افزایش قیمت شوینده ها چقدر جدی است؟

به گزارش یزد بلاگ، به گزارش خبرنگاران،یک تولیدکننده مواد شوینده از شنیده هایی مبنی بر افزایش احتمالی قیمت مواد شوینده سخن گفت و شرح داد: علت گرانی روزانه مواد شوینده نوسان قیمت دلار، افزایش قیمت مواد اولیه و پت های پلاستیکی است.

افزایش قیمت شوینده ها چقدر جدی است؟

این روزها بعضی فروشندگان کالاهای قبلی را با نرخ جدید به مردم می فروشند. به عنوان مثال طبق مشاهدات مایع ظرف شویی چهار لیتری هفته گذشته 45 هزار تومان بود که بعضی سوپرمارکت ها این کالا را با قیمت 70 هزار تومان به مردم می فروشند.

مایع دستشویی سه کیلویی هفته گذشته 47 هزار تومان بود که این هفته، قیمت این کالا 20 هزار تومان گران شد و با قیمت 67 هزار و 700 تومان به مردم فروخته می گردد.

علت گرانی روزانه قیمت مواد شوینده چیست؟ آیا با افزایش قیمت ها تقاضا برای خرید وجود دارد؟

یک فراوریکننده مواد شوینده درباره شرایط فراوری شوینده ها به خبرنگاران گفت: مواد اولیه، پت پلاستیکی و یدک پلاستیکی (افشانه هایی که در چند منظوره ها و پاک کننده ها استفاده می گردد، پمپ های پلاستیکی جز یدک هستند) به شدت گران شده است. نوسان قیمت دلار هم در گرانی قیمت شوینده ها بی تاثیر نیست.

واردات مواد اولیه شوینده ها از آلمان و هلند

سامان عبدالله پور اظهار کرد: مواد اولیه شوینده ها از آلمان و هلند وارد کشور می گردد و بیشتر این مواد خارجی است. همین مسئله هزینه فراوری را افزایش داده است. متاسفانه مواد اولیه ایرانی کارایی در حوزه فراوری ندارند و ما مجبور هستیم که مواد اولیه را از کشورهای اروپایی تامین کنیم.

به گفته این فراوریکننده مواد شوینده، یدک ها (پمپ های شوینده ها) از اروپا وارد می گردد. با آن که قیمت مواد شوینده به شدت گران شده است اما تقاضا برای خرید آن وجود دارد. چنانچه زمزمه افزایش قیمت شوینده ها عملی گردد ممکن است تقاضا کاهش یابد.

نماشو: نماشو، طراحی سایت، سئو، چاپ و طراحی گرافیکی را به ما بسپارید.

اسلیم فا: اسلیم فا: مجله دوخت و دوز، طراحی لباس و انتخاب لباس

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 6 مهر 1400 بروزرسانی: 6 مهر 1400 گردآورنده: yazdblog.ir شناسه مطلب: 3137

به "افزایش قیمت شوینده ها چقدر جدی است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش قیمت شوینده ها چقدر جدی است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید