10 حقیقت از ریو هایابوسا که احتمالا نمی دانید؛ برترین نینجای تاریخ

به گزارش یزد بلاگ، حدود سه ماه پیش بود که مجموعه بازسازی شده سری بازی های نینجا گایدن در برنامه نینتندو دایرکت معرفی گردید و حالا چیزی به عرضه این مجموعه نمانده. به همین دلیل تصمیم گرفتیم تا چند مورد از حقایق نینجای خفن این سری، یعنی ریو هایابوسا (Ryu Hayabusa) را با یکدیگر آنالیز کنیم.

10 حقیقت از ریو هایابوسا که احتمالا نمی دانید؛ برترین نینجای تاریخ

بازی های سری نینجا گایدن از زمان شروع فروتنانه خود به عنوان آثاری دو بعدی برای کنسول NES تغییرات زیادی را به خود دیده اند. این تغییرات همچنین ریو هایابوسا ملقب به نینجای برتر که شخصیت اصلی این سری است را نیز شامل می شوند. او در ماجرای خود کوشش می نماید تا حین پایبندی به قوانین نینجاها به عنوان بخشی از دودمان اژدها، تعادل جهان را حفظ کند. البته تمام شخصیت او در این چند جمله خلاصه نمی گردد و ویژگی های بیش تری در خصوص او وجود دارند که دانستن آن ها جذابیت خاص خود را دارد.

10. گذشته او مرموز و تیره و تاریک است

به لطف این که بعد از ساخته شدن بازی های سه بعدی سری نینجا گایدن، این سری دو خط داستانی متفاوت دارد ماجرای این بازی ها کمی پیچیده شده اما گذشته دلخراش ریو هایابوسا میان تمام این بازی ها مشترک است. قبیله نینجاهای عنکبوت سیاه دشمنان خونی قبیله دودمان اژدها هستند. قبیله عنکبوت های سیاه در مقطعی به قبیله ریو هایابوسا حمله نموده اند و حین آن حمله، بسیاری از دوستان و اعضای خانواده او را کشته اند. داستان انتقام که در این سری روایت می گردد از این جا سرچشمه می گیرد.

9. او همانند یک ماشین بی احساس کشتار است

با وجود این که بسیاری از شخصیت اصلی های بازی های ویدیویی به عنوان افرادی خوب دیده می شوند، این صفت چندان با شخصیت ریو هایابوسا هم خوانی ندارد. درست است که ریو به هنگام روبه رویی با دشمنان خود همواره آداب نبرد را رعایت می نماید و با کمال احترام وارد میدان نبرد می گردد اما به محض شروع نبرد تبدیل به قاتلی سنگدل می گردد. ریو در زمان جنگیدن به هیچ چیزی بجز شکست دادن رقیبان فکر نمی نماید و در آن لحظات تمام جهان برای او فقط در این هدف خلاصه می گردد.

8. ریو بیرون از میدان نبرد مهربان است

ریو هایابوسا همواره در میدان نبرد روی بی رحم خود را نشان می دهد اما این موضوع به این معنا نیست که او هیچ عاطفه ای ندارد. اتفاقا ماجرا برعکس است. زمانی که ریو نمی جنگد می توانیم به خوبی ببینیم که چگونه با افرادی که به آن ها اهمیت می دهد رفتار می نماید و بسیار مهربان و محترم است. ریو با اعضای قبیله خود، مخصوصا دوست نزدیک اش آیانه (Ayane) بسیار آرام صحبت می نماید.

7. می تواند صدها نفر را از پا در بیاورد

ممکن است ریو در نگاه اول نینجایی به نظر بیاید که صرفا این ور و آن ور می رود تا کسانی که با او مخالف هستند را در سایه ها به قتل برساند و بی سر و صدا کار آن ها را بسازد. حقیقت اصلا این گونه نیست. ریو بدون شک مهارت مخفی کاری در سطح عالی دارد اما زمانی که احتیاج باشد می تواند به راحتی صدها نفر از دشمنان را نیز در جهت هدف خود نابود کند.

6. حیوان درون ریو مرتبط با خانواده او است

با وجود این که به هر کجا از سری بازی های نینجا گایدن که نگاه کنیم ردی از یک اژدها می بینیم، آن ها مهم ترین موجودات اسطوره ای این سری نیستند. در عوض حیوانی که مربوط به خانواده ریو است و حتی روی لباس او نقش بسته، اهمیت بیش تری دارد. در خصوص شاهین صحبت می کنیم که حیوان درون ریو به حساب می آید.

5. شمشیر اژدهای تاریک او را تسخیر نموده

ریو را با شمشیر اژدهای معروف او می شناسیم. اسلحه ای که نسل به نسل در قبیله ریو دست به دست شده و بر اساس افسانه ها، از استخوان اژدها ساخته شده. این شمشیر تنها شمشیر اژدها در جهانی نینجا گایدن نیست. شمشیر اژدهای تاریک از استخوان های یک اژدها تاریک ساخته شده و هر بار که کسی در نزدیکی آن به قتل می رسد قدرت بیش تری پیدا می نماید. این شمشیر به دست ریو هایابوسا نابود شده اما تاثیرات آن روی او مانده اند.

4. پدر او رییس قبیله آن ها است

جو هایابوسا پدر ریو است و رهبر قبیله آن ها به حساب می آید. جو سرپرستی قابل احترام است و با تمام مردم روستای آن ها ارتباط خوبی دارد. ریو تمام مهارت های نینجتسو را از پدر خود یاد گرفته و همواره از روستای آن ها دفاع می نماید. اگرچه ریو به قدری قدرتمند است که به تنهایی از دیگران دفاع کند، در زمان هایی که احتیاج باشد جو به یاری او می آید.

3. ریو به شکل قراردادی با ارتش همکاری می نماید

اگرچه ممکن است مهارت های نظامی به عنوان یکی از نقاط قوت اصلی او شناخته نگردد، با عقل جور در می آید که ارتش کشور ژاپن در نهایت از قدرت های مبارزه ریو استفاده کند. نیروهای دفاع کشور ژاپن در مقطعی از ریو هایابوسا یاری خواستند تا در مقابل خطر حمله ای تروریستی به رهبری یک شیمی دان که ژاپن را تهدید می کرد قرار بگیرد. این خطر توسط ریو برطرف شد. ظاهرا ریو هایابوسا توان انجام کارهایی که حتی ارتش در آن ها عاجز هستند را نیز دارد.

2. او یکی از بخش های مهم سری بازی های Dead or Alive است

ممکن است عجیب به نظر برسد اما سری بازی های نینجا گایدن ارتباط محکم و مستقیمی با بازی های سری Dead or Alive دارند. سری بازی Dead or Alive در سبک مبارزه ساخته شده (البته یک سری جانبی والیبال ساحلی نیز دارد). بازی های این مجموعه از نظر لحن، بسیار ملایم تر از سری بازی های نینجا گایدن ساخته شده اند. قسمت جالب ماجرا این جاست که ظاهرا جهانی میان این دو سری مشترک است و بارها حضور شخصیت های این بازی ها را در بازی های هر دو سری دیده ایم. مخصوصا شخصیت های سری نینجا گایدن که نقش پررنگی در مجموعه زنده یا مرده دارند.

1. ریو هایابوسا بهترین نینجای تاریخ بازی های ویدیویی است

وقتی قرار بر رده بندی شخصیت های حاضر در بازی های ویدیویی باشد معین است که نظر افراد نقش مهمی ایفا می نماید. با این وجود، زمانی که بخواهیم در خصوص شخصیت های نینجا حرف بزنیم ریو هایابوسا همواره در صدر جدول یا به آن نزدیک است. البته این موضوع به این هم ربط دارد که متاسفانه بازی های نینجایی برجسته زیادی تا به حال ساخته نشده اند. البته اصلا منظورمان این نیست که ریو شخصیت خوبی نیست و اتفاقا ریو از هر نظر حرف ندارد.

این مطلب بر مبنای نوشته ای در وب سایت Game Rant نگاشته شده.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 6 مهر 1400 بروزرسانی: 6 مهر 1400 گردآورنده: yazdblog.ir شناسه مطلب: 4016

به "10 حقیقت از ریو هایابوسا که احتمالا نمی دانید؛ برترین نینجای تاریخ" امتیاز دهید

2 کاربر به "10 حقیقت از ریو هایابوسا که احتمالا نمی دانید؛ برترین نینجای تاریخ" امتیاز داده اند | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "10 حقیقت از ریو هایابوسا که احتمالا نمی دانید؛ برترین نینجای تاریخ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید