باز هم تأخیر در پرتاب دراگون، موتور موشک اختلال دارد

به گزارش یزد بلاگ، اسپیس ایکس به دلیل اختلال در موتور موشک فالکون 9 پرتاب دراگون به مقصد ایستگاه فضایی بین المللی را به تأخیر انداخت.

باز هم تأخیر در پرتاب دراگون، موتور موشک اختلال دارد

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرنگاران به نقل از اسپیس، اسپیس ایکس به دلیل اختلال در موتور موشک فالکون 9 پرتاب دراگون به مقصد ایستگاه فضایی بین المللی را به تأخیر انداخت.

قرار بود این پرتاب در تاریخ 2 مارس(حدود 5 روز دیگر) انجام گردد که حداقل با 4 روز تأخیر روبرو شده و قرار است در 6 مارس صورت بگیرد.

شرکت اسپیس ایکس به دلیل شرایط بد آب وهوا و دریای خروشان اقیانوس اطلس، آزمایش کپسول دراگون را نیز حدود یک ماه پیش با تأخیر انجام داد.

کپسول حمل خدمه دراگون شرکت فضایی اسپیس ایکس، در واقع کپسول ناسا برای حمل فضانوردان به ایستگاه فضایی بین المللی و برگرداندن آنها است که آزمایش های نهایی خود را طی چند ماه اخیر به پایان رسانده است.

این شرکت خصوصی در ابتدا برنامه ریزی نموده بود که مأموریت انتقال مجدد دراگون از ساحل فضایی فلوریدا را در روز دوشنبه (2 مارس) شروع کند، اما اکنون به دلیل داشتن یک اختلال مشکوک در بخش بالایی موتور موشک فالکون 9، 6 مارس را انتخاب نموده است.

این مأموریت جدید از پایگاه کیپ کاناورال انجام خواهد شد؛ دراگون قرار است بیش از دو هزار و 540 کیلوگرم را به ایستگاه فضایی بین المللی برساند؛ محموله آن شامل تجهیزات علمی، مواد غذایی و سایر لوازم لازم برای خدمه سه نفره Expedition 62 در این ایستگاه می گردد.

مقامات ناسا گفتند: این فضاپیما برای انواع مختلف آزمایش های فضایی مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

پایانی پیغام/

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 6 مهر 1400 بروزرسانی: 6 مهر 1400 گردآورنده: yazdblog.ir شناسه مطلب: 517

به "باز هم تأخیر در پرتاب دراگون، موتور موشک اختلال دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "باز هم تأخیر در پرتاب دراگون، موتور موشک اختلال دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید