خبرنگاران شروع رزمایش مشترک دریایی امارات و آمریکا

به گزارش یزد بلاگ، تهران - خبرنگاران - رزمایش نظامی مشترک نیروی دریایی امارات متحده عربی و آمریکا با عنوان روز سه شنبه در آب های خلیج فارس شروع شد.

خبرنگاران شروع رزمایش مشترک دریایی امارات و آمریکا

خبرگزاری رسمی امارات (وام)، هدف از برگزاری این رزمایش دریایی مشترک موسوم به 20 Native Fury را تبادل تجربیات نظامی، افزایش شایستگی و آمادگی رزمی و توسعه همکاری های مشترک به منظور تقویت روابط راهبردی دو کشور عنوان نمود.

آموزش نیروهای مسلح امارات و تبادل و تقویت همکاری های نظامی با آمریکا برای انجام عملیات مشترک تا رسیدن به اهداف مورد نظر در مواجهه با چالش ها و بحران های موجود منطقه و دستیابی به امنیت و ثبات از جمله برنامه های این رزمایش بیان شده است.

در چارچوب این رزمایش، تمرین مشترک دریایی با عنوان 20 Iron Defender با حضور تعدادی از یگان های دریایی همراه با واحدهایی از حفاظت تاسیسات حیاتی، ساحلی و فرماندهی پروازهای مشترک برگزار می گردد و طی آن غواص های متخصص به خنثی سازی مواد منفجره در زیر آب و از بین بردن مین های دریایی اقدام می نمایند.

مرحله اول تمرین دریایی با آنالیز برنامه های تهیه شده از قبل شامل بسیاری از آمادگی ها و تمرین های تئوری در بندر قبل از شروع تمرین عملی در دریا شروع شد که در جریان این تمرینات تئوری، اجرای روش های همکاری بین یگان های دریایی جهت انجام فعالیت های مشترک رزمی با هدف دفاع و مقابله با تهدیدات غیر کلیشه ای در رابطه با واحدهای پرواز ترکیبی همراه با تیراندازی به اهداف سطح، رهگیری کشتی های مشکوک و انجام عملیات از بین بردن آنها آموزش داده شد.

خبرگزاری امارات (وام) اضافه نمود: این رزمایش در چارچوب افزایش سطح توانایی خدمه یگان (دریایی) نیروهای مسلح امارات به هنگام انجام ماموریت های جنگی خود و تبادل و کسب تجربه با کشورهای دوست انجام می گردد.

این خبرگزاری به مدت زمان برگزاری این رزمایش اشاره ای نکرد.

پرشین بلاگ: پرشین بلاگ | سیستم وبلاگ های پرشین

دور زمین: دور زمین: سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده!

منبع: ایرنا
انتشار: 6 مهر 1400 بروزرسانی: 6 مهر 1400 گردآورنده: yazdblog.ir شناسه مطلب: 644

به "خبرنگاران شروع رزمایش مشترک دریایی امارات و آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران شروع رزمایش مشترک دریایی امارات و آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید