اتفاقی بی سابقه در کره شمالی: کیم جونگ اون در انتخابات پارلمانی کاندیدا نشد

به گزارش یزد بلاگ، بی بی سی نوشت: در انتخابات روز یکشنبه کره شمالی که بسیاری آن را تشریفاتی ارزیابی کرده و نتایج آن را قابل پیش بینی خوانده بودند، به نظر می رسد برای نخستین بار کیم جونگ اون، رهبر جوان این کشور حضور نداشته است. در عوض کیم یو جونگ خواهر او با پیروزی در این رای گیری وارد مجلس شد.

اتفاقی بی سابقه در کره شمالی: کیم جونگ اون در انتخابات پارلمانی کاندیدا نشد

به گزارش انتخاب؛ در صورت تایید، این نخستین بار است که رهبر جوان کره شمالی در انتخابات پارلمانی شرکت نکرده است. انتخاباتی که بسیاری آن را یک رای گیری تشریفاتی برای تحکیم پایه های قدرت حزب حاکم می دانند.

با وجود این، در این انتخابات کیم یو جونگ، خواهر رهبر، حضور داشت و مطابق انتظارها با رای بالا پیروز شده است.

این پیروزی ادامه فرایند ارتقای خانم کیم در هرم قدرت کره شمالی طی چند سال اخیر است.

او در اجلاس رهبران آمریکا و کره شمالی که دو هفته پیش در هانوی ویتنام برگزار شد هم همراه برادرش بود.

انتخابات پارلمانی کره شمالی اگر چه از سوی مجامع بین المللی بی اعتبار خوانده می شود در داخل این کشور ابزاری است برای مشروعیت بخشیدن به قدرت حزب کمونیستی حاکم.

بروی هر برگه رای در این انتخابات تنها نام یک نامزد تایید صلاحیت شده حوزه رای گیری درج شده و رای دهندگان پس از دریافت برگه حاوی نام نامزد تایید شده آن را به صندوق می اندازند.

البته رای دهندگان قانونا حق دارند که در صورت مخالفت با نامزد مورد تایید دولت روی نام او خط بکشند اما در فضای به شدت امنیتی این کشور انجام چنین کاری با عواقب جدی روبرو خواهد شد.

حضور در انتخابات در کره شمالی اجباری است و به همین علت میزان مشارکت مردم این کشور در رای گیری پارلمانی تقریبا حدود 100 درصد است.

از رای دهندگان انتظار می رود پس از انداختن رای خود در صندوق به گروه سرود و شادی مستقر در بیرون حوزه رای گیری بپوندند و به همراه آنها حضور خود در انتخابات را جشن بگیرند.

روز سه شنبه (12 مارس) رسانه دولتی کره شمالی اسامی 687 نماینده پیروز برای حضور در مجلس عالی مردم را گفت اما نام کیم جونگ اون در میان آنها نبود.

مجله زیتوا: مجله زیتوا | مجله خبری ایران و جهان پیرامون

banima.ir: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای بانیما

منبع: انتخاب
انتشار: 6 مهر 1400 بروزرسانی: 6 مهر 1400 گردآورنده: yazdblog.ir شناسه مطلب: 122

به "اتفاقی بی سابقه در کره شمالی: کیم جونگ اون در انتخابات پارلمانی کاندیدا نشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اتفاقی بی سابقه در کره شمالی: کیم جونگ اون در انتخابات پارلمانی کاندیدا نشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید