امنیتی عراق، انهدام شبکه داعشی در نینوا ، سرکرده تکفیری ها در مرز سوریه و عراق تردد می نماید

به گزارش یزد بلاگ، انهدام شبکه داعشی متشکل از 15 داعشی در استان نینوا و اطلاعات جدید از القرشی سرکرده تکفیری ها و اینکه وی در نزدیکی مرز سوریه و عراق تردد می نماید، از مهمترین اخبار امنیتی این کشور است.

امنیتی عراق، انهدام شبکه داعشی در نینوا ، سرکرده تکفیری ها در مرز سوریه و عراق تردد می نماید

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرگزاری تسنیم، سرویس امنیت ملی عراق از انهدام شبکه داعشی متشکل از 15 تروریست داعشی در استان نینوا در شمال عراق اطلاع داد و خاطرنشان کرد: پس از رصد تحرکات این تروریستها، این شبکه تروریستی خفته که متشکل از 15 تروریست بودند و در مناطق مختلف استان نینوا فعالیت می کردند، بازداشت شدند. این تروریستها به برنامه ریزی برای حملات به منطور بی ثباتی این استان اعتراف کردند.

این در حالی است که روز گذشته هم طالب الموسوی فرمانده بخش دیالی حشد شعبی از انهدام بزرگترین شبکه داعشی در خانقین در دیالی اطلاع داده بود.

هلاکت و زخمی شدن 2 داعشی هنگام کارگذاشتن بمب در جاده کرکوک-تکریت

منابع امنیتی عراقی از هلاکت یک تروریست و زخمی شدن یک تکفیری دیگر هنگام کار گذاشتن بمب در جاده کرکوک-تکریت اطلاع دادند.

این منابع بیان کردند: پس از دریافت گزارش هایی مبنی بر کوشش تروریستهای داعشی برای هدف قرار دادن نیروهای امنیتی و شهروندان به وسیله قرار دادن بمب در جاده بین المللی کرکوک به تکریت، سریعا تیمی کارکشته از نیروهای اطلاعاتی پلیس عراق به منطقه اعزام شد و پس از کمینی پیروز در محلی که گزارش آن داده شده بود، دو تروریست داعشی که در حال کارگذاشتن بمب بودند، مشاهده شدند که با آنها مقابله شد و یکی از آنها ملقب به ابوعثمان کشته و دیگری ملقب به دبش زخمی شد.

این منابع تاکید کردند که این دو تروریست در فهرست تحت تعقیب قرار داشته و وابسته به آنچه که بخش الرشاد داعش خوانده می شد، بودند.

بازداشت تروریست داعشی در نینوا

فرماندهی پلیس نینوا با صدور بیانیه ای از بازداشت یکی از تروریستهای داعش در نینوا اطلاع داد و خاطرنشان کرد: پس از دریافت اطلاعات و با همکاری مردمی، یکی از تروریست های داعش ملقب به ابوتبارک که در آنچه اردوگاههای ویژه داعش در جریان اشغال موصل به دست تکفیری ها فعالیت می کرد، بازداشت شد.

در این بیانیه آمده است: این تروریست در محله الشیماء در موصل بازداشت شد.

سرنموده داعش در مرز سوریه و عراق تردد می نماید

سرلشکر عبدالوهاب الساعدی رئیس دستگاه مبارزه با تروریسم عراق خاطرنشان کرد که هیچ نیرویی از این نهاد در گذرگاههای مرزی عراق حضور ندارند و هر آنچه در رسان ها اعلام شده، بی اساس است.

وی درباره شرایط ابوابراهیم القرشی سرنموده داعش هم گفت: ما جزئیات کاملی در اختیار داریم؛ اما وی در حال حاضر به عنصری کم اهمیت تبدیل شده است. هنگامی که ما از تروریستهای داعشی که بازداشت شده اند، سئوال کردیم که آیا اطلاعی از وی دارند یا به شکل مستقیم با وی بیعت کردند، به ما گفتند که با یک شبح بیعت نموده اند و نه القرشی را دیده و نه صدایش را شنیده اند. القرشی توان اداره داعش را به شکل مستقیم ندارد.

وی اضافه نمود: گزارش ها حاکی است که وی میان عراق و سوریه به ویژه مناطق مرزی در تردد است و در بعضی مناطق به شکل مخفیانه حرکت می نماید.

هلی برن پیروز در کرکوک و بازداشت دو سرنموده داعش

یک منبع امنیتی عراقی خاطرنشان کرد: نیروهای اطلاعات عراق با همکاری نیروهای مبارزه با تروریسم طی هلی برنی پیروز در وادی زغیتون در جنوب استان کرکوک دو سرنموده داعش را بازداشت کردند. این دو سرنموده با نامهای مستعار ن.خ و م.ن مسئول حمایت لجستیکی داعش در این منطقه بودند.

دفع یورش داعش به شمال بعقوبه در دیالی عراق

یک منبع امنیتی عراقی از دفع یورش داعش به ناحیه العظیم در 60 کیلومتری شمال بعقوبه در استان دیالی اطلاع داد و خاطرنشان کرد که نیروهای تیپ 23 حشد شعبی به مقابله با آنها برخاستند و پس از درگیری، تروریستهای داعشی را مجبور به فرار کردند.

انهدام 4 مرکز داعشی در داقوق کرکوک

اداره اطلاع رسانی امنیتی عراق خاطرنشان کرد که نیروهای پلیس و اطلاعات کرکوک طی عملیاتی، پیروز به انهدام چهار مرکز داعشی شدند که در آن سه بمب و موتور سیکلت قرار داشت. این عملیات که در ناحیه الرشاد از بخش داقوق کرکوک انجام شد با حمایت بالگردهای ارتش عراق بود.

بازداشت یک تروریست داعشی در القائم الانبار در غرب عراق

منابع امنیتی و اطلاعاتی عراق از بازداشت یک تروریست داعشی در منطقه القائم در استان الانبار در غرب این کشور اطلاع دادند و بیان کردند که تکفیری بازداشت شده در آنچه ولایت الفرات بخش الشامیه خوانده می شد، فعالیت می کرد و تحت تعقیب قرار داشت.

یک داعشی قبل از ورود به الکرمه الانبار بازداشت شد

منابع امنیتی عراقی خاطرنشان کردند که نیروهای این کشور، یکی از تروریستهای داعش را که قصد ورود به شهر الکرمه در استان الانبار را داشت، بازداشت کردند.

این منابع بیان کردند: در عملیاتی ویژه و پیشدستانه و بر اساس اطلاعات دقیق و با هماهنگی اطلاعات فرماندهی عملیات الانبار، یکی از تروریستهایی که قصد ورود به الکرمه به وسیله پست بازرسی 30 را داشت، بازداشت شد. این فرد تحت تعقیب بود.

کشف مخفیگاه داعشی حاوی مقادیر زیادی بمب در غرب نینوا

منابع امنیتی عراقی از کشف مخفیگاه داعشی در منطقه الثوره از توابع سنجار در غرب نینوا اطلاع دادند و بیان کردند که در این مخفیگاه 18 بمب قرار داشت که نیروهای خنثی کننده آنها را خنثی کردند.

کشف انبار مهم مهمات تکفیری ها در الرطبه الانبار

منابع امنیتی عراقی خاطرنشان کردند: در راستای کوشش برای رسیدن به مخفیگاههای سلاح و مهمات داعش و با هماهنگی فرماندهی اطلاعات الانبار، مخفیگاهی حامل مقادیر زیادی مهمات و سلاح در منطقه الرطبه الانبار کشف شد که در داخل آن یک قبصه آر پی جی 7، موشک های ضد تانک و ضد نفر، جعبه مهمات، نارنجکهای حرارتی، خمپاره انداز کشف شد و نیروهای خنثی کننده به خنثی کردن آن پرداختند.

مجله زیتوا: مجله زیتوا | مجله خبری ایران و جهان پیرامون

بانیما: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای بانیما

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 6 مهر 1400 بروزرسانی: 6 مهر 1400 گردآورنده: yazdblog.ir شناسه مطلب: 2746

به "امنیتی عراق، انهدام شبکه داعشی در نینوا ، سرکرده تکفیری ها در مرز سوریه و عراق تردد می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امنیتی عراق، انهدام شبکه داعشی در نینوا ، سرکرده تکفیری ها در مرز سوریه و عراق تردد می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید