جولان قاچاق چیان در بازار لپ تاپ و تبلت ، حداقل قیمت لپ تاپ چقدر شده است؟

به گزارش یزد بلاگ، به گزارش خبرنگاران، شروع سال تحصیلی جدید و فعالیت مجازی مدارس تقاضا را برای خرید لپ تاپ و تبلت را چندین برابر افزایش داده است. هر چند که این روزها هر یک از مدارس برای فعالیت دانش آموزان در فضای مجازی ساز جدیدی می زنند اما نباید از حجم بالای تقاضا و افزایش واردات در حوزه فناوری غافل شد؛ چرا که عدم توجه به واردات کالاهای آیتی می تواند پای قاچاق چیان را در این حوزه بیشتر باز کند.

جولان قاچاق چیان در بازار لپ تاپ و تبلت ، حداقل قیمت لپ تاپ چقدر شده است؟

در شرایط فعلی با توجه به مضیقه ارزی بانک مرکزی، لپ تاپ و تبلت چگونه وارد کشور می شود؟ برخی از تجار با افزایش قیمت دلار از جولان قاچاق چیان در بازار گوشی تلفن همراه، لپ تاپ و تبلت خبر می دهند.

در همین حال رئیس اتحادیه فناوران رایانه تهران با اشاره به جولان قاچاق چیان در بازار لپ تاپ و تبلت به خبرنگاران گفت: چندین کانتیتر حامل کالاهای آیتی حدود چهار ماه است که در گمرک دپو شده است. عدم همکاری وزارت صمت و بانک مرکزی با تجار باعث شده که در بازار با کمبود کالا روبرو شویم. در گذشته، تجار برندهای مختلفی از لپ تاپ و تبلت را وارد کشور می کردند و تنوع اجناس در بازار بالا بود؛ این در حالی است که این روزها علاوه بر واحدهای صنفی فروشگاه های اینترنتی نیز با کمبود کالا رو به رو هستند.

محمدرضا فرجی تهرانی اضافه نمود: تاجران تهرانی بزرگترین توزیع کنندگان کالاهای آیتی به اقصی نقاط کشور بودند؛ به طوری که شهرهای دیگر به جز تهران کالای آیتی را از تجار شناسنامه دار خریداری می کردند اما حالا شهرهای مرزی این کالاها را به شکل قاچاق تامین می کنند و به دست مصرف کنندگان می رسانند.

گلایه فناوران رایانه از سازمان امور مالیاتی

او با گلایه از نحوه برخورد سازمان امور مالیاتی اظهار کرد: سازمان امور مالیاتی از تجار بابت ترخیص کالاهایی که در گمرک وجود دارد مالیات 9 درصدی (این مالیات بر ارزش اضافه نموده با ارز دولتی محاسبه می شود) اخذ می کند اما به محض اینکه این کالاها وارد شبکه توزیع می شود دوباره از این کالاها مالیات بر ارزش اضافه نموده گرفته می شود (که شیوه اخذ این نوع مالیات در شبکه توزیع با ارز نیمایی محاسبه می شود.) که همین اقدام قاچاق کالا به کشور را جذاب تر خواهد کرد.

فرجی تهرانی با اشاره به میزان واردات لپ تاپ و تبلت گفت: فعلا واردات لپ تاپ افت ننموده است. این روزها کالاهای آینده جز ضروریات زندگی مردم محسوب می شود و نیاز لپ تاپ و تبلت 50 درصد افزایش یافته است. معتقدیم مسئولان باید دامنه ثبت سفارش کالای آیتی را افزایش دهند و در این حوزه سرعت عمل داشته باشند؛ چرا که عدم توجه به این موضوع می تواند جولان قاچاق چیان در بازار لپ تاپ و تبلت افزایش دهد.

رئیس اتحادیه فناوران رایانه به قیمت لپ تاپ اشاره و اظهار کرد: برخی می گویند اصناف در این شرایط گران فروشی می کنند؛ این در حالی است که تمام کالاها از افزایش قیمت دلار تاثیر می پذیرند. کالاهای مربوط به حوزه آیتی وارداتی است؛ بنابراین چنانچه قیمت دلار افزایش یابد قیمت لپ تاپ و تبلت نیز به همان میزان نوسان خواهد داشت.

به گفته رئیس اتحادیه فناوران رایانه تهران؛ حداقل قیمت لپ تاپ در بازار از هفت میلیون تومان آغاز می شود.

پرشین بلاگ: پرشین بلاگ | سیستم وبلاگ های پرشین

دور زمین: دور زمین: سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده!

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 6 مهر 1400 بروزرسانی: 6 مهر 1400 گردآورنده: yazdblog.ir شناسه مطلب: 2245

به "جولان قاچاق چیان در بازار لپ تاپ و تبلت ، حداقل قیمت لپ تاپ چقدر شده است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جولان قاچاق چیان در بازار لپ تاپ و تبلت ، حداقل قیمت لپ تاپ چقدر شده است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید