گناباد نیز با ظرفیت 60 تخت طی دهه فجر در شهر بیدخت این شهرستان به بهره برداری رسید که به بستری این بیماران اختصاص یافت.

مرکز شهرستان 93 هزار نفری گناباد در فاصله 287 کیلومتری جنوب مشهد واقع است.

منبع: ایرنا
انتشار: 16 فروردین 1400 بروزرسانی: 16 فروردین 1400 گردآورنده: yazdblog.ir شناسه مطلب: 3576

به "خبرنگاران فرماندار گناباد: باید پویشی اجتماعی برای مقابله با کرونا راه انداخت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران فرماندار گناباد: باید پویشی اجتماعی برای مقابله با کرونا راه انداخت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید