برای تسکین کمر درد این میوه را بخورید

به گزارش یزد بلاگ، به نقل از اکسپرس، کمر درد یکی از بیماری هایی است که ممکن است در هر زمانی گریبانگیر فرد گردد و زندگی وی را تحت تاثیر قرار دهد. در این مواقع افراد سعی می نمایند با استراحت کردن، استفاده از کمپرسور آب گرم و دارو های مسکن درد خود را تسکین دهند.

برای تسکین کمر درد این میوه را بخورید

با این حال، راه چاره های ساده تر و در عین حال، موثرتری وجود دارد که می تواند به فرد در این زمینه یاری کند. متخصصان در این باره معتقدند افراد می توانند با مصرف مواد غذایی دارای خواص ضد التهابی باعث کاهش درد کمر شوند.

در واقع دلایل بروز کمر درد بسیار متنوع بوده و از فردی به فرد دیگر متفاوت است و دلیل اصلی آن التهاب است، حتی زمانی که فرد از مشکل دیسک رنج نمی برد. در این مواقع، پزشکان اقدام به تجویز دارو های ضدالتهابی می نمایند. با این وجود، آنچه فرد در رژیم غذایی خود مصرف می نماید نقش کلیدی در کاهش التهابات بدن دارد.

در این زمینه متخصصان تاکید دارند افراد نباید خواص ضدالتهابی انگور را دستکم بگیرند. انگور دارای ماده ای ضدالتهابی به نام رسوراترول است که می تواند با درد در بدن مبارزه کند. این ترکیب به وفور در پوست و هسته های انگور وجود دارد.

تحقیقات نشان داده است عصاره رسوراترول گرفته شده از پوست و هسته انگور را می توان به افراد تزریق کرد و شاهد کاهش درد و التهاب در بدن بود. دکتر مایکل لوین در این باره می گوید: شواهد حاکی از آن است انگور دارای آنتی اکسیدان هایی به نام رسوراترول است که به طور موثر می تواند کمر درد را تسکین دهد.

وی اضافه نمود: رسوراترول باعث توقف تاثیر آنزیمی و تخریب بافت ها می گردد. از بین رفتن این بافت ها در کمر می تواند باعث آسیب به غضروف گردد. در صورتی که به غضروف پشت کمر آسیب وارد گردد، این امر به طور مستقیم باعث بروز کمر درد می گردد.

این پزشک در انتها بیان نمود: بسیاری از افراد با بروز کمر درد نخستین کاری که می نمایند رجوع به دارو های شیمیایی است، فارغ از اینکه این درد را می توان به سهولت و به طور طبیعی برطرف کرد.

دلایل متعددی برای بروز کمر درد وجود دارد. ممکن است این امر به دلیل حالت نامناسب فرد در زمان خواب باشد. همچنین جراحات کوچک می تواند منجر به بروز کمر درد گردد. در بسیاری از موارد، درد های خفیف کمر جای نگرانی ندارد و با استراحت و گذشت زمان بهبود می یابد.

کمر درد ممکن است در تمامی بخش های ستون فقرات فرد بروز کند. با این حال، درد در بخش پایینی کمر یک موضوع شایع است. برآورد می گردد بیش از 80 درصد افراد بالغ در طول زندگی دستکم یک بار از درد کمر در بخش پایینی آن رنج ببرند.

مجله زیتوا: مجله زیتوا | مجله خبری ایران و جهان پیرامون

بانیما: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای بانیما

منبع: همگردی
انتشار: 6 مهر 1400 بروزرسانی: 6 مهر 1400 گردآورنده: yazdblog.ir شناسه مطلب: 3789

به "برای تسکین کمر درد این میوه را بخورید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برای تسکین کمر درد این میوه را بخورید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید