باخ: از رسوایی فدراسیون جهانی وزنه برداری شوکه شدم، IOC هرگونه مظهر نژادپرستی را محکوم می نماید

به گزارش یزد بلاگ، رئیس آلمانی کمیته بین المللی المپیک (IOC) به رسوایی های اخیر فدراسیون جهانی وزنه برداری و حمایت ورزشکاران کشورهای مختلف از کمپین ضد نژادپرستی واکنش نشان داد.

باخ: از رسوایی فدراسیون جهانی وزنه برداری شوکه شدم، IOC هرگونه مظهر نژادپرستی را محکوم می نماید

به گزارش خبرنگاران، توماس باخ در نشست خبری با اشاره به کنار گذاشته شدن تاماش آیان از ریاست فدراسیون دنیای وزنه برداری به دنبال اثبات فساد گسترده و دریافت رشوه های کلان گفت: از این رسوایی ها بسیار ناامید و شوک زده ام. من هنوز هم از گزارش هایی که در این رابطه از منابع مختلفی منتشر می شوند در شوک هستم.

رئیس کمیته بین المللی المپیک ادامه داد: ما پیش از این نگرانی خود را بابت اتفاق های اخیر فدراسیون دنیای وزنه برداری ابراز کردیم، البته آماده همکاری با رهبران جدید این فدراسیون هستیم. ما آماده ایم تا هر کمکی را ارائه دهیم.

توماس باخ سپس درباره موضوع این روزهای ورزش دنیا مبنی بر حمایت ورزشکاران رشته های مختلف از کمپین ضد نژادپرستی پس از کشته شدن جورج فلوید، یک آمریکایی آفریقایی تبار توسط پلیس این کشور گفت: IOC هرگونه مظهر نژادپرستی را به شدت محکوم می نماید. جنبش المپیک بر پایه عدم وجود هرگونه تبعیض است. این موضوع درباره نژاد، رنگ، زبان، دیدگاه های سیاسی و مذهب است. رقابت های المپیک یک نمایش قدرتمند دنیای علیه نژادپرستی است. المپیک جشن وحدت مردم دنیا است. ورزشکاران همه کشورهای عضو IOC از حقوق برابری برخوردار هستند. همه به طور مسالمت آمیزی در دهکده المپیک گردهم می آیند.

وی در سرانجام گفت: IOC مخالف هرگونه نژادپرستی و تبعیض است. مهمتر از هر چیزی ورزشکاران نیز از این موضوع به اندازه کافی حمایت می نمایند. آنها اکنون این حمایت را به طرز صریحی نشان می دهند.

پرشین بلاگ: پرشین بلاگ | سیستم وبلاگ های پرشین

دور زمین: دور زمین: سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده!

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 6 مهر 1400 بروزرسانی: 6 مهر 1400 گردآورنده: yazdblog.ir شناسه مطلب: 1456

به "باخ: از رسوایی فدراسیون جهانی وزنه برداری شوکه شدم، IOC هرگونه مظهر نژادپرستی را محکوم می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "باخ: از رسوایی فدراسیون جهانی وزنه برداری شوکه شدم، IOC هرگونه مظهر نژادپرستی را محکوم می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید