جاذبه های دیدنی پاتانی

به گزارش یزد بلاگ، استان پاتانی یکی از استان های کشور تایلند است، که با عنوان جاذبه های دیدنی پاتانی مورد آنالیز قرار می گیرد.

جاذبه های دیدنی پاتانی

پاتانی در جنوب کشور تایلند واقع شده است و مرکز آن شهر پاتانی است. این شهر یکی از کهن ترین شهرهای جنوب تایلند محسوب می شود و در تاریخ آمده است که این مکان قلمرو باستانی قومی به نام لانکاسوکا است. بیشتر جاذبه های دیدنی پاتانی، مکان های باستانی هستند. بلیط هواپیما را مقرون به صرفه بخرید.

از جاذبه های دیدنی پاتانی می توان به شهرهای باستانی که به هم متصل هستند، اشاره کرد. یکی از این شهر های باستانی با ن اوت نام دارد ؛بنایی تاریخی که در مرکز آن میدانی وجود دارد و به وسیله خندقی بزرگ احاطه شده است.

ایتین شهر دیگری است که از جاذبه های دیدنی پاتانی محسوب می شود. یک کیلومتر با شهر تاریخی بان اوت و بانه چاله فاصله دارد. شهر بانه چاله یکی دیگر از جاذبه های دیدنی پاتانی به شمار میرود. این شهر نیز علاوه بر حوضی که در مرکز آن قرار گرفته است به وسیله خندقهای مربع شکلی احاطه شده است. شهر باستانی دیگری که جزء جاذبه های دیدنی پاتانی محسوب می شود و کمتر از یک کیلومتر با بانه چاله فاصله دارد، شهر باستانی بان وا است .مهمترین بنای باستانی این شهر با خشت ساخته شده است و همچون شهرهای دیگر دارای میدان مخصوص به خود با برکه می باشد. این شهرهای باستانی جزء مهمترین جاذبه های دیدنی پاتانی محسوب می شوند.

مسجد جامع پاتانی یکی از مهمترین جاذبه های دیدنی پاتانی

بیشتر از 3800 مسجد در تایلند بنا شده است که پاتانی با داشتن تعداد حدودا ششصد و هفتاد و پنج مسجد، بیشترین مسجد را در خود جای داده است. یکی از مهمترین جاذبه های شهر پاتانی همین مساجد هستند.

با وجود قومیت های متفاوت در پاتانی، این مساجد در توسعه معنوی و اجتماعی و فرهنگی شهر پاتانی نقش مهمی را ایفا نموده اند. مسجد پاتانی مهمترین مسجد این شهر به شمار می آید و از جاذبه های پاتانی محسوب می شود.

ساحل کالای

یکی دیگر از جاذبه های دیدنی پاتانی ساحل زیبای کالای نام دارد که در فاصله تقریبا دو کیلومتری عمارت پاتانی-نارایتو ات واقع شده است. برکه ای بزرگ در کنار ساحل همراه با درختان صنوبر بلند با قدمتی زیاد در جای جای ساحل به چشم می خورد. در کنار برکه می توان از سایه این درختان استفاده کرد که مانند چتری به هم پیوسته و فضای زیبایی ایجاد نموده اند.

سایر دیدنی های پاتانی

جاذبه های دیدنی پاتانی علاوه بر بناهایی باستانی شامل مراکز طبیعی و سبز است. از جمله این منابع طبیعی درخت ها، برکه ها، آبشار ها و آبرود ها، جویبارها و بعلاوه سواحل طولانی و زیبای آن است. یکی دیگر از جاذبه های دیدنی پاتانی دو رودخانه بزرگ نای و سایی می باشد و پاتانی در واقع در وسط این دو رود است.

بزرگترین بندر تجاری پاتانی که از دیگر جاذبه های دیدنی این شهر محسوب می شود، بندر مفوله یارانگنام دارد که از لحاظ دولت وقت، منبع و قلب فرهنگی و تجاری محسوب می شود.

یکی دیگر از جاذبه های دیدنی پاتانی محوطه های مدرنی است که با طبیعت بکر و دست نخورده آن تلفیق شده و محل های توریستی زیبایی را به وجود آورده است. بازارهای بزرگ و مکانهای تاریخی زیادی که هنوز بافت سنتی خود را حفظ نموده اند. پاتانی مجموعه ای از اختلاط شدید مردم تایلندی، چینی و مسلمانان است. برای هر قوم مطابق فرهنگ خودش بناهای مختلف فرهنگی ساخته شده است.

جالب است بدانید همین رودخانه نایی و سایی طولانی ترین خط ساحلی با تایلند را دارا هستند و این ساحل از دیگر جاذبه های دیدنی پاتانی محسوب می شود. بعلاوه می توانید آثار تاریخی را در جای جای مقوله یارانگ مشاهده کنید و مکان های تاریخی و فرهنگی آن در کنار سواحل بکرش، همواره تازه و دیدنی است.

خندق ها

یکی دیگر از جاذبه های دیدنی پاتانی خندق ها هستند که در تمامی مراکز باستانی کنار حوض ها و میدان ها به چشم می خورند، طراحی آن ها به اشکال هندسی متفاوتی بنا شده و هر کدام شکلی خاص به حوض یا برکه داده است. جالب است بدانید شکل، مقدار و هندسه آن در هر بنا فرق دارد. دیدنی های پاتانی زیاد است که می توان از آن به عنوان پر جاذبه ترین شهر ها یاد کرد.

جاذبه های دیدنی پاتانی در بناهای آن خلاصه نمی شود. مجله گردشگری خبرنگاران

منبع: مجله دور و نزدیک
انتشار: 26 آذر 1400 بروزرسانی: 26 آذر 1400 گردآورنده: yazdblog.ir شناسه مطلب: 4637

به "جاذبه های دیدنی پاتانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جاذبه های دیدنی پاتانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید