ثبت نام مجردها در نهضت ملی مسکن تمدید شد

به گزارش یزد بلاگ، بنا بر اعلام معاون وزیر راه و شهرسازی، مهلت ثبت نام از مردان مجرد بالای 23 سال در طرح نهضت ملی مسکن تا خاتمه امسال تمدید شد.

ثبت نام مجردها در نهضت ملی مسکن تمدید شد

به گزارش ایسنا، نام نویسی از مردان مجرد بالای 23 سال در سامانه جامع طرح های حمایتی مسکن (نهضت ملی مسکن) به نشانی saman.mrud.ir قرار بود امروز به انتها برسد که محمود محمودزاده ـ معاون وزیر راه و شهرسازی ـ اعلام نمود این مهلت تا انتها سال 1400 تمدید شده است.

محموزاده دو روز قبل با اعلام اینکه 3 میلیون و 179 هزار نفر در سامانه نهضت ملی مسکن ثبت نام نموده اند که 320 هزار نفر از آن ها مجرد هستند، شرط تمدید زمان ثبت نام مجرد ها را ایجاد تقاضای قابل ملاحظه عنوان نموده بود.

وی توضیح داد: برای بخش عمده ای از این تعداد یعنی بیش از 3 میلیون نفر معادل 95 درصد متقاضیان مراحل پالایش سه شرطِ فرم ج، عدم مالکیت خصوصی و تاهل در ستاد صورت گرفته و فهرست افراد پالایش شده به کارتابل استان ها برای آنالیز شرط چهارم یعنی سابقه سکونت ارسال شده است.

محموزاده گفت: استان ها نیز در حال پالایش شرط چهارم یعنی سابقه سکونت حداقل 5 سال و یا ثبت سکونت در شهر مورد تقاضای مسکن هستند که نتایج آنالیز را ثبت و به ستاد اعلام خواهند کرد.

وی اظهار امیدواری کرد تا این بخش از پالایش نیز در استان ها و شهر های نو انجام گردد و به زودی به اتمام برسد. برای آن دسته ای از متقاضیان که شرط چهارم نیز احراز گردد با پیامک اطلاع رسانی خواهد شد و افراد واجد شرایط به شکل الکترونیکی به بانک معرفی می شوند تا برای آن ها حساب باز گردد و مراحل خود را طی نمایند.

محمودزاده در مورد ثبت نام خودمالکان و معرفی آن ها به بانک های عامل برای دریافت تسهیلات طرح نهضت ملی مسکن اعلام نمود: تقاضای بیش از 58 هزار مالک برای دریافت تسهیلات خودمالکی در سامانه نهضت ملی مسکن ثبت و به بانک های عامل برای پرداخت تسهیلات معرفی شده اند؛ بنابراین گزارش، قانون جهش فراوری و تامین مسکن (نهضت ملی مسکن) مصوب 17 مردادماه 1400 یکی از برنامه های کلان دولت سیزدهم محسوب می گردد.

او ادامه داد: دولت با تلفیق دو طرح نهضت ملی مسکن و اقدام ملی مسکن میخواهد چهار میلیون واحد مسکونی طی چهار سال احداث کند. بانک ها موظف شده اند سالیانه 360 هزار میلیارد تومان تسهیلات به طرح جهش فراوری و تامین مسکن اختصاص دهند. طبق آخرین آماری که وزارت راه و شهرسازی ارایه داده تا روز 17 بهمن ماه 1400 تعداد 209 هزار و 212 واحد نهضت ملی مسکن کلنگ زنی و برای یک میلیون واحد تامین زمین شده است.

رستم قاسمی ـ وزیر راه و شهرسازی ـ وعده داده که تا انتها امسال 800 هزار واحد نهضت ملی مسکن به مرحله عملیات اجرایی برسد.

وام این واحد ها در تهران 450 میلیون تومان، دیگر کلانشهر ها 400 میلیون، مراکز استان ها 350 میلیون، سایر منطقه ها شهری 300 میلیون و روستا ها 250 میلیون تومان با نرخ سود حداکثر 18 درصد مشخص شده است. طبق آخرین برآورد ها قیمت هر متر مربع واحد های نهضت ملی مسکن 4.7 میلیون تومان خواهد بود.

منبع: فرارو
انتشار: 19 فروردین 1401 بروزرسانی: 19 فروردین 1401 گردآورنده: yazdblog.ir شناسه مطلب: 4749

به "ثبت نام مجردها در نهضت ملی مسکن تمدید شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ثبت نام مجردها در نهضت ملی مسکن تمدید شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید