چند درصد ایرانی ها سفر نوروزی رفتند؟ ، آمار مسافران نوروز 99 چقدر است؟

به گزارش یزد بلاگ، وزیر راه و شهرسازی درباره سفرهای نوروزی با خودروهای شخصی بدون ذکر آمار گفت که این ترددها کاهش چشمگیر داشته و البته سازمان راهداری با آمار و جزئیات بیشتر گفته است که در 12 روز تعطیلات نوروز به طور میانگین روزانه 474 هزار خودرو شخصی در جاده ها تردد داشته است.

چند درصد ایرانی ها سفر نوروزی رفتند؟ ، آمار مسافران نوروز 99 چقدر است؟

با شیوع کرونا اخبار ضد و نقیضی درباره مسافرت نوروزی ایرانی ها منتشر شد و مسافران با انتقادهای تند بسیاری از کاربران فضای مجازی روبرو شدند. از آن سو، برخی دیگر از کاربران اعتقاد داشتند سفرهای نوروزی مردم به عمد پررنگ شده است تا تقصیر شیوع کرونا به گردن آنها بیفتد. حالا گزارش آماری ترددهای نوروزی به رسم هر سال آماده شده است و نشان می دهد که مسافران هواپیما، قطار و اتوبوس های بین شهری به طور قابل توجهی ریزش داشته و سفر با خودروهای شخصی هم تقریبا به نصف سال های گذشته رسیده است.

محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی در همین زمینه به پایگاه اطلاع رسانی وزارتخانه اش گفته است که تقریبا تمامی مسافران قطار قید سفرهای نوروزی را زدند و امسال سفرهای ریلی 94 درصد کاهش داشته است. پس از قطار، اتوبوس های بین شهری هم 75 درصد مسافران نوروزی شان را نسبت به سال گذشته از دست دادند و شرکت های هوایی با ریزش 70 درصدی مسافران شان در رده سوم ایستادند.

مقصود اسعدی سامانی، دبیر انجمن ایرلاین ها هم به ایلنا گفته بود که رویگردانی مسافران از سفرهای هوایی همچنان ادامه دارد، به طوری که ایرلاین ها زیان سنگین 3 هزارمیلیارد تومانی متحمل شده اند و سه شرکت هواپیمایی هم به طور کامل تمام هواپیماهایشان را به پارکینگ ها منتقل کرده اند.

در این میان، نکته چالش برانگیز قرنطینه نوروزی، سفر با خودروهای شخصی بود که پیکان تیز انتقادهای مردم آن را نشانه گرفت. وزیر راه و شهرسازی درباره سفرهای نوروزی با خودروهای شخصی بدون ذکر آمار گفته است که این ترددها کاهش چشمگیر داشته است و البته سازمان راهداری با آمار و جزئیات بیشتر گفته است که در 12 روز تعطیلات نوروز به طور میانگین روزانه 474 هزار خودرو شخصی در جاده ها تردد داشته است.

این سازمان گزارش داده است که تردد خودروهای شخصی در جاده ها به حدود نصف سال گذشته رسیده است. بنا بر این گزارش، در تعطیلات نوروزی 7 میلیون و 170 هزار وسیله نقلیه سبک و سنگین تردد داشته است. آمار پارسال 14 میلیون و 130 هزار دستگاه بوده است.

در خاتمه اینکه گویا بیشتر مسافران نوروزی که با خودروهای شخصی شان به سفر رفته بودند روز پنجشنبه به شهرهایشان برگشته اند. آمار منتشرشده سازمان راهداری در روز جمعه، پانزدهم فروردین نشان می دهد که روز پنجشنبه ترددهای برون شهری به یکباره 115 درصد نسبت به روزهای قبل افزایش داشته است.

منبع: روزنامه شهروند

نماشو: نماشو، طراحی سایت، سئو، چاپ و طراحی گرافیکی را به ما بسپارید.

منبع: چمدان
انتشار: 6 شهریور 1400 بروزرسانی: 6 شهریور 1400 گردآورنده: yazdblog.ir شناسه مطلب: 899

به "چند درصد ایرانی ها سفر نوروزی رفتند؟ ، آمار مسافران نوروز 99 چقدر است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چند درصد ایرانی ها سفر نوروزی رفتند؟ ، آمار مسافران نوروز 99 چقدر است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید