الهیار جزییات برنامه های هفته معلم در شرایط کرونایی بیان کرد، کلنگ زنی ساخت 13 هزار مسکن فرهنگیان

به گزارش یزد بلاگ، معاون وزارت آموزش و پرورش با تشریح برنامه های هفته معلم سال 99 گفت: پروژه کلنگ زنی ساخت 13 هزار و 200 واحد مسکونی روز چهارشنبه زمین زده می گردد.

الهیار جزییات برنامه های هفته معلم در شرایط کرونایی بیان کرد، کلنگ زنی ساخت 13 هزار مسکن فرهنگیان

جهت دریافت خدمات انواع الاچیق های زیبا با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات طراحی و اجرای آلاچیق های مختلف را به ما بسپارید.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرنگاران، علی الهیار ترکمن در نشست خبری با رسانه ها به مناسبت هفته گرامیداشت مقام معلم اظهار کرد: هفته معلم سال 99 را در شرایط جهاد سلامت و جهاد آموزشی که معلمان عنصر اصلی آن هستند آغاز می کنیم.

وی اضافه نمود: اگر پرستاران و کادر درمانی بیمارستان ها در خط مقدم جبهه سلامت هستند معلمان هم در خط مقدم جهاد آموزشی هستند و مصادیق جدید از کوشش معلمان به جامعه و دانش آموزان منتقل شده است.

معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش وپرورش گفت: با اعتقاد به این اصل که آموزش تعطیل شدنی نیست و معلمان برای تضمین سلامت روانی دانش آموزان رسالت سنگینی را به دوش می کشند. هم اکنون به جز مصادیقی که سال های قبل از فداکاری معلمان داشتیم سال جاری این مصادیق جلوه دیگری یافتند؛ معلمی که از تخت بیمارستان آموزش را دنبال می نماید، یخچال خانه را تخته وایت برد نموده است یا معلمانی که برای دانش آموزان خود ابزار آموزشی تهیه می نمایند جلوه متفاوتی از معلمی را ارائه داده اند.

الهیار ترکمن گفت: هفته معلم مناسبتی برای گرامیداشت معلم است و البته همه ایام سال، روز و هفته معلم است و صندلی معلم هر روز بیش از گذشته برای همه جامعه شناخته می گردد.

ضریب نفوذ بالای شغل معلمی

وی متذکر شد: شغل معلمی به دلیل ضریب نفوذ فردی و اجتماعی بالاتر شرایط خاصی را در جامعه دارد، معلمان ضریب نفوذ بسیار بالایی دارند و هر معلم در طول 30 سال خدمت حدود هزار دانش آموز را آموزش می دهد که در یاد و ذهن آن ها برای همواره باقی می ماند و خیلی جا ها از آن معلم یاد می نمایند، این ویژگی در سایر مشاغل کمتر وجود دارد، امیدواریم با تمام محدودیت ها در راستای صندلی واقعی معلم کار نموده باشیم.

الهیار ترکمن اضافه نمود: مراسم هفته معلم سال 99 را در شرایطی برگزار می کنیم که شیوع بیماری کرونا شرایط خاصی را رقم زده است؛ از دی ماه گذشته که کار را آغاز کردیم بنا بر برنامه های حضوری بود، اما برای حفظ سلامت معلمان برنامه ها به صورت غیرحضوری و به وسیله ویدیو کنفرانس اجرا می گردد.

معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه برنامه ها در سطح ملی و استانی با ظرفیت غیرحضوری طراحی شده است، گفت: در درجه اول نامگذاری ایام هفته معلم را داریم که با توجه به نقش معلمان نامگذاری شده است، آغاز هفته معلم با روز معلم است و روز 12 اردیبهشت شهید مطهری اسوه معلمی، شنبه 13 اردیبهشت نقش و صندلی معلم در گام دوم انقلاب، یکشنبه 14 اردیبهشت معلم مرجعیت علمی و اجتماعی، دوشنبه 15 اردیبهشت معلم و نقش او در نظام آموزش و پرورش (با وجود اینکه شکل های جدیدی از آموزش باب شده است، اما نقش محوری معلم کمرنگ نشده است)، سه شنبه 16 اردیبهشت تجلیل از معلمان پیشکسوت و گنجینه های تعلیم و تربیت، چهار شنبه 17 اردیبهشت معلم جهاد آموزشی و سلامت خانواده، پنجشنبه 18 اردیبهشت نقش معلم در جهش فراوری علم و فناوری که متناسب با شعار سال است، نامگذاری شده است.

الهیار ادامه داد: برای اینکه نامگذاری ایام هفته را متجلی و مصداق عینی مشخص کنیم برنامه هایی را در سطح ملی و استانی مشخص نموده ایم برنامه های ملی توسط ستاد وزارتخانه و استانی تفویض اختیار شده است که با تشخیص استاندار و مدیرکل آموزش و پرورش استان برنامه ریزی و اجرا می گردد.

چهارشنبه کلنگ زنی پروژه مسکن فرهنگیان

وی درباره برنامه های ملی گفت: روز چهارشنبه آیین کلنگ زنی اولین پروژه مسکن ملی فرهنگیان را داریم که تفاهم نامه تامین 170 هزار واحد مسکونی برای فرهنگیان بدون مسکن با وزارت مسکن مبادله شد.

13 هزار و 200 واحد مسکونی آماده ساخت

معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش توضیح داد: در این باره تامین زمین برای ساخت مسکن مهم است که خیلی در دسترس نیست بنابراین کار سخت بود تا توزیع استانی را درآورده و با احتیاج فرهنگیان در استا ن های مختلف هماهنگ گردد، 13 هزار و 200 واحد مسکونی آماده ساخت است که مراسم کلنگ زنی روز چهارشنبه 10 اردیبهشت در شهر پرند استان تهران توسط وزیر آموزش و پرورش و وزیر مسکن و همزمان در 10 استان دیگر انجام می گردد و به تدریج ساخت سایر مسکن ها ادامه خواهد داشت.

الهیار با اشاره به اینکه ویدیوکنفرانس صحبت های وزیر با نمایندگان معلمان استانی و نمایندگان والدین دانش آموزان را خواهیم داشت، اضافه نمود: برنامه های سال 99 طوری طراحی شد که کل برنامه ها معلم محور باشد یعنی قصد نداریم گزارش عملکرد مسئولان را ارائه دهیم، تریبون در اختیار معلمان است و آن ها باید حرف ها و مطالبات خود را بیان نمایند.

وی عنوان کرد: روز آدینه 12 اردیبهشت که به نام روز معلم نامگذاری شده است و هر سال در این روز در نماز آدینه حضور داشتیم که سال جاری به دلیل شرایط خاص سلامت جامعه نماز آدینه برگزار نمی گردد و به شکل دیگری برنامه ریزی شده است، پیغام تبریک وزیر به وسیله سایت به آنان اعلام می گردد، همچنین پیغام تلویزیونی رهبر انقلاب را به معلمان داریم که به وسیله رسانه ملی اعلام می گردد، گفت وگوی تلفنی وزیر با خانواده شهیدان مطهری، رجایی و باهنر و تبادل نظر با چند نفر از چهره های ماندگار نظام تعلیم و تربیت را خواهیم داشت.

الهیار ترکمن اعلام نمود: روز شنبه 13 اردیبهشت ملاقات ویدیو کنفرانسی معلمان با رییس جمهور برگزار می گردد و روز یکشنبه ملاقات ویدیو کنفرانسی معاونان با معلمان را خواهیم داشت، همچنین دوشنبه 15 اردیبهشت ملاقات ویدیو کنفرانسی معلمان با رییس مجلس را داریم که امیدوارم حال جسمانی او خوب باشد و بتواند حضور یابد.

سفارش پژوهش به دانشگاه برای تکریم معلمان

وی ادامه داد: به دانشگاه ها فراخوان ارائه خواهیم داد تا درباره نحوه تکریم مقام معلم پژوهشی را انجام دهند و بدانیم تکریم در چه سطوحی با چه روشی موثرتر است. همچنین از تجارب کشور های دیگر استفاده خواهیم کرد تا چارچوب علمی برای تکریم معلمان برای سال آهای آینده داشته باشیم.

ایجاد تالار تبادل نظر برای معلمان در سایت آموزش و پرورش

الهیار عنوان کرد: تالار تبادل نظر در سایت آموزش وپرورش ایجاد می گردد و معلمان با حضور در آنجا ایده ها و تجارب خود را به اشتراک خواهند گذاشت همچنین یک شبکه اختصاصی برای معلمان منتخب استانی تدارک دیده ایم و از هر استان چند معلم منتخب را به مرکز دعوت می کردیم و از تجارب آن ها استفاده می کنیم و الان گروه مشخصی از معلمان استانی داریم که شبکه اختصاصی برای آنهادر سایت آموزش و پرورش شکل می گیرد.

وی متذکر شد: پیغام رسان شاد پیغام رسان رسمی آموزش و پرورش خواهد بود که به تدریج نقایص رفع و این موارد به آنجا منتقل می گردد و حتی معلمان می توانند پیشنهادات خود را در آنجا مطرح نمایند.

معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش گفت: 40 نفر در سطح ملی به عنوان نمایندگان معلمان در برنامه های ویدیو کنفرانسی با مسئولان شرکت خواهند کرد همچنین بودجه هفته معلم سال جاری 14 میلیارد تومان است که نسبت به سال قبل 40 درصد رشد داشته است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 24 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: yazdblog.ir شناسه مطلب: 803

به "الهیار جزییات برنامه های هفته معلم در شرایط کرونایی بیان کرد، کلنگ زنی ساخت 13 هزار مسکن فرهنگیان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "الهیار جزییات برنامه های هفته معلم در شرایط کرونایی بیان کرد، کلنگ زنی ساخت 13 هزار مسکن فرهنگیان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید