تدوین 130 عنوان برنامه به مناسبت هفته کتاب

به گزارش یزد بلاگ، به گزارش خبرنگار خبرنگاران در آذربایجان شرقی، قاسم ناظمی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی در نشست خبری با اصحاب رسانه به مناسبت هفته کتاب به تشریح برنامه های این هفته پرداخت.

تدوین 130 عنوان برنامه به مناسبت هفته کتاب

ناظمی با اشاره به فعالیت های خودجوش بعضی از افراد در راستای ترویج فرهنگ کتابخوانی گفت: خانم های کتاب خوانی در تبریز داریم که به صورت خودجوش فعالیت می نمایند و حتی کتاب مورد نظر علاقه مندان را تا دم در منزل آنها برده و تحویل می دهند، به همین منظور همزمان با هفته کتاب از افراد گمنام اما فعال حوزه کتاب تجلیل خواهیم کرد.

وی کتاب را شریف ترین و قدیمی ترین رسانه فرهنگی دانست است و از اجرای برنامه های ویژه ای در طول سال و همکاری با سایر دستگاه ها برای برنامه های برای ترویج فرهنگ کتابخوانی اطلاع داد.

ناظمی با اذعان به اینکه برنامه های متعددی که در طول سال در حوزه کتاب برگزار می گردد، در سطح مناسبی نیست، گفت: این امر باعث می گردد تا نسل نو به جای انس با کتاب با سایر چیزها مانوس شوند و سایه فضای مجازی در میان از همه سنگین تر است.

وی ادامه داد: فعالیت های مرتبط به حوزه کتاب همیشه مغفول مانده است، این در حالی است که وقتی فردی دچار اعتیاد مثبت به کتاب می گردد، تازه به جذابیت آن پی می برد ولی متاسفانه ما در ترویج فرهنگ کتابخوانی کاری نکرده ایم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید بر افزایش کمی و کیفی کتابفروشی ها در استان، گفت: بر اساس آمار و ارقام منتشر شده شاهد این هستیم که انتشار و فروش کتاب در استان ما با رشد روبرو است و این یک خبر شیرین است.

وی با اشاره به اینکه ما در استان در بخش نشر جایگاه نسبتا خوبی در کشور داریم، اضافه کرد: هنوز نقایصی در استان هست که باید برطرف گردد و این وضع برای من قابل قبول نیست.

ناظمی در خاتمه از برگزاری سومین دوره کتاب سال آذربایجان شرقی همزمان با هفته کتاب اطلاع داد.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 1 دی 1400 بروزرسانی: 1 دی 1400 گردآورنده: yazdblog.ir شناسه مطلب: 4643

به "تدوین 130 عنوان برنامه به مناسبت هفته کتاب" امتیاز دهید

1 کاربر به "تدوین 130 عنوان برنامه به مناسبت هفته کتاب" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تدوین 130 عنوان برنامه به مناسبت هفته کتاب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید