چرا برای پرسپولیس خریدن مدافع اهمیت دارد؟

به گزارش یزد بلاگ، پرسپولیس در شرایطی جابجایی لیگ برتر را آغاز کرد که در اولین گام سراغ خرید یک مدافع میانی رفته و علیرضا ابراهیمی، مدافع فصل گذشته گل گهر سیرجان را خریده است. شاید اگر روال مثل گذشته بود (قبل از پنج فصل اخیر) پرسپولیس همچنان باید تمرکزش را روی خرید بازیکن در فاز هجومی می گذاشت تا مثلا بخت بیشتری برای گشودن دروازه رقبا داشته باشد.

چرا برای پرسپولیس خریدن مدافع اهمیت دارد؟

با این حال سیاست خرید بازیکن در سال های اخیر در این باشگاه عوض شده و سرخ های تهرانی بیش از هر پست دیگری به خریدن مدافع، آن هم از نوع میانی اش، توجه نشان داده اند. البته مرور اتفاقات اتفاق افتاده در پنج فصل اخیر و به ویژه قهرمانی های متعدد این باشگاه، نشان می دهد اتخاد این سیاست تصمیم درستی بوده است؛ در چهار فصل از پنج فصل اخیری که پرسپولیس جام قهرمانی را به دست آورده این تیم برترین خط دفاعی را از آنِ خود نموده! پس واضح است که برای سرخ های تهرانی بیش از هر پست دیگری، مدافعان میانی اهمیت پیدا نموده است.

حضور بازیکن باتجربه ای مثل سیدجلال حسینی در قلب خط دفاعی این تیم باعث شده بود تا این تیم همیشه به فکر یافتن یک مکمل برای او باشد. ابتدا این شجاع خلیل زاده بود که جذب پرسپولیس شد و خیلی سریع در کنار سیدجلال حسینی جایش را پیدا کرد. بالارفتن سن و سال سیدجلال، پرسپولیس را به فکر فرو برد تا خیلی زود به فکر یک گزینه دیگر هم باشد. این طور شد که پای محمد حسین کنعانی زادگان هم به میان آمد. با حضور کنعانی زادگان، اگرچه فرصت کمی به این بازیکن می رسید، ولی زمان برای سازگاری وجود داشت و بلافاصله بعد از خروج شجاع خلیل زاده از پرسپولیس، کنعانی زادگان به خوبی جای او را در ترکیب اصلی پرسپولیس پر کرد. چرخه خرید بازیکنان میانی در پرسپولیس به هم نخورد و فرشاد فرجی یکی دیگر از مدافعانی بود که به پرسپولیس پیوست تا در صورت لزوم به این باشگاه یاری کند. فرشاد توانایی هایش را در روز های پایانی لیگ برتر در فصل گذشته نشان داد و کیفیت بازی اش را به رخ کشید. حالا پرسپولیسی ها می دانند حتی با رفتن کنعانی زادگان هم زیاد نباید نگران خط دفاعی تیمشان باشند.

با توجه به چنین سیاستی است که علیرضا ابراهیمی، مدافع میانی فصل گذشته گل گهر، تبدیل به اولین خرید پرسپولیس می گردد. یحیی به خوبی فرمول پیروزیت در تیم را پیدا نموده و می داند اگر قرار باشد پیروزیتی تکرار گردد باید ابتدا از خط دفاعی آغاز کرد. حالا کنعانی زادگان جدا شده و سیدجلال حسینی هم مسن تر شده، ولی همچنان بعید به نظر می رسد خط دفاعی پرسپولیس لطمه زیادی بخورد. ابراهیمی بازیکنی 31 ساله است که سابقه حضور در تیم های شهرخودرو، استقلال خوزستان، مس کرمان (2 مقطع)، نیروی زمینی و گل گهر سیرجان را دارد و به نوبه خودش یکی از مدافعان باتجربه لیگ برتر محسوب می گردد.

بعلاوه او بر اساس آمار متریکا بیشترین عملکرد دفاعی را در میان هم تیمی هایش در گل گهر، در فصل اخیر، داشته است. این بازیکن با میانگین 5.9 عملکرد دفاعی در هر بازی برترین بازیکن تیمش در میان بازیکنانی است که بیش از نیمی از بازی ها را در ترکیب حضور داشته اند. این مدافع در نبرد هوایی هم عملکرد قابل قبولی داشته است و توانسته میانگین 2.8 نبرد پیروز هوایی در هر بازی را ثبت کند. ابراهیمی در فصلی که گذشت نتوانست گل و پاس گلی به نام خودش ثبت کند، اما در لیگ نوزدهم با شش گل، گل زن ترین مدافع لیگ بود.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: فرارو
انتشار: 6 مهر 1400 بروزرسانی: 6 مهر 1400 گردآورنده: yazdblog.ir شناسه مطلب: 4344

به "چرا برای پرسپولیس خریدن مدافع اهمیت دارد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا برای پرسپولیس خریدن مدافع اهمیت دارد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید