تشکیل جلسه شورای سلامت و امنیت غذایی برای آنالیز کیک های مشکوک

به گزارش یزد بلاگ، معاون کل وزارت بهداشت از تشکیل جلسه شورای عالی سلامت و امنیت غذایی برای آنالیز بیشتر ابعاد توزیع کیک های مشکوک اطلاع داد و گفت: این جلسه امروز (23 آذرماه) با حضور دستگاه های ذی ربط برگزارو نتایج ان متعاقبا اعلام می گردد.

تشکیل جلسه شورای سلامت و امنیت غذایی برای آنالیز کیک های مشکوک

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، ایرج حریرچی در حاشیه مراسم بزرگداشت هفته پژوهش که در سازمان بیمه سلامت برگزار گردید، در جمع خبرنگاران گفت: کیک هایی در بعضی استان ها دیده شده که مربوط به کارخانه یا پخش کننده آن نبوده است، زیرا امکان ندارد که قرص و کپسول در حرارت بالا یا فرآیند ساخت کیک سالم باقی بماند.

وی در ادامه اظهارکرد: موارد گزارش شده در حال آنالیز است و فعلا هیچ اثری از قرص برنج درون کیک های مشکوک مشاهده نشده است. امروز رأس ساعت 14 قرار است جلسه شورای عالی سلامت و امنیت غذایی با حضور دستگاه های ذیربط تشکیل گردد و نتایج آن اعلام خواهد شد.

معاون کل وزارت بهداشت تأکید کرد: در آینده ای نزدیک منشأ این نوع کیک های مشکوک شناسایی می گردد و اطلاعات کامل در اختیار مردم قرار می گیرد. مراقبت های لازم در زمینه سلامت مواد غذایی و کارخانجات صنایع غذایی به خوبی انجام گرفته و نظارت ها با دقت بالایی بوده است.

حریرچی اضافه نمود: توزیع این نوع کیک های مشکوک از زنجیره های رسمی مشاهده نشده است و آنالیز ابعاد این موضوع نشان می دهد که نظیر این اتفاق در کشور های همسایه هم اتفاق افتاده است.

وی سپس در مورد منابع پایدار در حوزه سلامت اظهار کرد: یکی از این منابع، مالیات بر سیگار است که درآمد زیادی را برای کشور به همراه دارد البته هزینه های ناشی از استعمال دخانیات به طور مستقیم 30 هزار میلیارد تومان و به طور غیرمستقیم 100 هزار میلیارد تومان است که افزایش مالیات در خرده فروشی یکی از راه های مقابله با مصرف دخانیات است و می تواند میزان دسترسی نوجوانان و جوانان را به انواع محصولات دخانی کم کند.

حریرچی در انتها گفت: منابع پایدار یکی از بخش های مهم و موضوعات اولویت دار در دولت است که از سطح مطلوب ما هنوز فاصله داریم.

نماشو: نماشو، طراحی سایت، سئو، چاپ و طراحی گرافیکی را به ما بسپارید.

اسلیم فا: اسلیم فا: مجله دوخت و دوز، طراحی لباس و انتخاب لباس

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 6 مهر 1400 بروزرسانی: 6 مهر 1400 گردآورنده: yazdblog.ir شناسه مطلب: 282

به "تشکیل جلسه شورای سلامت و امنیت غذایی برای آنالیز کیک های مشکوک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تشکیل جلسه شورای سلامت و امنیت غذایی برای آنالیز کیک های مشکوک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید