بومی سازی تجهیزات امنیت اطلاعات از سوی محققان کشور

به گزارش یزد بلاگ، یکی از شرکت های دانش بنیان در راستای ارائه راهکارهای مطمئن برای تأمین امنیت اطلاعات، ارتباطات و تبادلات الکترونیکی محصولاتی را در زمینه زیرساخت کلید عمومی (PKI)، احراز هویت و هویت سنجی دیجیتال و امضای دیجیتال ارائه کرد.

بومی سازی تجهیزات امنیت اطلاعات از سوی محققان کشور

علی محمد میرخانی، مدیرعامل این شرکت دانش بنیان گفت: ما در این شرکت دانش بنیان ارائه خدمات گوناگون در حوزه های زیرساخت کلید عمومی (PKI)، احراز هویت و هویت سنجی دیجیتال و ارائه راه کارهای مطمئن برای تامین امنیت اطلاعات، ارتباطات و تبادلات الکترونیکی را در دستور کار خود قرار داده ایم و در زمینه طراحی و توسعه محصولات، خدمات و راهکارهای نوین مبتنی بر رمزنگاری، امضای دیجیتال، گواهی های الکترونیکی، توکن امضای دیجیتال پارس کی، سخت افزارهای امنیتی و راه اندازی زیرساخت کلید عمومی، فعالیت داریم.

وی خاطر نشان کرد: محصول ParsVPN شرکت ما برای برقراری ارتباط امن کاربر با شبکه ای خصوصی در بستر یک شبکه عمومی و همچنین برطرف مسائل احراز هویت کاربر، حفظ محرمانگی و جامعیت اطلاعات در حال انتقال، طراحی شده است. این نرم افزار گواهی تاییدیه فنی از شورای عالی انفورماتیک دریافت نموده است.

میرخانی، توکن هوشمند امضای دیجیتال پارس کی را ماژول رمزکننده ای با رابط USB دانست و یادآور شد: این ماژول تلفیقی از امنیت، کارآیی، کاربری آسان، قابلیت حمل و صرفه مالی را در اختیار کاربر قرار می دهد. پارس کی به صورت مستقل و بدون احتیاج به سخت افزارهای اضافی مانند کارت خوان، قابل استفاده است و امکان فراوری کلیدهای متقارن و نامتقارن، انجام عملیات رمزنگاری و امضای دیجیتالی به صورت On-Board در آن وجود دارد.

بر اساس اعلام معاونت علمی ریاست جمهوری، وی ادامه داد: سامانه احراز هویت شرکت ما هم سرویس های احراز هویت و امضای دیجیتال مبتنی بر PKE را ارائه می دهد. در این سامانه تنها با یکبار احراز هویت، کاربر می تواند از تمامی سامانه های سازمان بدون احتیاج به احراز هویت مجدد استفاده کند. همچنین، مدیریت کاربران یکپارچه مسائل مربوط به سرپرستی سامانه ها را به صورت چشمگیری کاهش می دهد. با تعریف یک کاربر، دسترسی کاربر در تمامی سامانه ها به صورت اتوماتیک ایجاد می گردد و با حذف دسترسی، در تمامی سامانه ها از ورود کاربر جلوگیری خواهد شد.،ایسنا

مجله زیتوا: مجله زیتوا | مجله خبری ایران و جهان پیرامون

banima.ir: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای بانیما

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 6 مهر 1400 بروزرسانی: 6 مهر 1400 گردآورنده: yazdblog.ir شناسه مطلب: 2105

به "بومی سازی تجهیزات امنیت اطلاعات از سوی محققان کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بومی سازی تجهیزات امنیت اطلاعات از سوی محققان کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید