پنج تیمی که در لیگ برتر رکورددار هستند، ریشه دارهایی که نابود شدند

به گزارش یزد بلاگ، به گزارش خبرنگاران، لیگ برتر در نوزدهمین فصل خود به سر می برد و در تاریخ این مسابقات تاکنون 42 تیم در آن حضور داشته و به رقابت پرداخته اند. در هجده دوره برگزار شده این مسابقات سپاهان، پرسپولیس، استقلال، فولاد، سایپا، پاس و استقلال خوزستان سابقه قهرمانی دارند که از این تیمها، استقلال خوزستان در لیگ یک و پاس در لیگ دو حضور دارد.

پنج تیمی که در لیگ برتر رکورددار هستند، ریشه دارهایی که نابود شدند

از 42 تیمی که سابقه حضور در این مسابقات را دارند، استقلال، پرسپولیس، سپاهان، ذوب آهن و سایپا پنج تیمی هستند که در هر 19 دوره حضور داشته و از این نظر رکورددار هستند و فولاد با 18 بار حضور در این مسابقات در رده بعدی واقع شده است.

پیکان با 15، ملوان با 14، صبا با 13، و تراکتور به همراه فجر سپاسی با 12 بار حضور در لیگ برتر دیگر تیم های پر حضور در این مسابقات هستند.

در تاریخ این مسابقات بودند تیم هایی که یا استان شان تغییر پیدا نموده، یا نام شان و یا مالکیت آنها واگذار شده است. پیکان، سایپا، پاس، راه آهن، گسترش فولاد، پدیده و... از جمله این تیم ها می باشند.

بعضی از تیم ها نیز تنها در یک الی دو دوره از مسابقات لیگ برتر حضور داشته که بعضا دیگر وجود خارجی ندارند که از جمله آنها می توان به گهر درود، شهید قندی یزد، سیاه جامگان، ابومسلم، آلومینیوم هرمزگان، مس سرچشمه، استیل آذین، پیغام خراسان، شیرین فراز، شموشک و پگاه اشاره نمود.

به جز اینها، چند تیم قدیمی و ریشه دار که سالهای نسبتا زیادی هم در لیگ برتر حضور داشتند دیگر وجود خارجی ندارند که از جمله آنها می توان به راه آهن، نفت تهران و صبا اشاره نمود.

همه تیم هایی که در 19 دوره مسابقات لیگ برتر حضور داشته اند عبارتند از: پرسپولیس، استقلال، فولاد، پاس (تهران و همدان)، ابومسلم، ذوب آهن، پیکان، برق شیراز، سپاهان، فجر سپاسی، سایپا (تهران و البرز)، ملوان، استقلال رشت، تراکتور، استقلال اهواز، صنعت نفت، پگاه، شموشک، صبا (باطری و قم)، راه آهن (تهران، شهر ری، سورینت و یزدان)، شهید قندی یزد، شیرین فراز کرمانشاه، پیغام خراسان، استیل آذین، مس کرمان، شاهین (شهرداری) بوشهر، شهرداری تبریز، نفت تهران، داماش گیلان، مس سرچشمه، آلومینیوم هرمزگان، گهر درود، گسترش فولاد تبریز، استقلال خوزستان، پدیده، نفت مسجد سلیمان، سیاه جامگان، ماشین سازی، پارس جنوبی، سپیدرود، شهر خودرو و گل گهر سیرجان.

از 5 تیمی که در همه ادوار مسابقات حضور داشتند به جز ذوب آهن 4 تیم دیگر سابقه قهرمانی در لیگ دارند و 3 تیم پاس، فولاد و استقلال خوزستان با داشتن سابقه قهرمانی، سابقه حضور در تمام ادوار مسابقات را ندارند.

مجله زیتوا: مجله زیتوا | مجله خبری ایران و جهان پیرامون

banima.ir: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای بانیما

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 6 مهر 1400 بروزرسانی: 6 مهر 1400 گردآورنده: yazdblog.ir شناسه مطلب: 69

به "پنج تیمی که در لیگ برتر رکورددار هستند، ریشه دارهایی که نابود شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پنج تیمی که در لیگ برتر رکورددار هستند، ریشه دارهایی که نابود شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید