یک هواپیمای جنگنده بدون سرنشین سقوط کرد

به گزارش یزد بلاگ، خبرنگاران : هواپیمای بدون سرنشین آمریکایی که قرار بود بر فراز اقیانوس هند پرواز عملیاتی انجام دهد، پس از برخواست سقوط کرد.

یک هواپیمای جنگنده بدون سرنشین سقوط کرد

به گزارش خبرنگاران به نقل از روزنامه واشنگتن پست؛ نیروی هوایی ایالات متحده، به دنبال سقوط دو فروند هواپیمای بدون سرنشین طی یک سال گذشته، عملیات این جنگ افزارها در خارج از مرزهای ایالات متحده را متوقف کرد.

یک هواپیمای بدون سرنشین آمریکا، که در اختیار نیروی هوایی این کشور قرار داشت، اوایل روز جاری پس از برخواست از باند، بر فراز فرودگاه سیشل سقوط کرد. به گفته منابع مطلع در نیروی هوایی آمریکا، این هواپیما از طریق یک پیمانکار نظامی بی تجربه در فرودگاه سیشل به هوا برخواست و پس از شش دقیقه سقوط کرد.

این پیمانکار نظامی، بدون اجازه مقامات نیروی هوایی، این هواپیما را مسلح نموده و به پرواز در آورده بود. هواپیمایی که سقوط نموده بود، از نوع MQ-9 بوده است. هدایتگر این هواپیمای 8.9 میلیون دلاری، پس از آن که متوجه نقص در سیستم کنترل شد، سعی در فرود آوردن این هواپیما نمود اما پیش از فرود چزخ های این هواپیما باز نشده بود.

این هواپیمای بدون سرنشین اگر چه در فرودگاه غیر نظامی سیشل سقوط نموده بود، اما گزارشی از زخمی یا کشته شدن هیچ غیر نظامی مخابره نشده است. این دومین حادثه از این نوع برای هواپیماهای بدون سرنشین آمریکایی در امسال است.

با وقوع این حادثه و سقوط یک فروند هواپیمای دیگر از این نوع، نیروی هوایی آمریکا اجازه پرواز این هواپیماها را در خاک ایالات متحده ممنوع بیان کرد. نیروی هوایی البته اعلام نموده است که در صورت صدور مجوز در موارد خاص، اجازه چنین عملیات هایی را به هدایتگران خواهد داد. در این راستا، کلیه حقوق و مسؤولیت های حوادثی این چنینی را نیز بر عهده گرفته است.

آمریکا در سال های اخیر، از هواپیماهای بدون سرنشین در عملیات های نظامی بسیاری استفاده نموده است. ارتش این کشور، هم اکنون در حال گسترش بیش از پیش این سلاح ها در واحدهای نظامی خود در سراسر جهان است. واحدهای نظامی مستقر در خاک آمریکا نیز به گونه ای گسترده برای عملیات های آموزشی و پشتیبانی از این هواپیماها استفاده می نمایند.

لازم به ذکر است این هواپیما، از همان نوع هواپیماهایی است که در بمباران اهداف طالبان به طور وسیعی در وزیرستان پاکستان مورد استفاده قرار می گیرد.

خاتمه پیغام،

نماشو: نماشو، طراحی سایت، سئو، چاپ و طراحی گرافیکی را به ما بسپارید.

اسلیم فا: اسلیم فا: مجله دوخت و دوز، طراحی لباس و انتخاب لباس

منبع: تسنیم
انتشار: 6 مهر 1400 بروزرسانی: 6 مهر 1400 گردآورنده: yazdblog.ir شناسه مطلب: 148

به "یک هواپیمای جنگنده بدون سرنشین سقوط کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یک هواپیمای جنگنده بدون سرنشین سقوط کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید