اردک رباتیک وارد مزارع ژاپن شد ، تازه ترین روش برای برنج کاری در دنیا

به گزارش یزد بلاگ، یکی از کشورهای آسیایی که مردم آن علاقه خاصی به برنج دارند ژاپن است و اکنون اردک رباتیک برای تسهیل برنج کاری وارد مزارع این کشور شده است.

اردک رباتیک وارد مزارع ژاپن شد ، تازه ترین روش برای برنج کاری در دنیا

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، این اردک رباتیک وظیفه دارد علف های هرز را از سر راه کشاورزان حذف کند. درواقع کشاورزان می توانند با حیال راحت برنج یا حبوبات مختلف را بکارند و در هنگام برداشت نیز حتی یک علف هرز درو ننمایند.

جالب است بدانید برای قرن ها است که کشاورزان برنج در آسیا از اردک های واقعی به عنوان یک جایگزین طبیعی برای آفت کش ها استفاده می نمایند. حتی فضولات اردک ها نیز به عنوان کود مورد استفاده قرار می گیرد بنابراین اردک ها نقشی پررنگ در کشاورزی ژاپن ایفا می نمایند. با این وجود در قرن بیست و یکم، استفاده از اردک ها کم کم فراموش شد و فناوری های نو جای اردک ها را گرفتند.

اکنون یکی از مهندسان گروه خودروسازی ژاپنی نیسان، یک ربات جایگزین برای اردکهای طبیعی طراحی نموده است که نمونه اولیه آن در یاماگاتا در شمال شرقی ژاپن آزمایش می گردد. البته این پروژه هنوز آزمایشی است و تجاری سازی نشده است در نتیجه هیچ اطلاعات خاصی در خصوص شرایط توسعه این تکنولوژی منتشر نشده اما کاربرد این تکنولوژی بسیار شگفت انگیز است.

منبع: انتخاب
انتشار: 26 آذر 1401 بروزرسانی: 26 آذر 1401 گردآورنده: yazdblog.ir شناسه مطلب: 4921

به "اردک رباتیک وارد مزارع ژاپن شد ، تازه ترین روش برای برنج کاری در دنیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اردک رباتیک وارد مزارع ژاپن شد ، تازه ترین روش برای برنج کاری در دنیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید