ارمنستان: از هر طرح آتش بسی استقبال می کنیم

به گزارش یزد بلاگ، فارس نوشت: آرمن سارگسیان، رئیس جمهور ارمنستان گفته از هر گونه طرحی که منجر به اجرای آتش بس در منطقه قره باغ کوهستانی گردد استقبال می نماید.

ارمنستان: از هر طرح آتش بسی استقبال می کنیم

با ما سفر کنید و با تور ارمنستان از کشور جذاب همسایه دیدن کنید و شهر زیبای ایروان را ببینید.

سارگسیان در مصاحبه با خبرگزاری تاس در این خصوص گفت: ما از هر ایده ای که منجر به آتش بس گردد استقبال می کنیم، از جمله سفر اعضای شورای مجلس کشورهای عضو گروه مینسک به استپاناکرت. اما این طرح باید توسط اعضای مشترک [این گروه] پیشنهاد گردد.

رئیس جمهور ارمنستان همچنین تأکید کرد که اعضای مشترک گروه مینسک تأثیر بسیاری بر فرایند مذاکرات به منظور آتش بس خواهند داشت.

وی اضافه نمود روسیه اولین کشور در لیست این گروه است، زیرا روابط خوبی را با طرف های درگیر در منطقه قره باغ کوهستانی دارد.

گروه مینسک سازمان امنیت و همکاری اروپا به منظور میانجی گری میان جمهوری آذربایجان و ارمنستان برای حل و فصل مناقشات بر سر منطقه قره باغ کوهستانی در سال 1992 تشکیل شد.

روسیه، فرانسه، آمریکا رؤسای مشترک این گروه هستند.تا به امروز کوشش ها برای حل مناقشه قره باغ در قالب این گروه بی نتیجه بوده است.

جمهوری های آذربایجان و ارمنستان، دو جمهوری استقلال یافته از اتحاد جماهیر شوروی از سال 1992 به دنبال تصرف این منطقه مورد مناقشه و اعلام خودمختاری این منطقه وارد درگیری نظامی شدند.

دور جدید درگیری های نظامی در منطقه قره باغ از 10 روز پیش (پنجم مهر) میان ارتش جمهوری آذربایجان و ارتش ارمنستان شروع شده و از دو روز گذشته نیز حملات به داخل شهرها کشیده شده است.

311311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 21 مهر 1399 بروزرسانی: 21 مهر 1399 گردآورنده: yazdblog.ir شناسه مطلب: 2067

به "ارمنستان: از هر طرح آتش بسی استقبال می کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارمنستان: از هر طرح آتش بسی استقبال می کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید