گشت زنی پلیس نظامی روسیه در 3 استان سوریه

به گزارش یزد بلاگ، فرمانده مرکز آشتی روسیه در سوریه می گوید پلیس نظامی این کشور روز دوشنبه پنج ماموریت گشت زنی در سه استان شمال شرقی سوریه انجام داده است.

گشت زنی پلیس نظامی روسیه در 3 استان سوریه

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، پلیس نظامی روسیه در سوریه، در ادامه عملیات های گشت زنی خود در مناطق شمالی این کشور، روز دوشنبه پنج ماموریت در سه استان رقه، حلب و حسکه انجام داد.

ژنرال یوری بورِنکوف فرمانده مرکز آشتی روسیه در سوریه، شامگاه دوشنبه به خبرنگاران گفت: پلیس نظامی روس پنج ماموریت گشت زنی در هفت محور استان های رقه، حلب و حسکه انجام داده است.

به نوشته خبرگزاری تاس، همچنین افسران مرکز آشتی روسیه در روز دوشنبه یک عملیات انسانی انجام داده و 1.61 تن مواد غذایی را به شهرک شیخ مسکین در استان درعا رساندند.

از سوی دیگر، پلیس نظامی روسیه به همراه نظامیان ترکیه ای، روز شنبه چهاردهمین دور از گشت زنی های مشترک خود را در شمال سوریه و محدوده موسوم به منطقه امن (مورد نظر آنکارا) در شرق رودخانه فرات انجام دادند.

پیش از این، خلبان های نظامی روسیه مستقر در شمال سوریه گفته بودند که محوطه گشت هوایی آن ها گسترش پیدا کرده و قرار است مناطق جدیدی را در شرق رود فرات پوشش دهد.

پلیس نظامی روسیه، بعد از توافق آنکارا و مسکو برای عقب نشینی شبه نظامیان کُرد از مناطق شمالی سوریه و شرق رودخانه فرات به فاصله 30 کیلومتری از مرز، به همراه نظامیان ترکیه در این مناطق گشت زنی کرده و مانع تداوم عملیات نظامی ترکیه علیه شبه نظامیان کُرد شده است.

مجله زیتوا: مجله زیتوا | مجله خبری ایران و جهان پیرامون

banima.ir: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای بانیما

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 6 مهر 1400 بروزرسانی: 6 مهر 1400 گردآورنده: yazdblog.ir شناسه مطلب: 257

به "گشت زنی پلیس نظامی روسیه در 3 استان سوریه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گشت زنی پلیس نظامی روسیه در 3 استان سوریه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید