جو بایدن، آزار جنسی و دوراهی دمکرات ها

به گزارش یزد بلاگ، خبرنگاران- در روز هایی که فعالیت های انتخاباتی در آمریکا به دلیل محدودیت های کرونایی کمرنگ شده، جو بایدن به خاطر یک ادعای جدید آزار جنسی مجددا به صدر اخبار بازگشته است. اما، آزار جنسی تنها دردسر این روز های بایدن و دمکرات ها نیست.

جو بایدن، آزار جنسی و دوراهی دمکرات ها

به گزارش خبرنگاران، جو بایدن، رقیب احتاقتصادی دونالد ترامپ، دو مرحله مهم را در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا پشت سر گذاشت که در هر دو مرحله با اتهامات اخلاقی روبرو شد. مرحله اول، زمانی بود که بایدن وارد رقابت های درون حزبی دمکرات ها شد. دو هفته قبل از ورود بایدن به این رقابت ها، هفت زن ادعا کردند که بایدن با آن ها رفتار نامناسب داشته است. بایدن در واکنش به ادعای این زنان ویدئویی منتشر کرد و قول داد که به فضای شخصی افراد احترام بیشتری بگذارد.

مرحله دوم زمانی بود که بایدن پس از رجحان بر برنی سندرز، به عنوان نامزد نهایی محتمل حزب دمکرات مطرح شد. چند روز قبل از اینکه بایدن به چنین جایگاهی برسد، یک زن به نام تارا رید مدعی آزار جنسی وی توسط بایدن شد. رید، در دهه 1990، زمانی که بایدن سناتور بود، به مدت 9 ماه کارمند دفتر بایدن بود. او ادعا می کند که در آن زمان، بایدن به او آزار جنسی رسانده بود.

جمهوریخواهان و دمکرات ها در شبکه های اجتماعی به سرعت به ادعای رید واکنش نشان دادند، اما این ادعا در ابتدا مورد توجه رسانه های جریان اصلی در آمریکا قرار نگرفت، ولی حالا که شواهد جدیدی در ماجرای رید پیدا شده، رسانه های عمده آمریکا به ادعای وی توجه بیشتری نشان می دهند. مثلا روزنامه نیویورک تایمز، با 19 روز تاخیر، درباره ادعا های رید گزارش مفصلی منتشر کرد.

رید، یکی از هفت زنی بود که تقریبا یک سال پیش، علیه بایدن اتهامات آزار جنسی مطرح کرده بودند. اما آن زمان، جزئیات زیادی درباره ادعا های خود بیان نکرده بود. حالا، او جزئیات دقیق و تکان دهنده ای درباره آزار جنسی وی که در 1993 اتفاق افتاده، به رسانه ها گفته است.

تارا رید

مخمصه یک بازیگر

رید در انتخابات درون حزبی به برنی سندرز رأی داده و ادعا های خود را در مصاحبه با یکی از روزنامه نگاران حامی سندرز بیان کرده است. او گفته تصمیم اش برای افشاگری علیه بایدن هیچ ربطی به دیدگاه های سیاسی اش ندارد و ستاد انتخاباتی دونالد ترامپ با او درخصوص ادعاهای اش تماس نگرفته است. ترامپ و ستادش هنوز به طور رسمی به ادعا های رید اشاره ای نکرده اند.

با این حال، واضح است که ترامپ از بدنام شدن رقیب اش شادمان و شاد است، خصوصا که ترامپ سابقه مناقشه برانگیزی در زمینه آزار جنسی رساندن به زنان دارد و حالا بایدن با او در این زمینه برابر شده است. برخی ناظران معتقدند که زنان، خصوصا کسانی که به حقوق زنان اهمیت می دهند، ممکن است در انتخابات سوم نوامبر به ترامپ رأی ندهند. ترامپ و ستادش هم تلاش زیادی برای جذب رأی زنان نمی کنند. آن ها بیشتر روی مسائل اقتصادی متمرکز هستند.

بایدن، اما، اینطور نیست. به طور کلی، دمکرات ها خود را نسبت به حقوق مدنی و حقوق زنان حساس نشان می دهند. ولی حالا بعد از ادعا های رید، رابطه دمکرات ها با زنان با چالش هایی روبرو شده است. امری که در موضع آلیسا میلانو، بازیگر و موسس جنبش من هم (MeToo) درباره بایدن تجلی یافت. میلانو در سال 2017، جنبش یادشده را به راه انداخت که هدف آن، افشا کردن آزار های جنسی به زنان است. در انتخابات فعلی، او از بایدن در مقابل ترامپ حمایت کرد. وقتی که ماجرای تارا رید پیش آمد، مجددا بر این حمایت تاکید کرد. به همین خاطر، بسکمک از جمهوریخواهان و برخی فعالان حقوق زنان، میلانو و دمکرات ها را به دورویی متهم می کنند.

فشارها به بایدن برای ارائه توضیحی درباره ادعاهای تارا رید افزایش یافته است.

دوراهی دمکرات ها

در مواردی که ترامپ یا یکی از جمهوریخواهان به آزار جنسی متهم می شدند، چپگرایان یکصدا با فعالان حقوق زنان، از قربانیان این آزار ها دفاع و از راستگرایان انتقاد می کردند. حالا، ماجرا برعکس شده است. این بار، چپگرایان و برخی فعالان سرشناس حقوق زنان متهم هستند که از قربانیان آزار جنسی دفاع نمی کنند. برخی رسانه های نزدیک به دمکرات ها مانند روزنامه نیویورک تایمز، متهم شده اند که در ماجرای رید منصفانه عمل نکرده اند.

وقتی ترامپ، قاضی برت کاوانا را برای عضویت در دیوان عالی آمریکا پیشنهاد کرد، زنی به نام کریستین بلازی فورد، او را متهم به آزار جنسی کرد. جمهوریخواهان می گویند دمکرات ها و رسانه های نزدیک به آنها، در ماجرای فورد، تمام عیار از وی حمایت کردند. ولی حالا در ماجرای رید سکوت کرده و ادعا های او را نادیده می گیرند. همچنین نیویورک تایمز متهم شده که عامدانه، پوشش خبری ادعا های رید را به بعد از خروج سندرز از رقابت های انتخاباتی موکول کرده است. این روزنامه در پاسخ به این انتقاد گفته تحقیق و بررسی ادعا های رید مدتی طول کشید.

با این حال، توجیهات دمکرات ها و رسانه هایی نظیر نیویورک تایمز نتوانست جلوی سیل نقدها از دمکرات ها و چپگرایان را متوقف کند. سارا آن ماس، یکی از زنانی که هاروی واینستاین، فیلم ساز هالیوود، را به آزار جنسی متهم کرده بود، در توئیتی نوشت: کریستین بلازی فورد رفتار زننده ای از جانب راستگرایان دید، تارا رید همان رفتار را جانب چپگرایان می بیند.

بیشتر بخوانید:

ماموریت جدید باراک اوباما

پاشنه آشیل ترامپ

بحث و جدل درباره تارا رید، جنبه دیگری هم دارد. دمکرات ها و فعالان جنبش من هم نگران هستند که با انتقاد از رفتار بایدن با رید، به پیروزی رقیب وی کمک کنند که او هم در آزار جنسی رساندن به زنان سابقه طولانی دارد.

دمکرات ها در شرایطی سر این دو راهی قرار گرفته اند که به خاطر بحران کرونا، شرایط سیاسی آمریکا تغییر کرده و همه گروه های سیاسی در معرض آسیب پذیری هستند. نشریه آمریکایی آتلانتیک، به تازگی در یادداشتی به این آسیب پذیری دمکرات ها پرداخت. در این یادداشت آمده است که دمکرات های کنگره برای مقابله با بحران کرونا و تبعات اقتصادی آن، هیچ راهی جز همکاری با دولت ترامپ ندارند. حال، اگر در این همکاری پیروز شوند، این پیروزیت ممکن است شانس پیروزی ترامپ در انتخابات سوم نوامبر را بیشتر کند. اگر دمکرات ها، در همکاری با ترامپ پیروز نشوند، کشور آمریکا خسارت هایی خواهد دید.

پرشین بلاگ: پرشین بلاگ | سیستم وبلاگ های پرشین

دور زمین: دور زمین: سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده!

منبع: فرارو
انتشار: 6 مهر 1400 بروزرسانی: 6 مهر 1400 گردآورنده: yazdblog.ir شناسه مطلب: 1170

به "جو بایدن، آزار جنسی و دوراهی دمکرات ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جو بایدن، آزار جنسی و دوراهی دمکرات ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید