بچه ها از چه سنی می توانند تلفن هوشمند داشته باشند؟

به گزارش یزد بلاگ، از آنجا که تلفن های هوشمند به یکی از کالا های اساسی زندگی مدرن تبدیل شده اند، این سوال همیشه وجود دارد که آیا باید به کودک تلفن همراه بدهیم یا خیر و اساسا از چه سنی والدین باید به این موضوع اهمیت دهند.

بچه ها از چه سنی می توانند تلفن هوشمند داشته باشند؟

اگرچه بسیاری از والدین به دنبال پاسخ این سوالات هستند، اما این یک سوال سخت است، زیرا یک پاسخ خاص وجود ندارد. آنچه برای یک کودک خوب است ممکن است برای کودک دیگر مناسب نباشد. اگر در حال حاضر می خواهید تصمیم بگیرید که آیا وقت آن است که به فرزند خود تلفن هوشمند بدهید یا نه بهتر است از خود چند سوال بپرسید:

مزایای دادن تلفن هوشمند به کودک شما چیست؟

بیایید از مهمترین پرسش شروع کنیم: آیا فرزندان شما به تلفن هوشمند نیاز دارند؟ آیا فکر می کنید این چیزی است که می تواند تأثیر بسزایی در زندگی آن ها بگذارد، یا فقط چیزی است که آن ها می خواهند؟ اگر بخواهید به آن ها تلفن هوشمند بدهید، دقیقاً چگونه از آن استفاده می کنند؟

از دیدگاه ایمنی، با دسترسی کودک به تلفن هوشمند شما امکان دسترسی 24 ساعته به کودک (و بالعکس) را دارید. اگر آن ها در شرایط ناخوشایند یا خطرناکی قرار داشته باشند، می توانند با شما یا یک بزرگسال مورد اعتماد دیگر تماس بگیرند، به همین ترتیب، اگر شخصاً به دلیل رویدادی پیش بینی نشده با مشکل روبرو شده باشید، به شما این امکان را می دهد که با آن ها تماس بگیرید. همچنین یک مورد مهم اجتماعی نیز وجود دارد. اگر همه دوستانشان در مدرسه غالباً از تلفن های هوشمند خود برای برقراری ارتباط با یکدیگر در خارج یا ساعات مدرسه استفاده می کنند، کنار گذاشتن فرزندتان از این تجربه اشتراکی می تواند منجر به ناراحتی شدید وی شود.

آیا می توان به آن ها اعتماد کرد؟

این سوالی مهم است که باید پرسیده شود. اگر به فرزند خود تلفن هوشمند بدهید، می توانید به او اعتماد کنید که از آن سوءاستفاده نکند؟ اگر محدودیت های خاصی را در مورد آنچه که آن ها می توانند ببینند و سایر موارد، معین کنید، آیا می توانید اطمینان حاصل کنید که آن ها بدون داشتن نظارت شما، کار های صحیح را انجام می دهند؟ با دادن یک تلفن هوشمند به کودک، او می تواند اهمیت احترام گذاشتن به هرگونه قانون و محدودیتی را که برای او معین می کنید، بیاموزد، در عین حال یاد می گیرد که احترام مساوی از یک فرد بزرگسال را بدست می آورد، زیرا از قوانین پیروی کرده است.

چه گزینه هایی در گوشی هوشمند وجود دارد؟

از آنجا که تلفن های هوشمند در زندگی مدرن همه گیرتر شده اند، همچنین شاهد افزایش انواع گروه های محبت آمیز اینترنتی نیز هستیم. این دستگاه ها به گونه ای طراحی شده اند که جنبه های مثبتی را نیز در اختیار کاربر قرار می دهند با این وجود اگر فکر می کنید کودک شما برای یک تلفن هوشمند آماده نیست می توانید برای وی یک ساعت بخرید.،انتخاب

مجله زیتوا: مجله زیتوا | مجله خبری ایران و جهان پیرامون

بانیما: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای بانیما

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 6 مهر 1400 بروزرسانی: 6 مهر 1400 گردآورنده: yazdblog.ir شناسه مطلب: 2853

به "بچه ها از چه سنی می توانند تلفن هوشمند داشته باشند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بچه ها از چه سنی می توانند تلفن هوشمند داشته باشند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید