آیا 5G روزنامه نگاری را نجات می دهد؟

به گزارش یزد بلاگ، واشنگتن پست تصمیم دارد با امواج میلی متری تکنولوژی 5 G. برای انتقال سریع تر و مطمئن تر گزارش ها، عکس ها و ویدئوها، تجربه های جدیدی از کار روزنامه نگارانش به دست بیاورد.

آیا 5G روزنامه نگاری را نجات می دهد؟

ندا لهردی| اگر از یک روزنامه نگار بپرسید که چه پیشرفت ها و به روزرسانی هایی در دنیای تکنولوژی می تواند کار آن ها را راحت تر کند، احتمالا مواردی مانند باتری های لپ تاپ با طول عمر بیشتر، دسترسی به وای فای در طول پرواز که واقعا قابل استفاده باشد و یک کد تقلبی برای دسترسی به رتبه بندی های بهتر و دیده شدن در شبکه های اجتماعی فیس بوک و توییتر و البته نتایج جست وجوی گوگل را نام می برد. با این همه، اما شرکت AT&T ایده متفاوتی دارد و آن ارتباط بی سیم به کمک 5 G. است.

این شرکت بزرگ مخابراتی هفته گذشته از همکاری خودش با بنگاه رسانه ای واشنگتن پست برای استفاده از تکنولوژی 5 G. در فرآیند گزارش نویسی کاغذی خبر داد. این شرکت در پستی که در وبلاگش در رابطه با این موضوع منتشر کرده، گفت: AT&T و واشنگتن پست برای آینده دیجیتالی روایت و شرح وقایع همکاری می کنند.

تیم های کاری در هر دو شرکت قرار است قالب کاری جدیدی را تجربه کرده و ببینند که آیا روزنامه نگاری فراگیر می تواند در دنیایی که به سرعت پیشرفت می کند و با تکنولوژی 5 G. مرتبط می شود، عملکرد بهتری داشته باشد یا خیر. روزنامه واشنگتن پست هم گزارشی در این رابطه منتشر کرد و به جزئیات این همکاری پرداخت

آن ها در این گزارش گفتند: واشنگتن پست تصمیم دارد با امواج میلی متری تکنولوژی 5 G. برای انتقال سریع تر و مطمئن تر گزارش ها، عکس ها و ویدئوها، تجربه های جدیدی از کار روزنامه نگارانش به دست بیاورد. به این ترتیب دفتر مرکزی واشنگتن پست به 5 G. و تکنولوژی های وابسته آن متصل خواهد شد.

واشنگتن پست و AT&T یک آزمایشگاه نوآوری را در ساختمانی راه اندازی می کنند تا روش هایی را پیدا کنند که تکنولوژی می تواند به بهبود امکانات روزنامه نگاری کمک کند.

این همکاری در واقع آخرین مورد از فهرست همکاری های شرکت مخابراتی AT&T با جا هایی مانند باشگاه فوتبال آمریکایی کابوی های دالاس، لیگ تابستانی بسکتبال حرفه ای و حتی شرکت اوبر در زمینه ارتباطات 5 G. است.

با این حال این سوال مطرح است که چرا واشنگتن پست برای این همکاری انتخاب شده و 5 G. چه کاری می تواند بکند که دیگر انواع ارتباطات بی سیم از انجام آن عاجزند؟ مو کاتیبت مدیر ارشد بازاریابی بخش تجاری شرکت AT&T در این مورد گفته است: بنگاه رسانه ای واشنگتن پست همیشه یکی از رسانه هایی بوده که در زمینه استفاده از تکنولوژی های نوین پیشرو بوده اند.

با این حال، اما آن هایی که مخاطب پیگیر و جدی روزنامه واشنگتن پست بوده اند، خوب می دانند که این روزنامه تا پیش از خریده شدن آن توسط جف بزوس مدیرعامل شرکت آمازون در سال 2013، اغلب تمایل چندانی به همراهی و به کارگیری تکنولوژی های جدید نداشته است.

این موضوع دست کم تا پیش از انتشار آنلاین این روزنامه در سال 1995 با میزبانی وب AT&T و الگوی اشتراک ارائه شده توسط شرکت AOL - که به نام جوهر دیجیتالی شناخته می شد و هفت ماه بعد متوقف شد- کمتر احساس می شد. این در حالی است که در اتاق خبر واشنگتن پست هنوز فرایند رشد 5 G. نامشخص و مبهم است؛ اما از دیدگاه بزوس این روزنامه هیچ آسیبی برای پهنای باند ارتباطات بی سیم یا حتی سیمی هم ندارد.

با این حال کاتیبت این عدم شفافیت درباره شیوه تاثیرگذاری 5 G. بر روزنامه نگاری را یک مزیت می داند و می گوید: این بخش زیبای این همکاری است. ما می خواهیم این را کنار هم و با واشنگتن پست کشف و پیدا کنیم. با این وجود کننده روابط عمومی واشنگتن پست هیچ جزئیاتی در این مورد اعلام نکرده است.

خدمات 5 G. شرکت AT&T که در حال حاضر یکی از سریع ترین این خدمات در نوع خودش است و با نام تجاری 5 G+ ارائه می شود، قرار است با تنظیماتی خاص در داخل اتاق خبر این روزنامه ارائه شود. به عبارت دیگر نباید انتظار داشت که امکان دسترسی به این سرویس در خیابان K. در قلب شهر واشنگتن و جایی که دفتر مرکزی این روزنامه قرار گرفته است، وجود داشته باشد.

چنین استفاده ای از ارتباطات 5 G. ممکن است چندان هم کامل و بی نقص نباشد. بیانیه خبری که روزنامه واشنگتن پست در این زمینه منتشر کرد، اعلام می کرد که گزارشگران این روزنامه قرار است از امواج میلی متری 5 G. برای پوشش اخبار اتفاقاتی مانند آتش سوزی جنگل ها در سواحل غربی یا توفان در جنوب شرقی، استفاده کنند.

با این حال، اما چنین موارد استفاده ای با محدوده سرویس امواج میلی متری 5 G. شرکت AT&T در شهر، سازگاری و همخوانی ندارد.

از طرفی شرکت AT&T هنوز هیچ نقشه پوشش دهی از سرویس امواج میلی متری 5 G. منتشر نکرده است و در عوض اعلام می کند که این سرویس تنها در مناطق منتخب در بیست و یک شهر در دسترس قرار گرفته است و منطقه کلمبیا که اغلب به نام واشنگتن شناخته می شود، در بین آن ها وجود ندارد.

همان طور که گفته شد، به عنوان مثال این سرویس در مناطق روستایی بخش سونوما در کالیفرنیا که تابستان گذشته در محاصره آتش سوزی بود، وجود ندارد و این طبیعتا نمی تواند برای پوشش دهی اخبار چنین حوادثی مناسب و کاربردی باشد. با این حال، اما AT&T به تازگی اعلام کرده است که این شرکت به زودی خدمات 5 G. خودش را در پانزده شهر ارائه می دهد و هنوز واشنگتن جزو آن ها نیست.

نقشه هایی که این شرکت به تازگی ارائه کرده است، پوشش دهی گسترده تری برای این سرویس را نشان می دهند، در حالی که بعضی از آن مناطق به این سرویس با سرعت پایین تری دسترسی دارند. این نقشه های گرافیکی که اولین نقشه های پوشش دهی خدمات 5 G. شرکت AT&T هستند، شامل پوشش خدمات امواج میلی متری نیستند.

این در حالی است که کاتیبت معتقد است انتشار نقشه پوشش این سرویس الگو های توسعه متراکمی را نشان می دهد که طبیعتا در حال گسترش هستند و به زودی به خارج از مناطق شهری هم می رسند.

کاتیبت همچنین درباره کاربرد های سرویس امواج میلی متری 5 G. در روزنامه نگاری می گوید: چنین امکانی نه تن ها لوکس و تجملی نیست، بلکه یک ضرورت است. به عنوان مثال پخش آزمایشی ویدئوی بازی های گلف اوپن توسط شبکه فاکس اسپورت در سال 2018 نشان داد این ویدئو که کیفیت و اطلاعات آن برای تماشاگرانش اهمیت داشت، برای پخش بهتر نیازمند ارتباط 5 G. بود.

با این اوصاف، چنین رویداد ها و موقعیت هایی می تواند بازار خوبی برای خدمات 5 G. باشد. با این حال، آینده روزنامه نگاری در همراهی چنین تکنولوژی هایی چطور خواهد بود؟ یک روزنامه نگار باتجربه معتقد است که شاید بهتر باشد امکانات 5 G. را فراموش کرد و در عوض روی ارائه خدمات بهتر برای خوانندگان و مخاطبان در ابزار هایی که در حال حاضر دارند، تمرکز کرد.

مندی جنکینز مدیرکل نشریه خبری محلی Compass Experiment که با همکاری بنیاد رسانه ای McClatchy و گوگل منتشر می شود، در این مورد می گوید: 5 G. هنوز از واقعیت تکنولوژیکی بازار های محلی ما دور است.

در حال حاضر، ما باید همچنان روی ارائه اخبار محلی بیشتر به افراد بیشتر تا حد امکان، متمرکز باشیم و این به معنای استفاده از ابزاری است که مردم بتوانند ارتباط بهتری با آن ها برقرار کنند.

نماشو: نماشو، طراحی سایت، سئو، چاپ و طراحی گرافیکی را به ما بسپارید.

اسلیم فا: اسلیم فا: مجله دوخت و دوز، طراحی لباس و انتخاب لباس

منبع: فرادید
انتشار: 6 مهر 1400 بروزرسانی: 6 مهر 1400 گردآورنده: yazdblog.ir شناسه مطلب: 205

به "آیا 5G روزنامه نگاری را نجات می دهد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیا 5G روزنامه نگاری را نجات می دهد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید