خبرنگاران ائتلاف سعودی کشتی حامل سوخت برای یمن را توقیف کرد

به گزارش یزد بلاگ، تهران- خبرنگاران- منابع خبری دوشنبه شب گزارش دادند؛ ائتلاف سعودی یک کشتی حامل گازوئیل برای یمن را توقیف کرده است.

خبرنگاران ائتلاف سعودی کشتی حامل سوخت برای یمن را توقیف کرد

به گزارش خبرنگاران به نقل از المسیره، ائتلاف سعودی یک کشتی جدید حامل 29 هزار و 988 تن گازوئیل برای یمن را توقیف کرده است.

بر اساس این گزارش، تعداد کشتی های توقیف شده به 14 کشتی حامل سوخت یمن افزایش پیدا کرده است.

از سوی دیگر، عصام المتوکل سخنگوی شرکت ملی نفت یمن گفت: ائتلاف متجاوز سعودی عمداً درد و رنج مردم یمن را تشدید می کند که اقدامات خصمانه و ضد قوانین بین المللی و انسانی آنها کاملاً بیانگر این موضوع است.

سخنگوی شرکت ملی نفت یمن همچنین ائتلاف سعودی و در رأس این ائتلاف، آمریکا و همچنین سازمان ملل متحد را مسؤول بدتر شدن اوضاع یمن دانست.

عربستان سعودی از ششم فروردین 94 در قالب ائتلافی از چند کشور عربی و با کمک و چراغ سبز آمریکا، حملات گسترده ای را علیه یمن- فقیرترین کشور عربی- آغاز کرد تا به بهانه بازگرداندن عبدربه منصور هادی رئیس جمهوری مستعفی و فراری این کشور به قدرت، به اهداف و زیادی خواهی های سیاسی خود جامه عمل بپوشاند.

نهادهای وابسته به سازمان ملل متحد از جمله بهداشت جهانی و یونیسف بارها هشدار داده اند که براثر ادامه حملات متجاوزان به یمن، مردم این کشور با قحطی و بروز یک فاجعه انسانی که در قرن گذشته بی سابقه است، روبه رو هستند.

مجله زیتوا: مجله زیتوا | مجله خبری ایران و جهان پیرامون

بانیما: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای بانیما

منبع: ایرنا
انتشار: 6 مهر 1400 بروزرسانی: 6 مهر 1400 گردآورنده: yazdblog.ir شناسه مطلب: 3495

به "خبرنگاران ائتلاف سعودی کشتی حامل سوخت برای یمن را توقیف کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران ائتلاف سعودی کشتی حامل سوخت برای یمن را توقیف کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید