خبرنگاران بورس های آسیا به رکورد سه ماهه رسیدند

به گزارش یزد بلاگ، تهران- خبرنگاران- فرایند بازگشت به شرایط روزمره زندگی و بازگشایی کسب وکارها، هر روز در تمام جهان شتاب بیشتری می گیرد. به همین دلیل، بازارهای آسیایی روز سه شنبه به بالاترین نقطه رشد سه ماهه خود رسیدند.

خبرنگاران بورس های آسیا به رکورد سه ماهه رسیدند

بورس های آسیا امروز (دوشنبه) رشد چشم گیری داشتند. نشانه هایی از رشد اقتصاد داخلی چین، بازارها را بالا کشید. شاخص HSI در هنگ کنگ، 3.6 درصد رشد کرد، شاخص بلوچیپ چین نیز 2.2 درصد بالا رفت.

بر اساس گزارش رویترز، یک پژوهش دولتی نشان داد که فرایند بازگشت به کار کارخانه ها در چین، آرام بوده است اما در بخش خدمات و ساختمان سازی، بازگشت به مدار رشد با سرعت زیادی طی می شود.

به دنبال انتشار نتایج این پژوهش، شاخص گسترده MSCIs در آسیا و اقیانوسیه، 2.1 درصد رشد کرد و به بالاترین سطح خود از ماه مارس تا کنون رسید. شاخص نیکی ژاپن نیز 1.1 درصد رشد کرد و به بالاترین سطح سه ماه اخیر دست یافت.

امروز معاملات آینده وال استریت نیز رشد داشت. شاخص آینده S&P500 در حدود 0.1 درصد رشد کرد. در اروپا نیز شاخص آینده یورو استاکس 1.4 درصد بالا رفت.

تمام این ها در حالی است که اوضاع شاخص های اقتصادی در آمریکا مدام بدتر می شود. خیابان های ایالات متحده آمریکا پر از معترضان هستند. این آشفتگی، یک شوک جدید برای اقتصادی بود که تازه از یک رکود بزرگ در حال برخاستن بود. از طرفی دیگر، فدرال رزرو تخمین زده است که تولید اقتصادی آمریکا در سه ماهه دوم سال، ممکن است که 51 درصد کاهش یابد.

با وجود این داده های منفی، بازارها به خصوص بازارهای آسیایی به رشد خود ادامه دادند. رویترز این رشد را، به معنای تاب آوری و مقاومت بازارها نسبت به آشفتگی های اقتصادی و اجتماعی فعلی در آمریکا تفسیر می کند.

همچنین بر اساس گزارش سی ان ان بیزینس، بازارها در حال عبور از ویروس کرونا و بازگشت به فرایند عادی هستند. ماه می، یک روز پیش به پایان رسید. در پایانی این ماه، شاخص داوجونز و S&P500 وال استریت هر دو 4 درصد رشد را تجربه کردند. شاخص نزدک نیز هفت درصد بالا رفت.

پایگاه داده پردازی استاتیستا نیز این تغییرات را به معنای عبور بازارها از ویروس کرونا تفسیر می کند. نمودار زیر، فرایند ماه های اخیر شاخص های اصلی بورس آمریکا را نشان می دهد که بعد از سقوطی سهمگین، کم کم به مدار رشد بازگشته اند.

پرشین بلاگ: پرشین بلاگ | سیستم وبلاگ های پرشین

دور زمین: دور زمین: سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده!

منبع: ایرنا
انتشار: 6 مهر 1400 بروزرسانی: 6 مهر 1400 گردآورنده: yazdblog.ir شناسه مطلب: 1377

به "خبرنگاران بورس های آسیا به رکورد سه ماهه رسیدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران بورس های آسیا به رکورد سه ماهه رسیدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید