تفاهم سازمان امور دانشجویان و فدراسیون پزشکی ورزشی، ارزیابی سلامت تمامی ورزشکاران دانشگاهی

به گزارش یزد بلاگ، تفاهم نامه سازمان امور دانشجویان وزارت علوم و فدراسیون پزشکی ورزشی جمهوری اسلامی ایران در زمینه ارائه خدمات درمانی و ارزیابی سلامت به تمامی ورزشکاران دانشگاهی و همکاری های علمی و آموزشی به امضا رسید.

تفاهم سازمان امور دانشجویان و فدراسیون پزشکی ورزشی، ارزیابی سلامت تمامی ورزشکاران دانشگاهی

به گزارش یزد بلاگ، در نشستی که با حضور صدیقی، معاون وزیر علوم و رییس سازمان امور دانشجویان در محل این سازمان برگزار گردید، تفاهم نامه همکاری مشترک سازمان امور دانشجویان وزارت علوم و فدراسیون پزشکی ورزشی جمهوری اسلامی ایران توسط محمد حسین علیزاده- مدیرکل تربیت بدنی،سازمان امور دانشجویان و مهرزاد خلیلیان سرپرست فدراسیون پزشکی ورزشی به امضا رسید.

صدیقی در این نشست بیان نمود: زیر ساخت های ورزشی در دو سال اخیر رشد خوبی داشته است به طوری که سرانه ورزش دانشجویی کشور به دو متر افزایش یافته است. حوزه تربیت بدنی سازمان امور دانشجویان وزارت علوم از جمله بخش های آموزش عالی است که بسیار فعال است و با یک زمان بندی دقیق کار می نماید و برنامه مسابقات ورزشی سال آینده نیز هم اکنون تعیین است.

معاون وزیر علوم با اشاره به جمعیت بالای دانشجویان ورزشکار و اهمیت تندرستی نسل آینده کشور، همکاری دانشگاه ها با فدراسیون پزشکی ورزشی را مهم ارزیابی کرد و گفت: در طرح پایش سلامت و تندرستی که به صورت سراسری در دانشگاه ها انجام می گردد، مساعدت فدراسیون پزشکی ورزشی بسیار مفید است.

همچنین محمد حسین علیزاده، مدیرکل تربیت بدنی وزارت علوم در این نشست گفت: با توجه به توسعه فعالیت های ورزشی در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی ضرورت دارد که ما این فعالیت های ورزشی را همراه با خدمات مناسب آموزشی و درمانی داشته باشیم که دانشجویان ورزشکار بتوانند این فعالیت ها را به طور ایمن و بدون دغدغه انجام دهند و خوشبختانه فدراسیون پزشکی ورزشی از توانایی لازم برای ارائه این خدمات برخوردار است.

وی با اشاره به تداوم مسابقات ورزشی در دانشگاه ها در تمام ایام سال و برگزاری المپیادهای همگانی و قهرمانی ، استفاده از خدمات فدراسیون پزشکی ورزشی را یک ضرورت دانست و از المپیاد قهرمانی ورزش دانشجویی در گیلان در تابستان 99 به عنوان نقطه شروع این همکاری یاد و بیان نمود: ارائه بیمه ورزش به تمامی ورزشکاران دانشگاهی اهم از دانشجویان، استادان و کارکنان و همچنین استفاده از خدمات هیات های پزشکی ورزشی در استان ها از محورهای تفاهم نامه امروز بود.

لازم به ذکر است همچنین خلیلیان، سرپرست فدراسیون پزشکی ورزشی نیز در آیین امضای این تفاهم نامه اظهار کرد: با توجه به اینکه در طول سال تعداد زیادی از دانشجویان در میادین ورزشی شرکت می نمایند و خدای نکرده احتمال بروز هر گونه حادثه ای ورزشی وجود دارد، بنابراین با امضای این تفاهم نامه همکاری، دانشجویان ورزشکار ازخدمات فدراسیون پزشکی ورزشی در همه استان ها و دانشگاه ها می توانند بهره مند شوند.

وی با تاکید بر ضرورت عملیاتی شدن این تفاهم نامه، گفت: باید با تشکیل کارگروه مشترک و امضای قراردادهای اجرایی آن را پیاده سازی کنیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 16 اسفند 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: yazdblog.ir شناسه مطلب: 416

به "تفاهم سازمان امور دانشجویان و فدراسیون پزشکی ورزشی، ارزیابی سلامت تمامی ورزشکاران دانشگاهی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تفاهم سازمان امور دانشجویان و فدراسیون پزشکی ورزشی، ارزیابی سلامت تمامی ورزشکاران دانشگاهی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید