کوشنر: اون ترامپ را مانند پدر خود می داند

به گزارش یزد بلاگ، فارس نوشت:جرد کوشنر مشاور ارشد و داماد رئیس جمهور آمریکا مدعی شده است که کیم جونگ اون رئیس کره شمالی دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا را مانند یک پدر برای خود می داند.

کوشنر: اون ترامپ را مانند پدر خود می داند

این اظهارات کوشنر در کتابی تحت عنوان درون کاخ سفید ترامپ: روایتی واقعی از ریاست جمهوری او نوشته دانگ وید نقل شده است. این کتاب قرار است به زودی در آمریکا منتشر گردد.

پایگاه خبری شبکه فاکس نیوز نوشته است که در فصلی از این کتاب به روابط میان کیم و ترامپ اشاره شده و نویسنده بخشی از نامه های رد و بدل شده میان واشنگتن و پیونگ یانگ را خوانده و با مقام های ارشد کاخ سفید در این مورد گفت وگو نموده است.

در بخشی از این کتاب به نقل از کوشنر ادعا شده است که کیم اکنون بین وصیت کیم جونگ ایل پدرش و دیپلماسی پیشنهادی ترامپ بر سر دو راهی قرار گرفته است.

کوشنر گفته است: مسئله پدری مطرح است. در این نامه ها مشهود است که کیم می خواهد با ترامپ دوست باشد، اما پدرش به او گفته است که هرگز از تسلیحات دست نکش. این [تسلیحات] تنها عامل امنیت اوست.

او در عین حال می گوید: ترامپ برای او مانند یک شخصیت پدرگونه است. به همین دلیل، این انتقال کار ساده ای نیست.

در بخش دیگری از این کتاب جملاتی از ترامپ هم در خصوص گفت وگوهایش با باراک اوباما رئیس جمهور سابق در خصوص کره شمالی نقل شده است. به ادعای ترامپ، اوباما هنگام ترک کاخ سفید به وی هشدار داده است که باید خود را برای جنگ با کره شمالی آماده کند.

وید به نقل از ترامپ نوشته است: باراک اوباما به من گفت بزرگترین مسئله من، هنگامی که رئیس جمهور شوم، احتمال جنگ با کره شمالی خواهد بود. در واقع، او به طور خصوصی به من گفت در برابر دیدگان تو جنگی با کره شمالی درخواهد گرفت.

به ادعای ترامپ، اوباما به او گفته است که هرگز برای گفت وگو با کیم کوشش ننموده، چون او را یک دیکتاتور می داند. ترامپ در پاسخ، گفته است که این رویکرد اوباما احمقانه بوده است.

وید بر اساس مصاحبه هایی که با مقام های کاخ سفید داشته و همچنین مطالعه بعضی از نامه های کیم به ترامپ، ادعا نموده است که کیم مسحور ترامپ شده است.

وی نوشته است: کیم مسحور دونالد ترامپ شده است. او، وی را چهره ای منحصر به فرد در صحنه تاریخ دنیا می داند. او می خواهد با وی تاریخ سازی کند.

به ادعای وید، کیم در یکی از نامه هایش به ترامپ، نوشته است: آقای رئیس جمهور، قاطعانه باور دارم که اراده قدرتمند، کوشش های صادقانه و رویکرد منحصر به فردی که من و حضرت عالی با هدف گگرددن آینده ای جدید میان جمهوری دموکراتیک خلق کره و ایالات متحده در پیش گرفته ایم، قطعا به ثمر می نشیند.

ترامپ و کیم اولین سران آمریکا و کره شمالی هستند که رو در رو با یکدیگر دیدار نموده اند. با وجود سه دیدار میان این دو و نامه نگاری های چندباره میان آن ها، واشنگتن تاکنون از برطرف تحریم ها علیه پیونگ یانگ خودداری نموده و حتی کاهش حداقلی تحریم ها را نیز به خلع سلاح کامل کره شمالی منوط نموده است.

ماه گذشته پس از آخرین دور گفت وگوهای میان نمایندگان دو کشور که در استکهلم سوئد برگزار گردید، وزارت خارجه کره شمالی در بیانیه ای شدیداللحن، مذاکرات با آمریکا را مشمئزکننده خواند. در آن بیانیه عنوان شده است که واشنگتن همچنان به ارائه خواسته های حداکثری ادامه داده و در ازای این خواسته ها نیز حاضر به ارائه امتیازی نیست. پیونگ یانگ اعلام نموده تا زمانی که موضع واشنگتن تعدیل نگردد، دیگر در گفت وگو با آمریکا شرکت نمی کند.

310311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 3 دی 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: yazdblog.ir شناسه مطلب: 60

به "کوشنر: اون ترامپ را مانند پدر خود می داند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کوشنر: اون ترامپ را مانند پدر خود می داند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید