آرزوهای از دست رفته ، نقاشی های پناهجویان کمپ لسبوس یونان در راه حراج کریستی ، ردپای ایرانی ها در نقاشی ها

به گزارش یزد بلاگ، نمایشگاهی از نقاشی های پناهندگان کمپ موریای جزیره لسبوس، تا 17 ژانویه 2020 در لندن برپا است. این نقاشی ها قرار است توجه دنیا را به شرایط زندگی پناهندگان جلب کند و درآمد حاصل از آن، شرایط زندگی آن ها را اندکی تغییر دهد.

آرزوهای از دست رفته ، نقاشی های پناهجویان کمپ لسبوس یونان در راه حراج کریستی ، ردپای ایرانی ها در نقاشی ها

برای دریافت خدمات اقامت دایم یونان با ما همراه شوید و به راحتی نه تنها اقامت اروپا را بدست بیاورید بلکه گامی در جهت دریافت شهروندی اروپا بردارید.

به گزارش یزد بلاگ به نقل از گاردین، ژانویه سال 2020 لندن میزبان یک نمایشگاه و مزایده از نقاشی های پناهجویانی است که در کمپ موریا در جزیره لسبوس یونان زندگی می نمایند.

هدف از برگزاری این نمایشگاه، روشنگری در رابطه با زندگی پناهجویان و تاکید بر شان انسانی ساکنان کمپ ها است. 9 اثر بعد از این نمایشگاه، در حراج کریستی(کریستیز) به مزایده گذاشته می شوند. مطابق آمار سازمان ملل در اکتبر 2019، حدود 12600 نفر در کمپ پناهندگاه در جزیره لسبوس یونان در نزدیکی خط ساحلی ترکیه سکونت دارند، در حالی که این جمعیت، 5 برابر ظرفیت این کمپ است.

چند نقاشی از این مجموعه به همراه یادداشتی کوتاه از صاحب اثر:

 • آینه انسانیت اثر جوزف کانگی، سودان جنوبی 2019

نقاشی درباره مفهوم وحدت و یگانگی است. مردم کشورهای مختلف، از مذاهب و قومیت های مختلف باید یکدیگر را بپذیرند. ما باید دست در دست هم دهیم تا بتوانیم دنیای بهتر بسازیم. دنیایی که در آن، رنگ و نژاد و تفاوت ها، علت اختلاف ها نباشد. ما باید همان طور که خود را در آینه می بینیم، دیگران را هم به عنوان نوع بشر ببینیم و بپذیریم. انسانیت باید مقدم بر هر چیزی باشد.

 • مادری که به دخترش رسیدگی می نماید اثر ژان پل واروما، کنگو 2018

نقاشی من رابطه میان مادر و فرزند را نشان می دهد. این نقاشی یک رفتار ساده و معمولی مادرانه زنی را نشان می دهد که در حال شانه کردن موی فرزندش است،ترسیم گر یک بند نامرئی که همواره بین یک بچه و مادرش وجود دارد.

 • آرزوهای از دست رفته اثر عاطفه فیاضی، افغانستان 2019

من یک خانواده پنج نفره داشتم. من سفرم را در پاییز 2018 شروع شد. ما در یونان توقف کردیم و من در یک کلاس هنر فوق العاده شرکت کردم که به من این فرصت را داد تا استعدادهایم در نقاشی را شکوفا کنم. نقاشی من، پناهندگانی را نشان می دهد که با مرگ دست و پنجه نرم می نمایند و رویای پا گذاشتن به اروپا و رسیدن به اهدافشان، بر باد می رود.

 • آرزوی زنده ماندن اثر راضیه غلامی، افغانستان 2019

سخت بتوان در امنیت سفر کرد. اروپا پناهندگان را نمی خواهد. فکر می کردیم وقتی به اروپا برسیم نجات پیدا می کنیم اما اروپا سعی می نماید ما را به تقلای بیشتری وادارد و می خواهد ما را دوباره به دل خطرها بازگرداند.

 • بی صدا اثر معصومه جعفری، افغانستان 2019

ستایش یک دختر افغان بود که به عنوان پناهنده در ایران زندگی می کرد. او توسط یک مرد، مورد آزار و تجاوز نهاده شد و بعد هم به قتل رسید. من به خاطر او و خانواده اش بسیار غمگین شدم. دختران زیادی مثل ستایش هستند که تجربیات مشابهی دارند اما در سکوت گریه می نمایند چرا که عدالت هرگز از آن ها حمایت نمی نماید. من این نقاشی را برای احترام به خاطره ستایش کشیدم. می خواستم اندوهم از این اتفاق را به تصویر بکشم.

 • آغوش خدا اثر علیرضا حسینی، افغانستان 2019

من خدا را نمی شناختم. بزرگی به من گفت دو جایگاه را تصور کن، یکی برای خدا و دیگری برای خودت. به این نصیحت عمل کردم و قلب و ذهنم به سوی خدا گشوده شد. حس می کردم یک نفر روی جایگاه مقابلم نشسته و به من گوش می نماید. با عشق و در صلح.

 • ما هرگز این شرایط را انتخاب نکردیم اثر سنائیت موگس، اتیوپی 2019

زندگی ما پناهندگان در اروپا به یک بازی فوتبال تبدیل شده است. سازمان ملل مدعی است که از ما حمایت می نماید، اما آن ها هم دارند بازی می نمایند. ما هرگز این شرایط را انتخاب نکردیم.

 • امید بچگانه اثر آرتیف آکاری، افغانستان 2019

بچه ها در مورای هنوز سعی می نمایند امیدوار باشند. آن ها امید امنیت و آینده ای روشن دارند. اما امید آن ها زیاد دوام ندارد. آن ها توسط قدرت و زور دولت ها به ناچار در شرایطی خطرناک مجبور به زندگی در کمپ ها می شوند. درهای رسیدن به آینده روشن، به روی این بچه ها بسته است.

 • مادر زمین اثر حمید حیدری، افغانستان-ایران 2019

این تصویر به شما تصویر مادری را نشان می دهد که زمین را در شکمش حمل می نماید. ما دنیای داریم پر از جنگ، که البته بهتر بود جایی باشد پر از صلح و امنیت.

 • قدرت زنان اثر نازگل گلمرادی، ایران 2019

این نقاشی قدرت یک زن را نشان می دهد. زنان و مردان همه انسانند و باید از حقوق یکسان بهره مند باشند.

 • یزد بلاگ TV | رتبه ایران در خدمات دهی به پناهندگان
 • بازدید آنجلینا جولی از کمپ پناهندگان سوری
 • تاثیر تحریم ها بر زندگی و سلامت پناهجویان در ایران
 • بازداشت 50 مهاجر غیرقانونی توسط مرزبانی انگلیس | ایرانی هم هست
 • آخرین آمار مهاجرت ایرانی ها | سهم ایرانی ها از کل پناهجویان دنیا
منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 2 اسفند 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: yazdblog.ir شناسه مطلب: 371

به "آرزوهای از دست رفته ، نقاشی های پناهجویان کمپ لسبوس یونان در راه حراج کریستی ، ردپای ایرانی ها در نقاشی ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آرزوهای از دست رفته ، نقاشی های پناهجویان کمپ لسبوس یونان در راه حراج کریستی ، ردپای ایرانی ها در نقاشی ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید