استعفای نماینده سازمان ملل در امور لیبی

به گزارش یزد بلاگ، نماینده سازمان ملل در امور لیبی درخواست استعفای خود را تقدیم دبیرکل این سازمان کرد.

استعفای نماینده سازمان ملل در امور لیبی

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از روسیاالیوم، غسان سلامه نماینده ویژه سازمان ملل در امور لیبی امروز دوشنبه گفت که درخواست استعفای خود را تقدیم آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل نموده است.

سلامه در توییتی نوشت: دو سال و اندی کوشش کردم که لیبیایی ها را جمع کنم و مانع دخالت خارجی در این کشور شوم. تا امروز نشست برلین برگزار شده است، قطعنامه 2510 صادر شده است و سه فرایند برای حل بحران لیبی در حال پیگیری است.

وی اضافه کرد: با توجه به شرایط سلامتی ام قادر به این همه کوشش نیستم و لذا از دبیرکل سازمان ملل می خواهم که مرا از مأموریت معاف کند.

این در حالی است که پیش از این بعضی طرف های لیبیایی از مواضع نماینده سازمان ملل در قبال گفت وگوهای لیبی و فرایندهای سه گانه برای حل بحران این کشور انتقاد نموده بودند.

کشور لیبی از سال 2011 میلادی در پی دخالت نظامی آمریکا و همپیمانان غربی آن بدون مجوز سازمان ملل، صحنه جنگ و درگیری داخلی است. این کشور که پس از سرنگونی معمر قذافی با بحران سیاسی گسترده ای روبرو شده است، اکنون به دو دولت موازی در شرق و غرب تقسیم شده است و به دنبال آن صف بندهای بین المللی در حمایت از هر یک از این دولت تشکیل شد.

پرشین بلاگ: پرشین بلاگ | سیستم وبلاگ های پرشین

دور زمین: دور زمین: سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده!

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 6 مهر 1400 بروزرسانی: 6 مهر 1400 گردآورنده: yazdblog.ir شناسه مطلب: 571

به "استعفای نماینده سازمان ملل در امور لیبی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استعفای نماینده سازمان ملل در امور لیبی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید