چین: آمریکا کشورها را برای بدنام کردن پکن تحت فشار قرار می دهد

به گزارش یزد بلاگ، سخنگوی وزارت خارجه چین به اتهام زنی مقامات آمریکا علیه کشورش در مورد شیوع ویروس کرونا واکنش نشان داد.

چین: آمریکا کشورها را برای بدنام کردن پکن تحت فشار قرار می دهد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، یکی از سخنگویان وزارت خارجه چین غروب چهارشنبه به وقت تهران به سخنان مقامهای آمریکا در زمینه منشا ویروس کرونا واکنش نشان داد.

هوا چانینگ از سخنگویان وزارت خارجه چین در توییتی وشت: آمریکا کشورهای دیگر را برای [همراهی با] کارزار بدنام کردن چین تحت فشار قرار داده است. در اینجا بحث انتخاب بین آمریکا و چین مطرح نیست بلکه سخن از انتخاب بین دروغها و حقایق، زورگویی و همکاری و یکجانبه گرایی و چندجانبه گرایی است.

این دیپلمات چینی همچنین به پیوستن کشورش به کوششهای جهانی برای ساخت واکسن بیماری کرونا اشاره نمود.

این در حالی است که مایک پامپئو وزیر امور خارجه آمریکا امروز چهارشنبه بار دیگر کوشش کرد از شیوع ویروس کرونا در جهان برای اتهام پراکنی علیه چین استفاده کند. پامپئو در این نشست خبری در مورد نقش ادعایی چین در انتشار ویروس کرونا گفت: چین می توانست از مرگ صدها هزار نفر در جهان جلوگیری کند. (جزئیات بیشتر)

پامپئو روز یکشنبه نیز گفته بود شواهد فراوانی حکایت از آن دارند که ویروس کرونا از آزمایشگاهی در شهر ووهان چین شروع شده است. ادعای او در حالی مطرح شد که دستگاه های اطلاعاتی آمریکا گفته اند شواهدی در تأیید این مسئله وجود ندارد.

تلویزیون دولتی چین نیز روز دوشنبه سخنان وزیر خارجه آمریکا مبنی بر اینکه شیوع ویروس کرونا از آزمایشگاهی در چین بوده را دیوانه وار و مسئولیت گریزانه خواند و آن را محکوم کرد.

تلویزیون دولتی چین با استناد به سخنان مدیر کل سازمان جهانی بهداشت و متخصصان مسائل علمی که گفته اند کرونا منشأ طبیعی دارفد گفت: پامپئو شرور در حال دروغ پراکنی است.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 6 مهر 1400 بروزرسانی: 6 مهر 1400 گردآورنده: yazdblog.ir شناسه مطلب: 1220

به "چین: آمریکا کشورها را برای بدنام کردن پکن تحت فشار قرار می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چین: آمریکا کشورها را برای بدنام کردن پکن تحت فشار قرار می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید