افتتاح مدرسه در منطقه محروم مرزی به نام حسن رحیمی

به گزارش یزد بلاگ، به همت حسن رحیمی قهرمان کشتی آزاد دنیا و عنواندار المپیک یک مدرسه در روستای محروم مرزی منطقه چابهار افتتاح شد.

افتتاح مدرسه در منطقه محروم مرزی به نام حسن رحیمی

به گزارش خبرنگار ، حسن رحیمی مدال آور المپیک و قهرمان کشتی دنیا در راستای مسئولیت اجتماعی خود با حمایت خیرین در قالب موسسه فرهنگی هنری خادمین علی بن ابیطالب (ع) یک مدرسه سه کلاسه دخترانه در مقطع تحصیلی دبیرستان را در 30 کیلومتری مرز ایران و پاکستان و در روستای محروم ملاآباد منطقه کشاری افتتاح نمود.

بنابراین گزارش حسن رحیمی طی دو سال گذشته و پس از حمله تمساح ایرانی به دختربچه بلوچ بیش از بیست بار برای اهدای یاری در منطقه ملاآباد کشاری حضور داشته و فعالیت های مختلفی را هم دنبال نموده است. دختران این منطقه به علت نداشتن فضای آموزشی، امکان تحصیل بیشتر ششم دبستان را نداشتند، به همین منظور ساخت مدرسه سه کلاسه ویژه دختران در مقطع دبیرستان یکی از برنامه های محوری حسن رحیمی بود که در نهایت با همکاری و پیگیری خیرین، اقدامات لازم از ساخت تا بهره برداری از این دبیرستان فراهم شد.

اکنون پس از شش ماه از تاریخ کلنگ زنی مدرسه، امکان تحصیل برای دختران این روستا و روستا های منطقه کشاری که دارای 8-7 هزار نفر جمعیت است، فراهم شده است و مردم هم به پاس زحمات حسن رحیمی که موضوع تأمین منابع ساخت این مدرسه را از نیکوکاران بر عهده داشت، مدرسه تازه تأسیس را به نام پهلوان حسن رحیمی نامگذاری کردند. در مراسم افتتاح مدرسه رسول خادم قهرمان دنیا و المپیک هم حضور داشت.

لازم به ذکر است در سال تحصیلی گذشته هم دختران روستا های مولاآباد بالا و پایین با یک دستگاه مینی بوس که به وسیله نیکوکاران این موسسه اجاره شده بود به دبیرستان های منطقه ها اطراف می رفتند تا سال اول دبیرستان را دنبال نمایند و از تحصیل بازنمانند.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 6 مهر 1400 بروزرسانی: 6 مهر 1400 گردآورنده: yazdblog.ir شناسه مطلب: 4411

به "افتتاح مدرسه در منطقه محروم مرزی به نام حسن رحیمی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افتتاح مدرسه در منطقه محروم مرزی به نام حسن رحیمی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید