برچسب نانویی به کمک اینترنت اشیاء می آید

به گزارش یزد بلاگ، یک شرکت خارجی برچسب نانویی ساخته است که می توان آن را کوچکترین برچسب بلوتوثی کم انرژی (BLE) مقرون به صرفه، یکبار مصرف و پوشیدنی جهان دانست.

برچسب نانویی به کمک اینترنت اشیاء می آید

به گزارش گروه دانشگاه خبرنگاران، شرکت کنتاکت آیو (Kontakt.io) یک برچسب نانویی ساخته است که می توان آن را کوچکترین برچسب بلوتوثی کم انرژی (BLE) مقرون به صرفه، یکبار مصرف و پوشیدنی جهان دانست. این شرکت رهبر توسعه رهیافت های اینترنت اشیاء در بخش بلوتوث، Bluetooth ® Low Energy (BLE)، است که به تازگی برچسب یک بارمصرفی برای ایمنی کارگران، بخش درمان و دیگر صنایع ساخته است.

روم ایزنبرگ، CRO در شرکت کنتاکت آیو گفت: در ادامه تعهد دائمی خود به نوآوری، ما خوشحالیم که Nano Tag را معرفی می کنیم و گامی دیگر در کاهش هزینه ها و محصولات دوستدار محیط زیست برمی داریم.

ایزنبرگ افزود: با توجه به افزایش تقاضای مشتریان ما، Nano Tag، نیاز به باتری های لیتیوم را از بین می برد و در عین حال یک دستگاه BLE واقعا پوشیدنی را ارائه می دهد که آنچه در صنعت به نام کوچک سازی شناخته می شود را دوباره تعریف می کند.

با توجه به محدودیت های اندازه و هزینه برچسب های RFID نسل قدیم، فناوری برچسب BLE شرکت کنتاکت آیو این امکان را برای کاربران نهایی فراهم می کند که برچسب های یکبار مصرف را در یک ابزار پوشیدنی قرار دهند. با این کار تعداد کاربرد های متعددی را می توان برای یک ابزار پوشیدنی پیاده سازی کرد و در حوزه هایی نظیر ورزش یا بخش مراقبت های بهداشتی و برنامه هایی که از چنین داده های واقعی استفاده می کنند، از آن استفاده کرد.

این فناوری در بخش مراقبت های بهداشتی، از طریق کارکنان به منظور جلوگیری از سرگردانی بیماران، برای نظارت بر زمان انتظار بیمار و سازماندهی بهتر اورژانس و گردش کار مجموعه ها استفاده می شود. برای نمایشگاه های تجاری و در رویداد های بزرگ موسیقی و ورزشی، مچ بند های دارای نانوبرچسب برای ایمنی جمعیت، مدیریت شرایط اضطراری و استفاده از خدمات غذایی می تواند استفاده شود. در ساختمان های هوشمند، مچ بند های پوشیدنی و نانوبرچسب های مچ دست امکان نظارت بر حرکات بازدیدکنندگان در داخل ساختمان ها را فراهم می آورد و در کل امنیت تأسیسات و ایمنی کلی ساختمان را بهبود می بخشد.

این دستگاه فوق العاده کوچک و ضد آب (IP 67) فقط 23 میلی متر در 5.3 میلی متر ابعاد دارد و وزن آن دو گرم است. این برچسب نانو از یک باتری غیرسمی اکسید نقره استفاده می کند که حداکثر سه ماه طول عمر باتری آن است.

Nano Tag مجهز به فناوری بلوتوث 5.0 است و آن را با دستگاه های تلفن همراه iOS و Android می توان جفت کرد.

راه حل های شگفت انگیز، ساده و مبتنی بر اینترنت اشیاء از شرکت کنتاکت آیو این امکان را برای طیف وسیعی از سازمان ها فراهم می کند که بدون نیاز به استقرار تجهیزات پیچیده فناوری اطلاعات یا جلوگیری از هزینه های مالی برای تغییر و ایجاد ساختمان هوشمند، از قدرت اینترنت اشیاء استفاده کنند. این برچسب های نانو از 5 تا 8 دلار قیمت دارند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 20 مهر 1400 بروزرسانی: 20 مهر 1400 گردآورنده: yazdblog.ir شناسه مطلب: 4557

به "برچسب نانویی به کمک اینترنت اشیاء می آید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برچسب نانویی به کمک اینترنت اشیاء می آید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید