ژل ضدعفونی کننده دست عامل شیوع بیماری های جدید

به گزارش یزد بلاگ، به گفته محققان استفاده بیش از حد از ژل های ضدعفونی کننده دست در دوران شیوع کرونا باعث ایجاد ابرباکتری آخرالزمانی خواهد شد.

ژل ضدعفونی کننده دست عامل شیوع بیماری های جدید

به گزارش خبرنگاران، محققان می گویند استفاده بیش از حد از ژل های ضدعفونی نماینده دست برای مقابله با ویروس کرونا می تواند باعث ایجاد باکتری مقاوم و غیر قابل توقف گردد.

دکتر اندرو کمپ از دانشگاه لینکلن می گوید: در حال حاضر ثابت نشده است که ژل های الکلی دست ویروس کرونا را نابود می نمایند، اما استفاده بیش از حد از آن ها در آینده مشکلاتی را برای بشر به وجود خواهد آورد.

به گفته او باکتری های روی دست با یافتن نحوه نجات خود هنگام مواجهه با الکل و مقاوم شدن در برابر آن تبدیل به ابر باکتری های آخرالزمانی می شوند.

دکتر کمپ ادامه داد: استفاده مداوم از ژل های ضدعفونی نماینده دست می تواند باعث شیوع بیماری های جدید در آینده گردد و بهتر است جلوی استفاده از آن ها گرفته گردد و مردم را تشویق به شستشوی دست ها کنیم. در صورت عدم دسترسی به آب و صابون، از ژل های دست فقط باید به عنوان آخرین راه چاره و به عنوان یک اقدام کوتاه مدت استفاده گردد.

این محقق گفت: اینکه ادعا می گردد بسیاری از ژل های ضدعفونی نماینده دست 99.9 درصد باکتری ها را از بین می برند گمراه نماینده است. منظور آن ها در واقع این است که ژل های دست 99.9 درصد از گونه های باکتریایی را که آزمایش شده است را نابود می نمایند. حتی اگر آن ها 99.9 درصد از باکتری ها را از بین ببرند، در هر زمان ممکن است بیش از یک میلیون باکتری بر روی دستان شما باشد که پس از پاک سازی 10 هزارباکتری زنده بماند. همچنین تا به امروز در هیچ تحقیقی اثبات نشده است که ژل های الکلی ضدعفونی دست باعث از بین رفتن ویروس کووید 19 می شوند.

او تاکید نمود: در صورتی که از ژل دست بیش از حد استفاده گردد، باعث مقاومت باکتری و ایجاد یک ابرباکتری خواهد شد که سلامت بشر را در معرض خطر انقراض قرار خواهد داد. باکتری جدید سعی می نماید روی دست باقی مانده و یک باکتری آخرالزمانی ایجاد گردد که خطرناکتر از شرایط کنونی خواهد بود.

پرشین بلاگ: پرشین بلاگ | سیستم وبلاگ های پرشین

دور زمین: دور زمین: سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده!

منبع: فرارو
انتشار: 6 مهر 1400 بروزرسانی: 6 مهر 1400 گردآورنده: yazdblog.ir شناسه مطلب: 2104

به "ژل ضدعفونی کننده دست عامل شیوع بیماری های جدید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ژل ضدعفونی کننده دست عامل شیوع بیماری های جدید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید