توضیحات عراقچی درباره پیشرفت مذاکرات وین

به گزارش یزد بلاگ، تهران (پانا) - معاون سیاسی وزیر امور خارجه با اشاره به مذاکرات روز پنجشنبه کمیسیون مشترک برجام در وین تاکید نمود بدون لیست تحریم ها من فکر نمی کنم که بتوانیم پیشرفتی داشته باشیم، لیست تحریم ها باید شامل اشخاص ثالثی باشد که به دلیل همکاری با ایران تحریم شده اند.

توضیحات عراقچی درباره پیشرفت مذاکرات وین

به گزارش روابط عمومی وزارت امور خارجه، سیدعباس عراقچی در گفت وگو با پرس تی وی، گفت: هیئت ایرانی در جریان گفتگوهای روز پنجشنبه توافق هسته ای به کشورهای اروپایی وظایف خود برای اعمال تحریم های به اصطلاح حقوق بشری و نادیده دریافت حمله تروریستی به سایت هسته ای ایران را یادآور شد. این تحریم ها به منظور تضعیف گفتگوها در خصوص برنامه جامع اقدام مشترک (JCPOA) و توافق کلی است.

وی گفت: اروپایی ها نه تنها این اقدام مهم خرابکارانه را نادیده دریافتد، بلکه آنها سرگرم اعمال تحریم های جدید علیه ایران بودند و این کاملا غیرقابل قبول بود. ما به آنها گفتیم که حتی تحریم های حقوق بشری شما که دو روز پیش اعمال کردید، ما آنها را به عنوان تحریم های مرتبط با توافق هسته ای در نظر می گیریم، زیرا درست در اواسط مذاکرات (وین) شما تصمیم گرفتید که تحریم هایی را وضع کنید و این قطعاً [به معنای] تضعیف مذاکرات فعلی و تضعیف برجام است. این یک عملکرد غیرقابل قبول اتحادیه اروپا است.

سیدعباس عراقچی اضافه کرد: شرکت کنندگان در جلسه روز پنجشنبه کمیسیون مشترک برجام تبادل نظرات بسیار سختی داشتند، اما همه آنها توافق کردند که پیش فرایند. اگرچه هنوز اختلافاتی داریم، اما این منافع مشترک را داریم که باید به جلو حرکت کنیم و باید این فرایند را تسریع کنیم تا در اسرع وقت به نتیجه برسیم. آنها باید همه تحریم ها را بردارند البته ما به لیست تحریم ها احتیاج داریم و این باید کار ما در این دور از بحث ها باشد، زیرا بدون لیست (تحریم ها) من فکر نمی کنم که بتوانیم پیشرفتی داشته باشیم. تهران همچنین آماده است لیستی مشابه درباره اقدامات هسته ای که باید اتخاذ گردد را تهیه کند.

معاون سیاسی وزیر امور خارجه ایران همچنین بر ضرورت تهیه لیستی از تحریم ها توسط ایالات متحده تأکید کرد، زیرا بدون آن هیچ اتفاقی نخواهد افتاد.

وی گفت: من نمی توانم بگویم که خوش بین هستم، اما فکر می کنم که در راستا خوبی قرار داریم، اگرچه تأثیرات منفی تحولات روزهای گذشته را داشتیم و باید به نوعی آن را مدیریت کنیم. لیست تحریم ها باید شامل اشخاص ثالثی باشد که به دلیل همکاری با ایران تحریم شده اند.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 6 مهر 1400 بروزرسانی: 6 مهر 1400 گردآورنده: yazdblog.ir شناسه مطلب: 3782

به "توضیحات عراقچی درباره پیشرفت مذاکرات وین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توضیحات عراقچی درباره پیشرفت مذاکرات وین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید